Bratříčku, kde jsi? (2000)

Dlouho jsem se tak nepobavila. S bratry Coenovými jsem jak na houpačce. Jednou se mi jejich film líbí, pak zase vůbec, tohle patří naštěstí do té první kategorie. Je to vtipný, film krásně utíká a herecky skvěle zahrané. Opravdu jsem se bavila a navíc se mi líbí, že si Coenovi pohráli s Homerovou Oddysseou a přetvořili do to komediální moderní podoby, která se nemá za co stydět.

Alex Strangelove (2018)

Čekala jsem pořádnou dávku romantiky, což jsem svým způsobem dostala, ale spíše bych film označila za drama a docela povedené. Líbí se mi, že téma je aktuální a ukazuje, že dospívající děti to nemají vůbec snadné hlavně co se sexuální orientace týká. Pořád existují předsudky a dítě se pak může stydět za to jaký je. Líbí se mi, že se tvůrci nebáli do takového tématu jít. Nicméně herecky je to slabší. Je z toho hodně cítit, že herci jsou nezkušení, takže je těžké jim uvěřit pocity, nebo jakoukoliv vypjatou scénu.

Můžeme být hrdinové (2020)

Žraločáka a Lávovku jsem jako malá milovala, byl to jeden z filmů, který jsem si často půjčovala na VHS ve videopůjčovně stejně jako díly Spy Kids. Takže mě potěšilo, že se alespoň originální Lávovka vrátila i do tohoto pokračování, protože mě to svým způsobem vrátilo do dětství. A ano pro děti je to film jako dělaný, je tam spousta akce, humoru, troška ponaučení. Děti ten film určitě bavit bude, na mě to bylo moc jednoduché a průhledné. Jako oddechový film fajn, ale konec se za mě vůbec nepovedl. Chyběl kousíček, abych tomu dala 3 hvězdy, protože jsem se fakt bavila, ale ten konec to celé zvoral, úplně promarněný potenciál.

Curtiz (2018)

Moc povedený film. Snímek Casablanca beru jako jeden z ikonických filmů, který bude mít neustále místo například v TOP 100 nejlepších filmů všech dob. I když film jako takový se mě moc nelíbil, tohle mě bavilo. Skvěla zachycená atmosféra tehdejšího Hollywoodu. Hlavní hvězdy Bergman a Bogart jsou zachyceni vzdáleně a rozmazaně, tím působí tajemně. Hodně chytře udělané. Líbí se mi i to, že se film nesoustředí jen na jednu věc. Ano hlavním aktérem je tu režisér Curtiz, ale snímek se věnuje i dalším věcem, ať jsou to problémy s natáčením, vztah mezi otcem a dcerou, zneužívání nebo válka - všechno je prostě hezky vyvážené a mě to bavilo.

Díry (2003)

Hodně povedený rodinný film, který i přes svou delší stopáž nenudí. Na začátku to vypadá na fajn komedii, pak se to ale překlene to lehkého tajemna. Napomáhají tomu i flashbacky, které hodně vysvětlí a díky kterým je to zajímavější a pak už prostě čekáte, co se z toho nakonec vyklube. Film, který si užijí, jak mladší, tak dospělí diváci a navíc i skvělé herecké obsazení. Sigourney Weaver překvapila, nečekala bych jí v něčem takovém, stejně jako Jona Voighta.

Kravaťáci - Série 4 (2014) (série)

Louis ke konci hodně překvapil. Ale čím dál tím více cítím, jak ty postavy jsou špatně napsané. Úplně z toho bije ta fantazie scénáristů, kteří chtěli vymyslet nějaký zvrat, tak z jedné postavy, která se začala chovat normálně udělali zase totálního idiota, díky nějakému blbému rozhodnutí. To mě strašně bije do očí a kvůli tomu už seriálu asi plný počet hvězd nedám.

Georgia O'Keeffeová (2009) (TV film)

Myslím si, že filmu hodně ubližuje to, že v příběhu není žádný pořádný zvrat, žádný nečekaný moment, ale to není chyba tvůrců, takový byl život jedné dokonalé malířky. I když ve filmu ale nic takového nevidíme, tak je to koukatelné. Krásně to utíká, stopáž není dlouhá, a za celý film hezky poznáme vzestup Georgie na vrchol slávy, ke kterému jí dopomohl její manžel. Jeremymu a Joan to spolu sedlo. Takový průměrný pohodový film.

Synecdoche, New York (2008)

Charlie Kaufman je zvláštní člověk, opravdu hodně zvláštní a vždy když koukám na jeho filmy, tak si říkám, co se mu honilo v hlavě, že něco takového dokázal napsat nebo natočit. Jsem u něj trochu na vážkách, protože například Adaptace nebo V kůži Johna Malkoviche se mi moc líbilo, ale Milujte svého zabijáka nebo právě tento film šel úplně mimo mě. Nevím zda to bylo tím, že snímek i sám režíroval, takže už toho na mě bylo prostě moc WTF momentů, ale nelíbilo se mi to. Pochopila jsem, že šlo o ztvárnění života směřujícího ke smrti (vůbec netuším jestli to byla hlavní zpráva filmu), což jako pointa filmu je super, ale prostě ne. Šlo to úplně mimo mě, mimo moje chápaní, nebavilo mě to.

Kabaret (1972)

Muzikál Kabaret byl mým posledním filmem v roce 2020 a nemohla jsem vybrat lépe. Muzikály miluju, je to asi můj nejoblíbenější žánr, ale snažím se na ně koukat postupně, abych se pořád měla na co těšit a nezkoukla všechny najednou. Nikdy si předem nečtu o čem filmy jsou, prostě buď se mi to bude líbit nebo nebude, nebojím se žádného žánru ani tématu. Tohle mě docela překvapilo. O Kabaretu jsem věděla akorát to, že tam hraje Liza Minnelli a že si za roli odnesla Oscara víc ani ťuk. Takže mě překvapila atmosféra předválečného Německa, která je skvěle zachycená. Scéna zpívajícího mladého nacisty mi navodila husí kůži, bylo to až děsivé, jak se k němu postupně přidávali ostatní lidé. Celkově to i hezky utíkalo, sem tam nějaké pěvecké vystoupení v Kabaretu, skvělá choreografie, obstojné písně a samozřejmě nezaměnitelný hlas Lizy. Byť muzikál nebude patřit mezi mé TOP oblíbence, jde o skvěle natočené hudební dílo.

Obhájce (2011)

Vzhledem k tomu, že se momentálně dívám na Suits, tak mi tenhle film docela přišel vhod. Jenže podle hodnocení tady na CSFD a podle básnění a doporučení od mého přítele jsem od toho čekala něco víc, takže jsem ve výsledku zklamaná (musím přestat mít taková očekávání). McConaughey je skvělý, do téhle role je jako ulitý a sedlo mu to. Příběh docela zajímavý, ale divák nedostane žádný pořádný zvrat nebo wow moment a to bych od thrilleru alespoň trochu očekávala. Možná dám filmu ještě za nějaký čas šanci znovu a přehodnotím svůj názor, ale na poprvé lepší průměr.