Golda - Železná lady Izraele (2023)

Velkým kamenem úrazu tohoto filmu je scénář a celkové zpracování příběhu. Možná by mě bavilo víc sledovat více ze života Goldy, než jen její část a už je to druhý životopisný snímek, se kterým mám tenhle problém (Maestro). Jediným velkým tahákem je tu Helen a upřímně si ani nejsem jistá, jestli mi do téhle role seděla. Velká poklona ale patří maskérům, kteří zvládli bravůrní práci, ale i tak to film nezachránilo. Je to čistý průměr bez emocí, chladný a odtažitý.

Gran Turismo (2023)

Tohle pro mě bylo velké zklamání. Čekala jsem něco ve stylu Le mans, čekala jsem, že mě to posadí na zadek a budu nadšená, nakonec nejsem. Dávám to za vinu scénáři, je to příšerně napsané, některé ty dialogy byly jak vystřižené z telenovely. Ty záběry ze závodů se často opakovali, asi došel budget nebo záběry, netuším, ale dalo se to udělat dalko lépe. Orlando z toho měl vypadnou jako záporák a nakonec nebyl a jeho postava mi přišla dost nevyužitá, na to, že to byl ten člověk, který to vymyslel.

Grease: Rise of the Pink Ladies (2023) (seriál)

Čekala jsem to daleko, daleko horší, takže jsem velmi mile překvapená výsledkem. Postavy jsou sympatické, ano chovají se jako naivní puberťačky, které se hned po jedné hádce totálně rozhádají, hysterčí a nemluví spolu, ale přesně o tom ta střední škola je, takže vlastně hraní splnilo účel. Jasný, nemá to takové chytlavé písně jak Pomáda, ani jednu písničku si z toho nepamatuju. Ale pro fanoušky Pomády a seriálu Glee, je to skvělá podívaná, která bude bavit.

Hypnotik (2023)

Tak tohle bylo hodně špatný. Na rovinu musím říct, že nemám ráda Bena. Za mlada jo, ale čím je starší tím podle mě víc neumí hrát a možná je to tím jedním výrazem, který používá. Námět je zajímavý, ale to zpracování hodně špatný.

Chudáčci (2023)

Velké a nečekané překvapení. Čekala jsem bizár a dostala jsem bizár. Film jsem viděla v kině a upřímně, šla bych na to klidně znova. Strašně moc se mi to líbilo. Emma byla naprosto skvělá. Úžasná vizuální stránka a hlavně kamera! Yorgos si pohrál s rybím okem, což se často nevidí, ale do tohoto se to skvěle hodilo. Mark Ruffalo překvapil asi nejvíc z celého obsazení a bylo vidět, jak si to užívá. Jeidné, co bych vytkla je stopáž. Ke konci už mi to přišlo zbytečně moc zdlouhavé a natahované. Nicméně dávám 4,5 a těším se až to uvidím znovu.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Proč se vracet k Indymu, když Království křišťálové lebky bylo vcelku povedené, akční a rodinné drama, které Indianovi dalo syna a návrat ke skvělé Marion? Zašla jsem si na to do kina, ale jsem hodně zklamaná z výsledku. Bylo na tom hodně cítit, že to netošil Spielberg, i když se Mangold fakt snažil, tak to prostě Spielberg není. Některé scény tam byly nadbytečné nebo zbytečně zdlouhavé, že až nudili. Antonio Banderas totálně zbytečný, nechápu, proč tam vůbec byl. A celý ten příběh /POZOR SPOILER/ s návraret do minulosti pomocí rádoby stroje času byl už prostě na mě trochu moc. Na tohle už se znovu nepodívám, ale pokud vznikne nějaký spin-off s Phoebe, tak mu možná šanci dám, ale fakt doufám, že Indianu už nechají odpočívat.

Iveta - Série 2 (2023) (série)

Druhá série už mi přišla horší. Přišlo mi, že se až moc zbytečně soustředili na ten únos. Bylo to zajímavý, to ano a jsem si jistá, že to určitě způsobilo dost problémů na Ivetině zdraví, ale celý díl bych tomu nevěnovala. Bohužel tahle série převážně nudila.

Jack Ryan - Season 4 (2023) (série)

Poslední série byla o dost lepší než ta třetí. Sice mi přišla dost uspěchaná, hlavně na konci, ale příběhově a scénáristicky daleko lépe napsaná. Klidně bych těch sérií zvládla víc, pokud by scénář byl dobře napsaný a zajímavý, ale říká se v nejlepším přestat, takže za mě skvělé zakončení Jacka Ryana.

Jak jsem poznala tvého otce - Série 2 (2023) (série)

První půlka se mi líbila daleko více než ta druhá. Ta druhá mi přišla takový ucouraná a zbytečně natahovaná, ale nevím, možná jen na to nebylo nálada. Stále to navíc nemá kvalitu původního seriálu byť mi jsou herci a postavy sympatičtí, tak tomu chybí ten šmrnc z HIMYM.

Jeanne du Barry - Králova milenka (2023)

Tohle pro mě bylo velmi příjemné překvapení. Na film jsem se těšila už dlouho, ale měla jsem své pochybnosti. Nakonec se mi to líbilo víc, než jsem čekala. Film je krásně natočený, nejhezčí jsou na tom rozhodne kulisy, kostýmy a vizuál. Tvůrci dokázali skvěle zachytit atmosféru té doby. Maïwenn se chopila režie, scénáře a ještě hlavní role a právě ta hlavní role je podle mě velkým kamenem úrazu na tom filmu. Ze začátku mi nebyla vůbec sympatická a vzhledem k tomu, že to měla být jedna z nejkrásnějších dam té doby, tak mi Maïwenn do té role moc neseděla, dokázala bych si představit někoho daleko lepšího a hlavně mladšího. Johnny byl spíš odsrtčený do pozadí, ale sekundoval dobře, zahrál to s vážností a elegancí.