Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (2 332)

Bílý tygr (2021)

Bollywoodské filmy moc nemusím, ale když se Bollywood spojí s Hollywoodem, tak vytvoří skvělé koukatelné filmy, na které bych se normálně nepodívala (pokud by nebyly součástí MFFKV). Skvěle zpracovaný příběh, hlavní hrdina sice spáchá něco nemorálního, ale ani jsem se na něj nedokázala zlobit. Byl chytrý, ambiciozní, měl vizi a šel si pro ni. Jen mě mrzí, že to byl zrovna ten "milejší" šéf, ale situace nedala na výběr. Bavila jsem se od začátku do konce. Možná mi jen trošku vadilo, že celý svůj příběh píše emailem asijskému ministrovi nebo premiérovi, aby ukázal, že jsou vlastně stejní a film se tomu věnuje tak 5 vteřin, kdy se rychle setkají a to je konec. To už to mohl hlavní hrdina odvyprávět klasickým způsobem, třeba i do kamery.

plakát

Co by udělala Sophia Loren? (2021)

První dokument, který jsem se Sophií viděla. Je to krásně a stručně natočené. Ráda bych se podívala i na jiný dokument, kde by její život byl více obsáhlejší. Ale tady spojily dva životní příběhy, které se na konci spojily a já byla neskutečně moc dojatá. Trochu mě to nakoplo v tom, že všechno je možné a jsem ráda za Nancy, že se mohla setkat se svým idolem, který jí doprovázel po celý život. Velice krásný, stručný a dojemný dokument.

plakát

Judas and the Black Messiah (2021)

Herecky naprosto skvělé. Daniel Kluuya už svůj herecký um dokázal v hororu Uteč a film od filmu dokazuje, že na to má a v budoucnu na něj nebude zapomenuto. Stejně jako hlavní herec Lakeith Stanfield, toho jsem do teď viděla pouze ve vedlejších rolích a tak mě překvapilo, že se dokázal tak skvěle chopit hlavní úlohy. Navzdory hereckým výkonům je ale film strašně nudný. Je to příliš utahané a pomalé a skoro po celou dobu filmu jsem se nudila. Pořádné emoce přicházejí až na samotném konci filmu, jinak je to takové nijaké. Na to jak silné téma to je bych čekala lépe propracovaný příběh s více emocemi.

plakát

Mare z Easttownu (2021) (TV seriál)

Kdyby byla možnost, dala bych 4 a půl hvězdičky. První díl byl trochu pomalejší a nudnější, ale pak se to začalo hezky rozjíždět a nakonec z toho byla dobrá a napínavá podívaná. Kate Winslet byla skvělá a Jean Smart v roli matky byla ještě lepší, nemohli vybrat lepší herečku. Pár věcí tam bylo opravdu nečekaných a občas jsem si i pobrečela. Viděla jsem ale už daleko lepší krimi thrillery, které mě chytli daleko více.

plakát

Mauritánec: Deník z Guantánama (2021)

Je to pojato hodně politicko-právnicky, což mě osobně moc nesedí. První polovina je hodně upovídaná, vleče se a je to spíše nuda. Celou dobu se seznamujeme s postavami, minulostí a to o čem celý film vlastně bude. Nějaký přelom přichází až v druhé polovině filmu, která předvede střihy různých scén plných mučení vězně, což beru jako nejsilnější část filmu. Mrzí mě, že to bylo natočené tak moc zrychleně a že to bylo prostřihané. Myslím, že kdyby se mučícím scénám věnoval film trochu víc nabralo by to obrátky na emoce o 360 stupňů. Přišlo mi to hodně chladné až odtažité. Pořádné emoce a empatii jsem pocítila až při mučících scénách a u závěrečné scény u soudu. Ale chápu, že hlavním cílem filmu bylo šťouchnout si do nepříliš dobře fungujícího právního systému USA, což určitě pomohlo.

Music (2021)

Vypadá to, že se úplně odkloním od zdejšího hodnocení, protože se mi to líbilo. Četla jsem na film spoustu kritizujících článků a spoustu negativním názorů, takže jsem čekala něco děsného, ale není tomu tak. Musíte si uvědomit, že to točila Sia a když si vezmete její videoklipy, tak musíte vědět do čeho jdete. Film mě moc bavil. Celý příběh je prostříhaný různými hudebními čísly, které si představuje postava Music a díky tomu to nenudí. Bez těch hudebních čísel by to nemělo žádný potenciál, zajímavost a jiskru. Mrzí mě, že příběhová linka adoptovaného Asiata bydlícího naproti přes ulici nebyla dostatečně rozvinutá a rychle ukončená. Herecké výkony obstojné, písně ušly a na první filmoví počin Sii to nebylo vůbec špatné.

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Krásná, milá nostalgie, která v nejednom fanouškovi probudí ty skvělé pocity, které zažívají při sledování seriálu Přátelé. Bylo skvělé vidět skupinku zase pohromadě, jak vzpomínají na stará dobrá devadesátá. Něco nového jsme se i dozvěděli, viděli jsme pár pokažených scén. Nebudu lhát, poplakala jsem si. Vadila mi tam přítomnost celebrit, které nemají s Přáteli vůbec nic společného, Lady Gaga, Justin Bieber, Cara Delevigne, proč? Proč se snažili utáhnout diváky na hvězdná jména, která v tom seriálu ani neúčinkovali? Bylo to za mě zbytečné, i tak by to mělo skvělou a rekordní sledovanost.

Raya a drak (2021)

Krásný dobrodružný příběh. Postava draka je vtipná, nechybí ani zvířecí parťák se svými vtipnými a roztomilými grimasy. Animace, atmosféra a grafika je naprosto dokonalá. Opravdu nevěřím vlastním očím kam se ta animace dostala, klobouk dolů. Co se mi ale moc líbí je to, že úplně vynechali romantickou linku, že ukázaly nezávislou hlavní ženskou postavu, která s pomocí přátel zachránila svět. To se mi moc líbilo a víte co, na konci mi přišlo, že by se Raya klidně mohla dát dohromady s Namaari. Chápu, že je asi brzo to cpát do pohádek pro děti, ale trošku jsem to tam vycítila, že to mohl být tvůrcův záměr, což mě potěšilo.

Rodina na baterky (2021)

Moderní animovaná pohádka, která mě vážně bavila. Párkrát jsem se u toho upřímně zasmála. Líbilo se mi moderní pojetí příběhu, ale i skvělý vizuál. Příběh sem tam doplňovali různé obrazové efekty a to se mi také líbilo. Bylo to něco jiného a nového. Určitě se k pohádce ještě někdy v budoucnu vrátím, rozhodně se bylo na co koukat.

Střípky (2021)

Když jsem si před shlédnutím četla některé komentáře, tak jsem to očekávala horší. Docela mě to nakonec mile překvapilo. Uvítala bych, kdyby byl film kratší, na thriller je až moc dlouhý a ze začátku se to trochu táhne než se někam konečně dostaneme. Ale Denzelovi a Ramimu to společně na plátně fungovalo. Opět mě šokovala proměna Jareda Leta, dělalo mi velké potíže ho poznat a považuji ho za jednoho z nejlepších herců této doby, opravdu do svých rolí dává naprosto všechno a na plátně to pak vypadá skvěle realisticky. Zároveň mě překvapila nevšední hudba od Thomase Newmana, vždycky jsem byla zvyklá na něco svižnějšího, hudba plná klavíru, tohle bylo velké překvapení, ale k filmu se to docela hodilo.