Vražedné spolčení (2014)

Nenazvala bych to mysteriozním žánrem, ale velmi dobrým dramatem. Překvapilo mě, jak dobré to je, příběh vám zůstane v mysli ještě dlouho po tom, co film vypnete. Neustále nad těmi děvčaty přemýšlím a říkám si, jak by to vypadalo, kdyby to dopadlo jinak. Překvapivě dobré herecké výkony Abigail a Georgie byly velkým přínosem. I když film nepatří mezi ty nejlepší, stále stojí za vidění a není to úplně nejhorší, jde o to, že se vám prostě dostane pod kůži.

Inferno (2016)

Ze všech filmů jsem viděla akorát Andělé a démoni a četla jsem Šifru mistra Leonarda. Trošku jsem se tohoto zfilmovaného dílu bála, už jen kvůli špatnému hodnocení a nečetla jsem na to zrovna ty nejkladnější recenze. Líbilo se mi to, je to napínavé, trošku mě štvalo, že po celou dobu filmu jsem byla s emocemi jak na horské dráze, nikdy jsem netušila kdo je ten špatný a kdo ten dobrý, pak se to najednou otočilo a já byla zase na začátku. Je pravda, že Andělé a démoni jsou lepší a to o dost, ale i tak to má své kouzlo, napětí a historii.

Den poté (2004)

Začínám zjišťovat, že mám katastrofické filmy docela v oblibě, líbí se mi ten pocit, že kdyby se to vážně stalo, tak bych věděla co dělat, i když většina věcí, které herci ve filmu dělají jsou nereálné, tak mě to jistým způsobem utěší. Na můj vkus je film Den poté trochu zdlouhavý, určitě by se dal o něco zkrátit a tím by byl lépe koukatelný. Herci skvěle vybráni, příběh zajímavý a možná za několik set let i reálná budoucnost.

Týpci a zbraně (2016)

Pro mě velké a příjemné překvapení. Trochu jsem se tomuto snímku vyhýbala, bála jsem se, že tam bude spousta drog, kurev, akce a málo propracovaného příběhu, ale mýlila jsem se. Příběh šlape tak jak má, děvky tam nejsou vidět (příjemná změna), drog je tam pomálu a akce tak akorát. Film hraje hlavně na emoce a díky sympatickému Milesu Tellerovi to krásně utíká, jen ten Jonah hrát totálního blbečka, ale zahrál ho skvěle.

Řidičský průkaz (2014)

Čekala jsem spíše nudné drama, které bude o ničem, ale mile mě to překvapilo. Patricia Clarkson možná byla na můj vkus až moc ubrečená a hysterická, ale postupem filmu jsem si oblíbila čím dál více. Bena Kingsleyho jsem si v roli inda Darwana zamilovala hned od prvního okamžiku. Je to krásná komorní romantika, která vlastně nakonec skončí dobře i špatně zároveň. Rozhodně nečekejte žádné hýřivé postelové scény a erotické líbačky, snímek je spíše pro fanoušky emocí a romantiky, které probíhá mezi hlavními hrdiny.

American Horror Story - Apocalypse (2018) (série)

Opět se seriál vrátil do svých starých zaběhnutých kolejí, určitě za to může i návrat oblíbeného Covenu nebo Jessicy Lange, bože jak ta mi v tom seriálu chybí! Třeba jí díky této sezóně Ryan přemluví, aby se zase vrátila, protože nejen skvělé příběhy a stále se držící obsazení, ale i ona byla velkým tahounem AHS.

Jméno růže (1986)

Pamatuji si, že jsem část toho filmu viděla na střední škole na českém jazyku, když nám ho pouštěla učitelka a vím, že se mi moc líbil, bylo to něco jiného než klasické americké populární filmy. A říkala jsem si, že si nejdříve přečtu knihu a pak dokoukám film. Vzhledem k tomu, že Ježíšek knihu ještě nepřinesl a filmová výzva přišla dříve, tak film padl jako první. Film je skvělý, historický, plný napětí a s nádechem detektivky. Navíc Christian Slater byl prostě fešák!

Den patriotů (2016)

O útoku na bostonský maraton v roce 2013 jsem věděla, dokonce jsem tam měla i kamaráda, který byl naštěstí vzadu, když to začalo vybuchovat, jen nechápu, jak to někdo může udělat. Navíc jsem netušila, jestli se útočníci vůbec našli, proto to pro mě byla zajímavá podívaná, sledovat hon na teroristy, líbily se mi ty šťastné náhody, jak se vlastně k teroristům dostali a jak je našli. Bylo to plné napětí, emocí a líbilo se mi to vyvážení příběhů.

Bratři (2009)

Hodně mi film připomínal seriál Ve jménu vlasti a řekla bych, že tam možná nějaká inspirace nebo prvky budou. První polovina filmu je trochu utahanější, ale velmi emotivní. Bylo skvělé sledovat Jakea Gyllenhaala jak se postupem filmu vyvíjel díky vytvořené tragické situaci, aby ho již rodina nevnímala jako toho nezodpovědného kriminálníka, ale jako zodpovědného muže, který se dokáže postarat o rodinu. Tobey Maguire svou roli zvládl úžasně, skoro jsem ho ani nepoznala a scéna v Afghánistánu byla nejlepší na celém filmu.

Grinch (2018)

Stále u mě rozhodně vede film z roku 2000, ale tahle animovaná vánoční pohádka mu těsně šlape na paty a určitě ho zařadím ke svým každoročním vánočním filmům. Pohádka určitě potěší hlavně mladší diváky, ale těm, co milují animované filmy tohle opravdu doporučuji, navodí vás to na vánoční atmosféru a vylepší náladu. Grinch je velmi povedená pohádka se skvělou animací, český dabing je v tomhle případě bezchybný, ale určitě bych dala šanci i original.