Všechny malé zázraky (2020)

Romantiky zde bylo tak akorát. Oba hlavní představitelé jsou velmi sympatičtí a oba bojují se svými vnitřními démony. Zatím co ona si to přiznává a pomalu se zotavuje, on se v tom naopak více a více utápí a má pocit, že právě kvůli tomu ubližuje ostatním. Pomalejší rozjezd filmu vyvažuje lehká melancholická romance, která vústí v bombu plnou emocí. Konec je opravdu i pro ty největší drsňáky emočním peklem. Mě ale v tom příběhu něco chybělo, nějaká ta zajímavost, jiskra, která by to všechno oživila. Možná více zosobnit hlavní hrdiny divákovi, abychom si k nim tu cestu našli bližší než takhle. Proto hodnotím průměrem, ale rozhodne je to lepší průměr.

Trojí hranice (2019)

První hodina skvělá, nabitá akcí, seznamování se s postavami a také spousta nesmyslných rozhodnutí, když se to ale hodí za hlavu, tak první půlka opravdu stojí za to, klidně za 4*, ale pak se dostáváme k druhé polovině. Až přespříliš protáhlé, nudné, ukecané a s ještě více děsivými, nesmyslnými nápady a rozhodnutími, které jsou na hlavu. Při sledování druhé poloviny jsem se koukla 3x, jak dlouho ještě zbývá do konce až tak mě to nudilo. Obsazení je vcelku obstojné, i když postava Bena Afflecka mě neskutečně štvala po celý film. Viděla jsem daleko lepší thrillery než je tento a proto hodnotím 2*.

Operace Eichmann (2018)

Příjemné průměrné drama, které nadchne možná tak skvělým obsazením bez kterého by to nebyl ani průměr. Bohužel příběhově je to spíše ploché a žádný dramatický zvrat film nenabízí. Pro milovníky historie o druhé světové války je to další střípek do filmové sbírky. Plus má film v tom, že v divákovi něco zanechá a snímek si bude pamatovat i dlouho po shlédnutí. Dávám palec nahoru za skvostnou dvojici Isaac a Kingsley.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Hodně mě to překvapilo. Animace je skvělá a zajímavá, líbily se mi ty komiksové prvky, které tomu dodali na autentičnosti. Příběh je napínavý, ale trošku předvídatelný, proto dávám jednu hvězdičku dolů, jelikož příběhově (hlavně zápletka) mohla být lepší. Musím ale přiznat, že jsem se neskutečně bavila, dlouho mě žádný film tak nerozesmál jako tenhle. Sice jsem se za celou dobu sledování rozesmála 3x až 4x, ale rozhodne je to více než u nějaké průměrné komedie. Takže za to dávám palec nahoru. I když Spiderman zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější super hrdiny, tak tento animovaný si vyšší místo v mém osobním žebříčku určitě zaslouží.

Tohle jsme my - Série 4 (2019) (série)

Finále série bylo top! Úplná emocionální bomba, která mě dostala do kolen a navíc jsme se dozvěděli něco ze vzdálenější budoucnosti. Série jako celek mi přišla zase o trochu horší než předchozí. Vůbec mě nebavila dějová linka s Randallem a jeho psychickými problémy kvůli zloději nebo starostem o nemocnou Rebeccu. Bohužel seriál se o něj až moc opírá a to mě prostě nebaví. Naopak Kate s Tobym byli úžasní, sledovat, jak se snaží vypořádat se s handikepem u svého syna. Jsem moc zvědavá, jak to bude pokračovat dál, jsem si jistá, že nás čeká nějaké další emocionální drámo.

Pokřivená srdce (1991)

Zoufalá, ukecaná nuda bez špetky emocí. Jediný, kdo za něco stál byla postava Charlieho, který byla psychicky nevyrovnaná a zajímavá a díky němu bylo v příběhu alespoň trochu toho dramatu. Jedná se o film, na který si zítra ani nevzpomenu a pokud by se mě někdo zeptal o čem to bylo, už si to nebudu pamatovat. Nezanechalo to ve mě naprosto nic.

Mělčiny (2016)

Za mě to bylo málo, něco mi tam pořád chybělo. Blake Lively byla skvělá, předvedla naprosto úžasný a věrohodný výkon. Prožívala jsem s ní každou bolest, snažila jsem se jí dodávat přes obrazovku sílu a energii, jen aby to zvládla. V tomhle to bylo dobré, ale nějak bych si představila něco více než jen film o boji mezi ženou a digitálně vyumělkovaným žralokem, který je ve scénách zblízka jako pěst na oko. Něco tomu prostě chybělo k té hvězdičce navíc, ale hodnotím to jako slušný průměr.

101 dalmatinů (1996)

Dřív bych tomu dala klidně čtyři hvězdičky, protože mě to vážně bavilo. Ale když jsem se na film včera podívala (a to jsem na to opravdu měla náladu), tak jsem si říkala, jak plochý ten příběh vlastně je. Pamatuji si, že když jsem byla menší, jak mě fascinovala zlost, kterou Cruella v podání Glenn Close oplývala, ale hodně tomu dopomohl dabing od Valerie Zawadské - jiný hlas si ke Cruelle ani nedokážu představit. Glenn je dokonalá, bez ní by to nebylo ono, bohužel příběh samotný je příliš jednoduchý a hloupoučký, pro děti ale postačí.

Taková moderní rodinka - Série 11 (2019) (série)

Se slzami v očích se loučím s touto dokonalou a perfektní moderní rodinkou. Poprvé mě seriál zaujal v televizi, jak nevšedně je natočený, a díky tomu, díky té originalitě jsem se rozhodla se podívat na všechny série. Věřím, že to nebylo naposledy a seriál si vždy ráda připomenu. Je to konec jedné velmi úspěšné komediální show, která mě vždy bavila. Bohužel v této poslední sérii je dost cítit, že již mele z posledního a tvůrci se to snažili natáhnout a protahovat jak mohli a tím je většina dílů zbytečná a nudná. Ale i tak mi všechny ty rodinky budou moc chybět.

Tohle jsme my - Série 1 (2016) (série)

Už ani netuším, jak jsem se k seriálu dostala, jestli na doporučení, nebo mě prostě jen zaujal, ale už u prvního dílu mě to chytlo za srdce a věděla jsem, že jsem vtažená do příběhu téhle neuvěřitelné rodiny. Seriál plný zábavy, životních překážek a hlavně emocí.