Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (2 332)

VALL-I (2008)

Já tuhle pohádku miluju, Wall-e je neuvěřitelně milá, úžasná postava, která se mi dostala do srdce a zapsala se tak do mé Top 10 nejlepších postav z animovaných filmů. Dokáže mě rozesmát, rozplakat a když je ve scénách s Evou, tak i rozněžnit. Film má délku tak akorát, takže jsem se u toho nenudila, romantika mezi Wall-eim a Evou prostě je a to dokazuje i ta jiskra mezi nimi, vždycky když film dávají v televizi hned všeho zanechám a jdu se dívám, protože to za to prostě stojí.

Pearl Harbor (2001)

Hodně dlouho jsem přemýšlela jestli dát filmu 3* nebo 4*, nakonec jsem se rozhodla pro ten větší počet. Filmu jsem se vyhýbala docela dlouho, hlavně kvůli jeho délce a ani mě nijak nelákalo obsazení filmu, nicméně je to film o 2.světové válce a navíc mi ho kamarádka dala do filmové výzvy, takže to bylo jasné. Zatnula jsem zuby a ty 2 hodiny a 20 minut jsem to vydržela. Ta délka je opravdu nejhorší na celém filmu, nebyla bych proti, kdyby se film zkrátil o dalších 30 minut a že tam bylo pár scén, které by se daly dát pryč. Příběh jako takový byl hezký, první půlka romantická až sladká, druhá byla akční, historická, napínavá a plná slz a ta druhá polovina se mi právě líbila nejvíce. Ben Affleck a Josh Hartnett byla úžasná dvojice nejlepších přátel, moc mi k sobě seděli, naopak s Kate jsem si nebyla ze začátku jistá, ale nakonec se mi i zalíbila. Samozřejmě na konci je to film, kterého musí ukápnout nějaká ta slza, já brečela asi 15 minut v kuse k tomu asi ta nejlepší věc na celém filmu - hudba od Hanse Zimmera a jedná se o krásný lehce nadprůměrný film.

plakát

Gringo: Zelená pilule (2018)

Nic moc jsem od toho nečekala, šla jsem na to do kina, protože nedávali nic jiného, co by mě zaujalo a tady máme hned tři má oblíbená jména Charlize Theron, Amanda Seyfried a Joel Edgerton, takže má volba byla jasná. Trailer na film slibuje vtipnou akční podívanou, dejme tomu, že akce tam je dostatek, ale toho vtipu už o dost méně. Bohužel jako komedie to nefunguje vůbec, nezasmála jsem se ani jednou a akce se objeví až v posledních 30 minutách filmu, což je škoda. David Oyelowo nebyl natolik sympatická postava, abych si jí dokázala oblíbil a soucítit s ní, takže mě jeho přítomnost trošku iritovala, zvláště když tam hystericky pobíhal a křičel. Mrzí mě, že větší prostor nedostala Amanda Seyfried, pro ní to byl opravdu jen takový štěk a nic víc.

plakát

All That Heaven Allows (1955)

Opravdu romantický film skrz na skrz, příběh je jednoduchý, ale zase není vůbec laciný jako příběhy ve stylu Rosamund Pilcher, tohle je příběh plný lásky a zároveň i překážek, přes které se musí dva zamilovaní lidé ve filmu dostat. Ve filmu si opět zahrála moje ne moc oblíbená herečka Jane Wyman, není to krásná herečka, proto bych si do její role dokázala představit někoho hezčího, například klidně i Bette Davis, takže její přítomnost mi ve filmu trošku vadila, nicméně její protějšek Rock Hudson je jejím úplným opakem, krásný, svalnatý chlap, podobný Elvisovi, do toho se musí zakoukat každá divačka.

Královna pouště (2015)

Jméno Gertrudy Bell jsem slyšela poprvé v tomto filmu, v životě jsme o téhle ženě nikdy neslyšela a myslím si, že je to škoda, protože si myslím, že to byla jedna z prvních odvážných žen, které oslavovali svojí svobodu a díky možnostem a své povaze mohla cestovat po poušti a řešit konflikty, které Anglii velmi pomohli. Zní to skvěle, že? Bohužel film ale takový není. Ze začátku to vypadá na romantický příběh, který skončí tragicky, najednou se z toho stává road movie na dromedárovi s nádechem dramatu. Je škoda, že tam nebylo nic akčnějšího nebo nějaká scéna, kde by se Nicole Kidman konečně s někým vyspala, když už si tedy zahrála o 25 let mladší postavu, ale nic, ten film je prostě jedno velké nic. Jedna hvězda za jednu odvážnou ženu, o které je příběh, jinak nic.

plakát

American Crime Story - Versace (2018) (série)

Líbilo se mi to o něco méně než 1.série o OJ, netuším proč si zrovna tvůrci vybrali, že příběhově půjde děj pozpátku, přišlo mi o až příliš zmatečné, místy to bylo až moc upovídané a nudné. Darren Criss předvedl úžasný výkon jako sériový vrah, velmi mě překvapil ale i Édgar Ramírez v roli Versaceho a Penélope Cruz byla také úžasná. Příběhově tedy trošku slabší, ale i tak velmi povedená a propracovaná série.

plakát

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Vím, že jsem tenhle film už dříve viděla, ale moc jsem si ho nepamatovala, tak jsem si ho ráda znovu připomněla. Tehdy jsem ani netušila, že ho natočil sám Tim Burton, takže jsem si včerejší sledování velmi užívala. Příběh je skvělý, moc se mi líbí Burtonovo spojení s mrtvým a živým světem, dokázal to vyobrazit temně, ale zároveň vtipně a mile. Postavy jsou dokonale vytřeštěné s bláznivým a temným zjevem, ostatně, jak jsme na to od Tima zvyklý, takže žádné zklamání nebylo, jen prostě skvěle odvedená práce, která splnila očekávání.

plakát

Velká oříšková loupež (2014)

Nečekala bych, že se mi to bude tolik líbit, ale vážně ano. Je to trošku jednodušší animovaná pohádka, než na které jsme zvyklí třeba od Disney nebo Pixar, ale i tak je to vtipné, má to zápornou postavu, sympatickou hlavní postavu a mravní ponaučení pro děti. Navíc i jako dospělá jsem se při sledování velmi bavila.

plakát

Scandal at Scourie (1953)

Je to krátké, krásně to utíká, příběh je zajímavý, herci mají své tempo, které diváka nutí se na film dívat a skvěle to zvládla i dětská herečka v roli Patsy. Greer Garson je ve své roli úžasná, vtipná a velmi jsem si jí díky tomu oblíbila. Námět není zrovna nejoriginálnější nebo nejlepší, ale i tak je to velmi milý a oddechový film.

Králíček Petr (2018)

Očekávala jsem to, co jsem nakonec i viděla. Průměrnou podívanou, která se během celého film rozhoduje na jakou skupinu diváka je vlastně film cílený, jestli na děti nebo na dospělé, protože některé vtípky ty děti pochopit prostě nemohly. Animace je úžasná a realistická, za to palec nahoru. Soundtrack moderní a skvělý, moc se mi to do filmu hodilo a trošku to i oživilo. Příběh je ale slabší, prostě jen samé zabíjení, hubení, šikána, rvačka, asi bych od toho potřebovala trochu více.