Lepší než kdy jindy (2019)

Původně jsem chtěla dát hvězdičky dvě, ale nakonec jsme zvýšila. Potřebovala jsem se podívat na nějakou oddechovou komedii a Poms je přesně něco takového. Navíc mám ráda Diane Keaton, takže i to mě přesvědčilo, abych se na to podívala. Typicky americký film, který cílí hlavně na starší divačky, ale i mladí si tam něco najdou. Místy se zasmějete, ale i když je Diane skvělá, tak musím říct, že jí hodně zastínila postava Jacki Weaver, opravdu úžasně zahrané.

Smrtelné stroje (2018)

Já jsem docela příjemně překvapená. Opravdu se mi to líbilo, je možné, že to bylo tím, že jsem opravdu měla chuť a náladu na nějaký sci-fi žánr, takže jsem se bavila od začátku do konce. Příběh je zajímavý a originální, moc se mi líbilo, že padouchem tentokrát nebylo Německo nebo Rusko ale oblíbený Londýn. Efekty byly úžasné, trochu tam byla cítit ta LOR tvorba, ale nevadilo to. Hlavní představitelé nejsou známí, ale velmi sympatičtí, navíc se mi zamlouvalo, že do filmu neobsadili někoho vyloženě slavného, aby filmu dal jméno a hráli to hlavně na příběh.

Malý Sheldon - Série 3 (2019) (série)

Je super, že i třetí série si stále drží tu kvalitu. Je to vtipné a vyvážené. Některé díly se věnují jen Sheldonovi a některé zase jiným rodinným příslušníkům a Sheldon je zde jako vedlejší postava, ale neuškodí to. Je to naopak lepší a zajímavější. Je ale škoda, že v téhle sérii už se nachází pár těch prázdnějších a nudnějších dílů, tak doufejme, že to jen byl menší zkrat u scénáristů a další série bude stejně dobrá, nebo i lepší.

Hornblower III - Povinnost (2003) (TV film)

Závěr je poměrně průměrný. Opakuje se tam mnoho z předchozího dílu, ale je tam více kecání o emocích a málo akce, což dílu spíše škodí, než aby to bylo ku prospěchu. Velké plus je sníh, který vidíme poprvé za celou sérii, a který přidává na napínavé atmosféře. Ale jinak to byla spíše nuda a za mě dost špatně uzavřený konec. Chápu, že asi počítali ještě s další sérií, ale i tak to nemuseli ukončit tak nedbale.

Hornblower III - Věrnost (2003) (TV film)

Příběh je promyšlený a napínavý, akce je v tomto díle nejlepší za celou sérii. Díky těmto pozitivům díl krásně utíkal. Mám k tomu ale jednu větší výtku a to, že i když je Hornblower již kapitán je stále u všeho, ať už se vrhá do hořící kuchyně, nebo jako špeh pluje k Francii, nemyslím si, že by to jakýkoliv kapitán dělal sám, ale spíše by tím pověřil své důstojníky. Tohle je trochu nadsázka.

Operace Brothers (2019)

Námět je skvělý, téma aktuální. Opět se jedná o příběh podle pravdivé události, který mě minul, a o kterém jsme nic nevěděla. Jsem moc ráda, že se točí takové filmy, aby o nich diváci co jsou v nevědomosti jako já věděli a rozšířili si tak přehled. Velkým tahounem filmu je obsazení a námět jako takový. Bohužel tvůrci se toho moc šťastně nechopili, takže velice slibný příběh je příliš zdlouhavý a nudný. Nedokázali s tím pracovat tak dobře, aby vytvořili solidní thriller, u kterého budete trnout, jak se co vyvine. Je to škoda, protože to mělo obrovský potenciál. Teď je z toho jen obyčejné průměrné drama.

Hornblower II - Odplata (2001) (TV film)

Příběhově podobně kvalitní jako předchozí díl. Ale není to tak dobré. Bohužel mě opět nebavily scény na souši při dobíjení pevnosti. Hornblower a celkově celý příběh nejlépe funguje na moři. I když scéna u soudu nebyla zas tak špatná. Upřímně jsem čekala, že to dopadne jinak a Kennedy bude hodně chybět, byla to skvělá postava.

Hornblower II - Vzpoura (2001) (TV film)

Hornblower opět nasadil laťku hodně vysoko a Vzpoura, stejně tak jako Odplata patří mezi mé nejoblíbenější epizody, nebo alespoň prozatím. Příběh je skvělý a napínavý. Nejlepší na tom všem je ale volba kapitána a jeho napsaná postava, která je tak podlá, ale zároveň mi ho bylo velmi líto, jelikož z větší části za to nemohl on, ale jeho nezdravá mysl. Nicméně i tak to bylo skvělé, emoce jsem měla jako na horské dráze a napětí by se dalo krájet. Za mě zatím nejlepší díl z celé série.

Bright (2017)

Na film jsem se chtěla podívat pouze kvůli Willu Smithovi, jako herce ho mám moc ráda a v akčních filmech mi sedí nejvíce, tak jsem se těšila jaká paráda mě čeká, ještě navíc s Joelem jako jeho parťákem a navíc s tou mytologií kolem, no a jsem hodně zklamaná. Z té mytologie tvůrci nevytěžili vůbec nic. Po celou dobu filmu se jen utíká a chrání se kouzelná hůlka, která se mohla už několikrát použít, aby jim ulehčila útěk, ale její pravá moc se ukazuje až na konci, kdy se "nečekaně" z jedné postavy stane mocný "Bright". Čistá nuda bez jiskry, zajímavosti a napětí.

Všem klukům: P.S. Stále tě miluju (2020)

Hodnotím stejně jako první díl, i když příběhově to bylo o něco slabší. Jde o to, že veškerou originální část jsme viděli už v prvním díle a tady toho není už moc co nabídnout. Herecké výkony jsou ale stejně kvalitní, zvrat je očekávaný a co si budeme říkat konec taky. Ale moje něžné, naivní romantické srdce to vcelku uspokojilo.