Před soumrakem (2004)

V podstatě úplně stejně emocionální nášup plný důvěrně známých dialogů, jako jednička. Je opravdu až pozoruhodné, jak Linklater umí dokonale opisovat všechny životně známé peripetie a ještě do všeho to narvat do bezchybně natočeného real-time snímku. Shlédnutí ihned po prvním díle výtečný zážitek ještě o několik tříd umocňuje.

Před úsvitem (1995)

Letité ódy nelhaly. Výtečná konverzačka se strhujícími, ale hlavně naprosto realistickými, dialogy. Člověk visí na každém slově a vše mu je zde tak nějak povědomé. Ona klišovitá fráze "ono je to jak ze života" sem pasuje více, než na cokoliv jiného. Akorát je to celé ještě mnohem lepší. O perfektně sehrané dvojici se snad ani nemusím zmiňovat. U téhle romance musí roztát i člověk s ledovým srdcem.

Paranormal Activity 4 (2012)

Neskutečný hororový shit, který posouvá tuto sérii ještě hlouběji, než jsem čekal. Nudné, ničím nezajímavé a bez špetky atmosféry. Navíc se tu za celou dobu vlastně vůbec nic nestane, nijak to negraduje a v tom rádoby provázaném příběhu se ztratili dávno už i sami tvůrci. Jen to nepřiznají a dál ždímají z lidí touto odfláklou prací prachy. Navíc kamera se používá i v momentech, kdy by jí nikdo nikdy nepoužil, což mě neskutečně vytáčelo. Aspoň, že ta teenka je celkem sympatická a její kámoš je místy vtipnej. Lidem, kterým se tohle líbí stačí ke spokojenosti opravdu hooodně málo.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Na tenhle shit nestačí prosté označení béčko, céčko či déčko. K popisu téhle televizní žumpy totiž nestačí celá abeceda. Takže buď honem rychle utíkejte pryč, nebo se vybavte nejméně jednou basou piv. Bez dostatečného množství alkoholu či jiných omamných látek totiž hrozí poškození mozku a znesvěcení vašeho filmového vkusu.

Spring Breakers (2012)

Totálně nudný videoklipový art, který chce snad ještě nedej bože říct něco o dnešní mladé prázdné MTV generaci. Holky v plavkách se však okoukají za 5 minut (tedy spíš jedna, ten zbytek za moc nestojí), tempo je pomalé a to neustále opakování některých záběrů mě dost iritovalo. Co na plat, že je James Franco je božan a pár sekvencí je celkem zajímavých (pasáž s hudbou Britney Spears), když zbytek je jenom bizarní, ale naprosto nudná pozéřina, která nevtáhne.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Vlastně úplně stejná ptákovina jako první díl. Jenže mezitím co Sommers z toho zvládnul natočit celkem fajn akční jednohubku, u které se člověk nenudi, tak Jon Chu v tomto bohužel naprosto selhává. S blbým příběhem u tohodle filmu počítá každý, to by nevadilo. Je to ale celé naprosto rutinně a nezajímavě natočené a je vám vlastně úplně jedno, co se ve filmu děje. Akce není úplně špatná, ale je totálně bez energie, chybí ji jakýkoliv spád, dynamika či solidní nápad. A to se dá vlastně říci o celém filmu. Dwayne Johnson se to sice snaží utáhnout svým obřích charismatem a Bruce Willis se snaží i na tom malém prostoru hláškovat, co to jde. Mají ale vedle sebe nesympatického vola, nevýraznou káču a ani drsňák Ray Stevenson na straně záporáků s tím sám nic moc nesvede. Zkrátka bezkrevná nevýrazná nuda, která mě sice úplně neurazila, ale za koule mě také nechytla. I cheesy akční ptákovina se musí umět natočit. 50%

Tísňová linka (2013)

Překvapivě hodně slušná žánrová práce, která v první hodince utíká skoro až zběsilým tempem. Nápad s telefonováním se vytěžuje co se dá, je to napínavé a divák se nenudí. Jenže pak přijde závěrečná půlhodinka, telefon se zaklapne a jde to celé do kopru. Najednou to celé přestává dávat smysl a postavy se začnou chovat jako totální idioti, ale fakt totální. Nad samotným závěrem už divák jen rezignovaně zakroutí hlavou a přemýšlí, jak se mohl slušně rozběhnutý thriller tak strašně pokazit.60%

Blood (2012)

Celkem fajn britská kriminálka s výbornou atmosférou a ještě lepším obsazením. Slušný námět se však postupem času čím dál více rozmělňuje a rozpadá se jen na čím dál iritující emocionální výlevy, v nichž pořád někdo brečí. A to je vzhledem k výtečně natočené první hodince velká škoda.

Jack a obři (2013)

Bryan Singer jedoucí na volnoběh a naprosto bez nápadů. Film sice uteče docela rychle, ničím extra neurazí, ale bohužel ani neoslní. A to je na Singera dost nezvyklé. Nohy mu navíc podráží scénář plný wtf postav(Ewen Bremner) a zvratů. Ewan McGregor a Stanley Tucci se sice snaží, seč můžou a princezna je nehorázně cute, ale Nicholas Hoult postrádá charisma a vůbec se sem nehodí. Navíc mi to i přes svůj rozpočet přišlo například v samotném závěru naprosto nevelkolepé. Snad si Bryan šetří pouze formu do dalších X-menů.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Rozpačité. Linie hrdinovi pomsty je skvělá a akční scény (i když jich mnoho není) jsou opravdu výborné a hned bych dal rejžovi natočit nějaký přímočarý akčňák. Ten zbytek totiž docela drhne, linie Farrella a Noomi Rapace je nepřesvědčivá, nudná a dialogy občas dosti tahají za uši. Tempo je navíc dosti pomalé, některé scény vyznívají skoro nechtěně směšně a zajímavá postava Dominica Coopera mohla být také využita lépe. Nakonec tedy spíše promarněná šance.

Časové pásmo bylo změněno