Můj vysvlečenej deník (2012)

Totální česká amatéřina s protivnými postavami a naprosto nefungující dramaturgií, která si hází scény šup sem šup tam bez sebemenší návaznosti a logiky. Herci neumí a nebo nemají co hrát a celé je to tak naivní a hloupé, že u toho snad musí mlátit hlavou o zeď i ti puberťáci. 30%

Rebelka (2012)

Rozhodně nejslabší Pixarovka co se příběhové i režijní stránky týče. Animace je sice opět prvotřídní a atmosféru Skotska to také umí prodat více než dobře. Ale postavit celý příběh na putování jedné zrzky a mámy medvědice? To mi přijde na Pixarovské standarty trochu málo. Navíc to začíná postrádat i ono kouzlo a poetiku něčeho víc, čím se studio s lampičkou ve znaku tak hodně lišilo od konkurence. I tak je to ale celkem zábava, která rychle uteče a dětem se zaručeně líbit bude. U takového třetího Madagaskaru a hlavně Ralpha jsem se letos bavil o hodně více.

Můj otec je šílenec (2012)

Buď stárnu, a nebo už tyhle hrubozrné komedie Sandlerovi prostě přestávají jít. Myslím, že druhá možnost je ale správně. Po úděsném Jackovi a Jill totiž ještě před pár lety spolehlivý bavič natočil další naprosto nevkusnou komedii, ve které nemusí divák pro trapnou scénu chodit daleko. Sandler tady pořád křičí, všichni se strašně pitvoří a humor už staví jenom na samých nechutnostech, které už ovšem přestávají být vtipné. Tak snad už se Sandler po těchto dvou ranách vedle vzpamatuje. Jeho a Samberga je na podobné trapárny škoda.

Raubíř Ralf (2012)

Aneb jak Disney poprvé poráží Pixar. Výborně vyvážená směs disneyovky s tradičními hodnotami s naprosto geekovským filmem plným odkazů a odzbrojících hlášek. Už dlouho jsem neviděl animák s takovou porcí nápadů, na kterém je navíc vidět, že ho jeho tvůrci dělali s láskou a nadšením. Všechny odkazy navíc nejde chytnout napoprvé takže má člověk ještě o důvod navíc, pustit si tuhle animovanou pecku znovu. Bavil jsem maximálně od začátku do konce, za co můžu překvapivě poděkovat také velice nadprůměrnému dabingu. Už teď se nemůžu dočkat, až se do svéta arkád podívám podruhé.

Patrola (2012)

Výborná sonda do tvrdého života policajtů v L.A., přesně tak autentická a nekompromisní, jak byste od Davida Ayera čekali. Digitální kamera mě sice v některých chvílích spíše štvala, jinak ale není moc co vytknout. Režie má správně pomalé tempo a výborní Gyllenhaal s Peňou přesně vystihli to parťáctví až za hrob, na kterém stojí celý film. A ta akce je vzhledem k mizivému rozpočtu také hodně fajn.

Černobylské deníky (2012)

Příšerný, co všechno už se v dnešní době vydává za horor. Absolutně nenapínavá a atmosféru postrádající blbina, která je díky své až velké lacinosti po většinu času i k smíchu. Scénář navíc vypadá, jakoby ho někdo sesmolil na záchodě. Že je tento děsivý scénář od tvůrce Paranormal activity mě vlastně vůbec nepřekvapilo.

Pro strach naděláno (2012) (seriál)

Hodně povedený britský kousek, který se místy až nebezpečně blíží šílené kadenci gagů z Bláznivé střely. Při takovém množství nápadů a gagů je jasné, že tvůrci občas šlápnou vedle. To však díky výbornému tempu a stále novým a novým hláškám vůbec nevadí. John Hannah se svým věčně kamenným ksichtem byl pro uchlastanější a drsnější verzi Franka Drebina dokonalou volbou. Chci další díly!!

Sinister (2012)

Typicky slabý hororový příběh ve výborně atmosférickém podání. Scott Derrikson dokazuje, že má talent na atmosférické hororové pecky jako málokdo a dokáže vytvořit lekačky i tam, kde na zbytek hollywoodských rutinérů již kašle. Ethan Hawke výborný, jen škoda že linie okolo jeho rodiny nedostala více prostoru. Závěr by tak byl ještě více mrazivější. I tak zřejmě nejlepší čistokrevný horor tohoto roku.

Ruby Sparks (2012)

Výborný nápad, který musí pořádně ocenit každý s tvůrčí fantazií, ale který se nedovadlo převést do zdárného konce. Paul Dano je jako mladý spisovatel výborný a Zoe Kazan je ta správná vysněná holka, kterou by si chtěl každý napsal. Jenže scénář má i přes výborné dialogy mnohá hluchá místa a ke konci celý nápad doslova vyšumí do ztracena a klišoidní konec rozpaky nad filmem ještě více podtrhnul. Škoda, tenhle slibný indie pokus tak skončil někde v půli cesty. 60%

Total Recall (2012)

Popcornová akční jednohubka se slušnou akcí a opravdu excelentními triky. Jenže je to celé naprosto hloupé a hlavně zbytečné. Scénáristé okleštili všechno nebo vyšoupli všechno dobré z originálu a celé se to i přes našlapané tempo hodně rychle vykouří z hlavy. Colin Farrell už zažil lepší herecké chvilky, Jessica Biel je prkenná a jediná Kate Beckinsale zde naprosto prodává své přednosti. I přes jistou snahu prostě ale vzniknul film, který se s originálem nedá moc srovnávat. 50%