Californication (2007) (seriál)

Způsob Hankova života se dobře pozoruje z povzdálí, žít bych ho rozhodně nechtěla. To, co mě v seriálu "rajcuje", by mě v reálu nejspíš přivedlo do Bohnic. Absence jakýchkoliv pravidel, bezedná svoboda - to všechno je jen blýskavé pozlátko hluboké osamělosti, jak je ostatně vidno i v seriálu. Protože ruku na srdce - co vám "sváže nohy" víc, než láska a důvěra někoho, kdo je pro vás důležitý? Jo, ta myšlenka je stejně tak kýčovitá, jako je pravdivá. Asi do tohohle komentáře úplně nepatří, ale mě to prostě napadne pokaždé, když bohéma Hanka sleduju.

Fontána (2006)

Přiznávám, že jsem absolutně nepochopila, která bije, dokonce ani po tom, co se mi to snažila vysvětlit kamarádka. Ale ta nádherná hudba spojená s vizuálním zpracováním byl tak úžasný kinozážitek, který se mi nevratně zaryl do paměti, že ho v žádném případě nemůže zastínit moje nepochopení. Dodnes mi z toho běhá mráz po zádech.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Uppřímně - viděla jsem to snad ani ne do půlky, takže nevím, jestli bych měla hodnotit.Vlastně jsem to zhodnotila už tím,, že jsem neměla potřebu dodívat se do konce. 2* jsou za J. Deppa, který má úžasný talent hrát totálně vyšinuté jedince.

Obracečka not (2006)

Panejo, uniklo mi prvních cca 10 min. filmu a až teď, po přečtení obsahu mi to konečně dalo smysl! Říkala jsem si - ti Francouzi ale dokážou "komorně" (to slovo se mi pro tenhle film strašně líbí) zpracovat takový citlivý téma, aniž by měli potřebu cokoliv vysvětlovat. Prostě - nabídli jsme ti krásný lidský příběh, tak proč pátráš po logice?? :) Jsem fakt nenapravitelný snílek!

Jeskyně (2005)

Kristepane. Vidím, že většina dala 1*, ale ZA CO?? Mám ráda stupidní filmy, bavím se právě tou stupiditou. A jak nad tím zase přemýšlím, vlastně jsem chvílemi až žasla, kroutila hlavou, nevěřícně se smála a dokonce jsem běžela pro svoji polovičku, že tenhle flák si rozhodně nesmí nechat ujít! Takže když to shrnu, takhle se mnou už dlouho žádný film nezacvičil. ** (DVĚ) !!

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Jakpak by tohle asi zpracovali amíci?? :) Pletu se, nebo by to bylo blbý, tuctový, se čtyřma černochama a udatným bělochem? Mimochodem Cate Blanchett si střihla zřejmě svojí životní roli, Babel byl oproti tomuhle ranní rozvička!! :)

Sexy Pistols (2006)

U tohohle filmu jsem se výborně bavila. Vypnutí mozku je samozřejmě podmínkou, ale právě za tyhle typy filmů jsem nesmírně vděčná!!

Dveře v podlaze (2004)

Kdyby tenhle film trval jednou tak dlouho, dala bych 5*. Těch 111 minut je pro takový příběh stejně nesmyslných, jako kdyby původní Irvingova kniha měla pouhých 111 stran.

5x2 (2004)

Myslím že to je superrealita. Vlastně pořád nechápu, proč se rozvedli?