Nesmrtelná Callasová (2002)

Každý film s Fanny Ardant je pro mě krásná podíváná, protože ona je krásná. Byla ve 30 letech a je i dnes. Krásný byl i tento příběh dvou zpřízněných duší, bylo dojemné sledovat, co dokáže víra v duši a kvality člověka. Přesně jako když po týdnu zalijete květinu a ona vám znovu doslova ožije. Úmyslně neříkám "zkrásní", protože krásná je pořád, i uvadlá. Ona jen čeká na toho, kdo jí znovu dodá vše co potřebuje k tomu, aby se mohla znovu předvést v celé své kráse a síle. A taková nádherná květina, která se dočkala, byla Marie Callas.

Jestřábí žena (1985)

A Michelle Pfeiffer je jó herečka, když se naučila lítat v tomhle kostýmu!

Oriental Night (1990)

Co jinýho asi tomuhle masakru dát než 4*? Tady se samozjřemě hodnotí hlavně velikost, počet, výdrž a nápad a to všechno mě náramně pobavilo! Rocco análista nezklamal, oceňuji především jeho profesionalitu a zapálení pro věc. V momentě, kdy většina ostatních ztrácela jiskru v oku a občerstvovala se u baru, Rocco za tyto odpadlíky plnohodnotně zaskakoval a dařilo se mu držet v pozoru nejen morálku. Za zmínku rozhodně stojí i celková vizáž přítomných dam - Discopříběh jak vyšitej!! :) K tomu český dabing (přísahala bych, že průvodkyně byla Gondíková!) a dílo "zkázy" bylo dokonáno. 5* to ode mě nedostane, protože stejných kvalit jako třeba Aberdeen to přece jen ještě nedosahuje. Ale jen o chlup! :)

Šifra mistra Leonarda (2006)

Tady je to jasný - pokud jste napřed četli knihu, nemůžete prostě dát víc. 3* za to, jak je to natočené, 2* ubrané za to, o co všechno byl film ochuzen. Logicky, já vím.

Once (2007)

Velká gratulace hlavním hrdinům! Pyšná jsem na ně, že to dokázali, nikoli na to, že jsem Češka a že JSME to dokázali - hesla typu "máme oscara" mi v tomto případě silně vadí, to ovšem souvisí spíš s naším přihlouplým čecháčkováním než s tímto filmem. Neřeknu nic nového - pro mě byl Once krásně pohodový zážitek. Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo to, že byl vlastně o ničem. Prostě týden ze života dvou lidí, které na pár dní (a možná do konce života) spojila láska k hudbě, potřeba a schopnost pohnout se z místa, něco dokázat. Film o tom, že věci budou vyjímečné tak, jak vyjímečné si je dokážeme udělat. Jednu hvězdičku ubírám paradoxně kvůli muzice - možná to bylo ozvučením kinosálu, každopádně zpívaný projev Glena Hansarda rval uši. V polovině filmu už jsem si v duchu přála, aby skončil a musím přiznat, že mi právě ten neskutečný ohlušující řev docela pokazil celkový zážitek z filmu. Pokud to ale opravdu bylo jen příšerným nazvučením kinosálu, tak všechno negativní zde popsané beru zpět a je to pro mě plný počet!

Robin Hood (1984) (seriál)

Praskla bych štěstím, kdyby ho znovu dávali!

Shortbus (2006)

Sakra já nevím. To, co dělá ze sexuálních scén smyslnou erotickou podívanou, je naše fantazie, nic jiného. A protože tady byl prostor pro fantazii absolutně nulový, nezbývalo než sledovat to, co zřejmě mělo šokovat svojí otevřeností, se stejným zaujetím jako třeba hledat v oříškové směsi váš oblíbený druh. J. C. Mitchell se vyjádřil v tom smyslu, že nejde o porno, nýbrž o vyjádření lidské sexuality - zřejmě nějaký hlubší psychologický zámysl. A kdo v tom vidí něco jiného a tento snímek nedocení, je blbé perverzní prase, předpokládám. Docela překvapení od tohoto režiséra, protože jeho Hedwig and the Angry Inch je úžasná podívaná. Nicméně když to shrnu - jsem blbé perverzní prase, které zjistilo, že mu film vlastně nemůže nabídnout nic, co by neznalo a v polovině to vypnulo.

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Dost těžko se mi hodnotí, protože si po těch 19 letech skoro vůbec nepamatuju, o co tam šlo a jestli tam vůbec o něco šlo. Nicméně teď, po těch letech, se mi na tváři roztáhl óóóbrovský úsměv, zalila mě vlna nostalgie a vzpomínek na šíleně erotickou scénu Mária Kubce a Kateřiny Lojdové hned v prvním dílu, na drsňáckou jizvu Martina Zounara, na krasavce v uniformě Františka Kreuzmanna alias npor. Ráže, kterého jsem tenkrát bláznivě milovala, na krásnou Evu Vejmělkovou atd. atd. Bylo mi tenkrát asi 9 let, takže o spojení s náborovou propagandou nemohla a nemůže být řeč. Jediné, s čím se mi teď tento první díl paralelně spojil, je Robin Hood s mladičkým Michaelem Praedem, myslím, že to tenkrát běželo zhruba současně. Takže si dovoluju hodnotit pouze tento první díl, předpokládám totiž, že víc než další dva tři zřejmě neuvidím. Každopádně titulní a závěrečnou písničku si pamatuju dodnes skoro slovo od slova!!! A i přesto, co tu čtu, nevěřím tomu, že jsem jediná.

Pod toskánským sluncem (2003)

Nemůžu si pomoct, pro mě to nemělo nejmenší chybu.. Dát si to takhle v neděli, místo vytírání a žehlení zaparkovat v křesle a dívat se na milý, obyčejně neobyčejný lidský příběh, bez násilí, intrik a speciálních efektů, snít o vile v Toskánsku, úžasném italském temperamentu, o tom od našeho naprosto odlišném způsobu žití, o "beruškách", o pomíjivosti a jedinečnosti okamžiků a zážitků.. Hmmmmm, nečekaně neobyčejné a okouzlující.