Irina Palm (2006)

Plný počet! A nejlépe *******. Teď, když jsem film v klidu vstřebala, dodávám, že jsem byla omráčená mírou "lidskosti", která v každé minutě filmu křičela z plátna. Tím, že se prakticky od začátku do konce smějete a přitom tu není řečený jediný vtip nebo cokoliv směšného. Silou přirozenosti a osobnosti, jakou je Meggie.. Opravdu se mi pro tento film těžko hledají slova, musí se vidět. Shrnu to takhle: Až budu velká, chci být jako Irina Palm. Kdo ji poznal, pochopí.

Co je šeptem... (2005)

Zpětně ubírám jednu hvězdu, když nad tím přemýšlím. Jennifer toporná jako vždy, Mark Ruffalo naprosto o ničem, Shirley trapná, trapná! Ano, byla to role, ale tááák trapná.. Je jasné, že tohle by chudák Kevin neutáhl, ani kdyby měl 130 koní a turbo navrch. Nicméně uznávám, smála jsem se - vyspat se s třemi generacemi rodiny je opravdu obdivuhodný výkon. Obzvlášť pokud by si ta nejmladší přála být vaší dcerou. Průměr - neurazí, nenadchne.

Notting Hill (1999)

Jééé, mě se to fakt strašně líbilo, ne? Provařeným ksichtům navzdory, protože tohle je tak milá a slaďoučká limonádka se skvělým humorem, že jí by kdokoliv míň provařený příšerně uškodil. Spike – dokonalý prototyp muže, Kůň a pes – nepopsatelný. Obojí mě spolehlivě rozesměje pokaždý, když si to vybavím (třeba zrovna teď). Surreální, ale milé.

Zoolander (2001)

Stiller family foréver!!

Bouchači a bouchačky (2001)

Denis Leary je tu sežrání! Pokaždý, když tenhle film vidím, strašně mi svojí pomalou, pohodovou atmosférou připomíná Jackie Brown.

Veronica Guerin (2003)

Kdybych nevěděla, že se tenhle příběh doopravdy stal, nepřišlo by mi hloupý napsat, že to byl nudný, suchý a dost neuvěřitelný film. Dokoukala jsem ho vlastně jen kvůli Cate Blanchet a z úcty k Veronice Guerin.

Ostrovní zprávy (2001)

Tenhle film má snad všechno, co od filmu očekávám - mj. skvělé herce, zajímavé prostředí a hlavně - nutí mě přemýšlet. Přesto mi to nějak "nedalo".

Solaris (2002)

Nemůžu se zbavit dojmu, že minimálně za polovinu mého příjemného rozpoložení z filmu (a hodnocení) může ta strašně zvláštní hudba, která se neměnná proplétá celým filmem..

Svatba ve třech (2005)

Hodně příjemný film! Myslím že to vůbec nebyla plochá, prvoplánová komedie, naopak to šlo hodně do hloubky. Tak proč ale tak příšerný a pitomý konec??? Nebýt toho, byl by to pro mě jasný plný počet!

Chilli, sex a samba (2000)

Chilli, sex a samba - to je ďábelsky ostrý koktejl namíchaný samotnou Penelopé. Příběh zdaleka tak ostrý není, vztah Isabelly a jejího nevěrného Romea je milý, plný vášnivé lásky, zkomplikované komickým psychickým blokem. Harold Perrineau je v roli transsexuálního kámoše Monici(y) vážně skvělý, těžko uvěřit, že je to ten samý chlapík, který na nás před nedávnem mrkal z obrazovky v seriálu Ztraceni.