Neuvěřitelný Hulk (2008)

Až do poslednej polhodiny sa sama seba pýtam, prečo tu nie je vyššie hodnotenie? Však akcia je super. Ale potom sa navalí Roth, ktorý síce zahral perfektne, no zbytočne. Blonsky ma ku koncu vyslovene otravoval, tak ako aj spracovanie Hulka.. Najväčšie plus filmu je zároveň aj mínus, pretože najlepšie boli scény s Nortonom a Tyler, Tie so zeleným stvorením som proste vydržala.. a tie by ma mali baviť hlavne, nie? Ale posledných 30 minút som doslova trpela. No a posledné tri minúty došla hviezda - Tony Stark. Ale ani to nezachraňuje rozpačité pocity z celku. Norton, Tyler, Roth a Hurt. Iba vďaka nim bol Hulk znesiteľný.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Wow. Tak som čakala, že si odbijem dve hodiny blbej komédie s nie veľmi obľúbeným Stillerom, kvôli Nortonovi vydržím. Nie. Veľmi dobre som sa bavila. Pohladila ma aj otvorená reálnosť, po väčšine bez klišé. Jedno z najväčších prekvapení, aké som pri filme zažila. Norton je síce stále lepší herec(neviem, či by som ho chcela viac ako charizmatického a atraktívneho kňaza, alebo by mi to bolo skôr ľúto.. :)) ale ako režisér stvoril veľmi príjemnú drámu perfektne zlúčenú s komédiou.

Psycho (1960)

V dnešnej dobe nie až tak prekvapujúce, ale tak či tak geniálne. Čierno-biele farby iba zdvôrazňujú atmosféru a Perkins v nich pôsobí ešte zaujímavejšie. Schizofrénia s jeho charizmou je dokonalé spojenie. Celých 109 minút som ani raz nepomyslela na čas, ubehol ako voda.

Uvnitř tančím (2004)

Hovorila som si, okej, celkom dobrý film s dobrou myšlienkou a úžasnými postavami skvelo, nie.. dokonalo zahratými McAvoyom a Robertsonom. Ale aj tak, čakala som niečo viac. Presne toto som si hovorila. No potom prišli posledné minúty filmu a takisto aj tie Roryho.. A tie minúty všetko doplnili.

Pokání (2007)

Jedno z najlepších, vo svojom žánre určite najlepšie rozuzlenie a ukončenie filmu, aké som videla. Väčšina snímku mi prišla uťahaná a mierne nudná, maximálne za odreté 4*. No keď už bola Knightley a McAvoy spolu, začínala som byť spokojná. A potom príde koniec, SPOILER: ktorý to všetko vyvráti a mňa úplne rozseká.:SPOILER. Takmer som prestala dýchať. Proste jedno veľké WOW a ukončenie by si zaslúžilo hviezdičiek aj viac.

Nezapomeň na lásku (2013) (TV film)

Oveľa lepšia verzia "50x a stále po prvý raz". Bledel a Levimu to strašne pristane a oproti predchodcovi je tento kúsok vážnejší, to mu pridáva na kvalite. Keby to malo jasnejší koniec, napálim 5* bez premýšľania. Takto to bola strašne sympatická no trochu smutná dráma, romantika tu bola naozaj úžasná.

Králova řeč (2010)

...toto som naozaj nečakala. Vedela som, že spojenie Carter, Rush a Firth už niečo dobré naznačuje. Ale že ma takto umlčí koktajúci Colin Firth? Wow....

Omlazovací prostředek (1952)

Veľmi chutný film, opice boli super, škoda, že s nimi nebolo viac scén :) Veľká absurdnosť, ktorá sa ale vyplatila kvôli scénam so štetcami a farbou, no najlepší boli určite skalpujúci indiáni, Grant skvelý :)

Wolverine (2013)

Čo má toto spoločné s Wolverinom? Úplne, úplne zbytočný film, príbeh aj postavy. Za zmienku stojí Jean, ktorá je tu skvelá, no taktiež zbytočná + ešte Rila Fukushima bola fajn. A čo sa mi naozaj páčilo, bola scéna po titulkoch, ktorá pekne navnadila na X-menov. Inak obrovské sklamanie.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Najlepšia časť. Film robí výnimočným to, že nie je iba o jednom človeku, o Frodovi. On ani zďaleka nie je najdôležitejšia postava. Sam, Aragorn, Gandalf, Legolas, Faramir.. všetci sú úžasní a všetci mali veľkú úlohu. 4 hodiny a nenudila som sa. Už len to si zaslúži 5*. Tolkien bol úžasný človek...