Důvěrný nepřítel (2018)

Pokus o česko-slovenské sci-fíčko selhal na celé čáře - scénář nedotažený, Dům otravný a celé je to takové unylé a neuvěřitelné... Když chcete doma WALL-Eho a vznikne vám kříženec HALa 9000 a VIKI. :-D

Fakjů pane učiteli (2013)

Já jsem asi vážně někde jinde... Komedie s přestřeleným vulgárním humorem, který mi byl odporný v deseti, v patnácti (cílovka?), ve dvaceti, a který je mi odporný dodnes. Myslím, že předělání Shakespeara do "Julie, číčo! Pojď šukat!" tuhle "výbornou komedii" parádně shrnuje...

Královna (2006)

Nemít někoho rád, je lidské (obzvlášť, pokud jste hlava státu a ten někdo se nechová podle vašich představ). To, že k sobě Královna s Princeznou chovaly vzájemné antipatie, není nic nového. Důvodů k nim bylo na obou stranách hned několik (viz některé výborné dokumenty), a proto mi není jasné, proč se Stephen Fears rozhodl pro tak jednostranný pohled, jehož výsledkem je prapodivná óda na Princeznu Dianu a Tonyho Blaira (výborný Michael Sheen).

Lehké jako pírko (2018) (seriál)

Škoda, že nezůstalo jen u jedné řady. První řada byla super (minimálně v rámci žánru), béčkový konec jí slušel a celkově bych ji označila za takovou příjemnou jednohubku alá "Final Destination". Druhá řada má své momenty, postavy a divák už ale vědí příliš a právě ta hořká nevědomost (co, kde a hlavně kdy) je základním kamenem napětí. Rozjezd je navíc zbytečně pomalý, k umírání dochází off-screen a jako by najednou nikdo netušil, co si počít s postavami, protože jejich chování se epizodu od epizody mění (a bohužel směrem k otravnosti). Poslední cca. 3 epizody jsou celkem zábavné, ale postrádají smysl, tak nevím, co si myslet o případné 3. sérii...

Talk show Jiřího Ovčáčka (2019) (pořad) odpad!

Jak je možné, že TV Jaromíra Soukupa ještě stále nemá STOPku za neobjektivitu?!? I když pominu svůj politický názor, talk show je o schopnosti uvolněně mluvit a rychle a věcně reagovat, což pan Ovčáček absolutně nedává. Mirek 2.0.

Nenasytná (2018) (seriál)

Hodnotím výjimečně po první epizodě, protože víc jich prostě nedám. Přemýšlím, jestli jsou cílovkou boubelky (protože jim tvůrci vlastně říkají, že dokud nezhubnou, nebude je nikdo chtít a budou tak akorát za prasnice), nebo hubené holky (protože jim tvůrci vlastně říkají, že jsou zlé manipulátorky). Četla jsem info k dalším epizodám, takže vím, že se to změní v absurdní vyvražďovačku, ale ne, ani tak tomu nebudu dávat druhou šanci. Hnus. P.S.: Další mozky gumující blábol aneb pokud někdo opravdu (u)věří, že se dá za 3 měsíce na tekuté stravě shodit 50 kilo, aniž by měla daná osoba zdravotní problémy, převislou kůži nebo strie, tak vážně nevím...

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Jak už zde napsal někdo přede mnou, vyprávěcích kvalit seriálu "FWWM" nedosahuje. Přesto jsem za jeho existenci ráda, neboť konečně poznáváme Lauru a zároveň také překvapivě zjišťujeme, co přesně se stalo Cooperovi na konci S02 (nebo to tak alespoň vypadá). Čekala jsem, že nám tvůrci detailně přiblíží i Teresu Banksovou, což se nestalo - jediné, co jsme dostali, jsou střípky. Jelikož mě ale karavanová část příliš nebavila (a "Bowieho" část jsem absolutně nepobrala), tak jsem za zaměření se čistě na Lauru nakonec vděčná. (Ať už vám Laura přirostla k srdci či nikoli, závěrečná scéna je spolu s Badalamentiho "The Voice of Love" jednoduše úchvatná a pro citlivější povahy též břečící.) Co mi na filmu vadí asi nejvíc, je chování vraha. Zatímco v seriálu byl až do odhalení sám sebou, ve filmu se u něho neustále projevují psychopatické zkraty, o kterých se nám jedna z postav Cooperovi jaksi zapomněla zmínit... EDIT: POUŠTĚT AŽ PO DOKOUKÁNÍ "TWIN PEAKS: RETURN" (S03), JINAK CCA. TŘETINA FILMU POSTRÁDÁ SMYSL!!! (Po S03 zvedám a můj názor na karavanovou a Bowieho část, viz výše, už nadále neplatí.)

Euforie (2019) (seriál)

Vypadá to, že si showrunner nese z období puberty nějaký problém, protože každá (a tím myslím opravdu každá) osoba ženského pohlaví mladší 18 let, která se v seriálu objeví, je dě*ka, krá*a nebo obojí. Zlatá střední cesta v Americe neexistuje, takže tu máme holky hubeňoučké nebo tlusté (OK, beru zpět, v celé škole je jen jedna tlustá holka), namyšlené nebo zamindrákované, panny nebo dě*ky (OK, opět beru zpět, žádná panna tam není) a všechny tyhle holky buď denně šu*ají, fetují nebo ideálně obojí. Pro většinu lidí je "Euphoria" cool seriál, mě ale v mnoha ohledech neskutečně uráží. Konec 1. série je navíc tak nudný, v kruhu se točící a otravný, že si 2. sérii nechám s radostí ujít. Nejhorší postavy: bůh-ví-na-co namyšlená Katherine, toxická Jules, všechny obviňující Rue.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

1. série (5*): Špičková záležitost, které nic nechybí, ani nepřebývá. Navíc se mi už dlouho nestalo, abych měla v nějakém seriálu ráda všechny hlavní aktéry, natož pak aktérky, takže klobouk dolů. Asi nejraději mám Renatu Laury Dern, která je na jednu stranu totální evil queen, ale na druhou stranu by si pro radost své dcery a manžela klidně klekla na kolena před úhlavním nepřítelem, což je naprosto fascinující.;-) Jen by mě zajímalo, jestli je i v knize hned jasné, KDO je mrtvý a jde spíš o to JAK. No, asi si ji přečtu... 2. série (4*): Úvodní epizoda může působit trošku rozpačitě, dojem "dojení" však mizí velice rychle a postava matky (samozřejmě s výpomocí dalších drobných zápletek) bez problémů zvládá utáhnout celou sérii. Nejsem fanynkou Meryl Streep, ale jelikož jsem její postavě přála dlouhý pád ze schodů se smutným koncem, tak to nejspíš zahrála opravdu dobře.;-) A propos, Renata nadále rulez.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Těžce creepy. Pokud chcete své nezbedné dítko něčím potrestat, pusťte mu "Koralinu" - garantuju vám, že týden nebude moct usnout. A chcete-li být jo svině, můžete mu na noční stolek položit dva knoflíky.xD