71 (2014)

Britsko-irské drama, které mi doopravdy dostalo. Jsem rád, že jsem měl možnost vidět něco tak ... autentického. || „VÍTEJTE V IRSKU! ŽÁDNÝ OBAVY, BUDETE TU JEN TAK DLOUHO DOKUD VÁS NEZASTŘELÍ.”

Šofér (2014)

Velmi přímočarý nic neříkající děj, který je okořeněn o pěknou akci.

Divočina (2014)

Velmi intenzivní zážitek, který je kopií filmu Pouť, takže to není na 100%. || „JAK DIVOKÝ BYLO, TO NECHAT BÝT?”

S láskou, Rosie (2014)

Nečekal bych, že to někdy řeknu, ale opět mně tenhle žánr dokázal dostat. Nejedné ženě se tento skromný film bude zamlouvat. || „MÁŠ ŠTĚSTÍ, ŽE NEZAKOPLA O TVŮJ JAZYK, KTERÝ BYL NA PŮL CESTY K ZEMI.”

Panu učiteli s láskou (1967)

Tohle byl velmi povedený film ze školního prostředí. || „POKUD SE OMLUVÍTE, PROTOŽE SE BOJÍTE JSTE DÍTĚ, NE MUŽ.”

Teorie všeho (2014)

V poslední době se roztrhl pytel s životopisnými dramaty. Pomalu to začalo ztrácet smysl z důvodu překombinovanosti a nezaujatí diváka. Tenhle film mě docela zklamal, protože jsem očekával doopravdy něco extra, ale dostal jsem jen mírný nadprůměr s romantickou zápletkou a nemyslím si, že to měla být ta pravá pointa tohohle příběhu. || „Neměly by zde být žádné hranice lidského snažení. Každý jsme jiní. Nicméně když se vám zdá že je život špatný, je zde stále něco, v čem můžete uspět. Když je tu život, je tu i naděje.”

Whiplash (2014)

Dlouho jsem chodil okolo tohohle filmu po špičkách. Protože prostě hudební drama už samo o sobě zní jako nával pitomostí, ALE. Jazzoví maniaci zbystřete! Tohle zavání něčím, co by se vaším uším mohlo líbit a není to béčková kravina. Já se do téhle skupiny, co vyznává jazz řadím a mně se to hrozně líbilo. Nejenom, že jsem slyšel skvělý jazz, ale i Simmons ve své životní roli ve které předvedl excelentní výkon, protože buď Fletchera milujete nebo nesnášíte. To on (a hudba samozřejmě) ve mně vyvolával emoce. Teller se ještě nedokázal ukázat na sto procent. [V tuhle dobu jsem chytl BSOD a zhrozil jsem se, že jsem to psal zbytečně - díky bohu, že existují cache!] Do hajzlu tohle je film co má získat Oskara, ne Birdman. Ukazuje totiž, že mít talent doopravdy nestačí a občas není potřeba ani ten talent. Člověk se dokáže dostat na vrchol bez špetky talentu, sám Edison to tvrdil. Jeden z důvodů, proč jsem se po delší době vrátil zpět ke komentování. Viděno v kině 16.4.2015 || „BYL JSEM TAM OD TOHO, ABYCH POSUNUL LIDI NAD RÁMEC JEJICH MOŽNOSTÍ. VĚŘÍM, ŽE TO JE ABSOLUTNÍ NUTNOSTÍ.” | „POKUD NEMÁŠ SCHOPNOSTI, SKONČÍŠ V ROCKOVÉ KAPELE.”

John Oliver: Co týden dal a vzal (2014) (pořad)

Tohle prostě musí člověk milovat. Je super, jak si Oliver dovolí mluvit až takhle neřestně o některých tématech. Jediný pořad, který na HBO sleduji.

Scooby-Doo! Tréma před vystoupením (2013)

No ty jo. To byl teda nářez! Já jsem se hodně dobře bavil. Scooby-Doo v posledních letech se vrací zpět k tomu, co předváděl dříve a co publikum milovalo.