Opojení gotikou (2014) (seriál)

Jedna z mála serií o vývarném umění z produkce BBC, která mne tak úplně neuhranula. Jednotlivé díly (pro mne) mají sestupnou tendenci

Skandinávské umění (2016) (seriál)

V BBC tohle perfektně umí a Andrew Graham-Dixon mne zaujal už v tryptichu RUSKÉ UMÉNÍ, které také vřele doporučuji!

Ruské umění (2009) (seriál)

Andrew Graham-Dixon se po Waldemarovi Januczcakovi stává dalším z mých oblíbených průvodců historií výtvarného umění v souvislostech. Doporučuji další jeho tryptich SKANDINÁVSKÉ UMĚNÍ

Spielberg (2017) (TV film)

Nic nového či překvapivého jsem se sice nedozvěděla, ale alespoň jsem si v té monstrstopáži stihla uvědomit, kolikrát mě Spielbergovy filmy ohromily, vyděsily, rozplakaly či rozesmály. Vrátila jsem se zpátky do kina Hradby 64 na Duel, na FFP (to byl, milé děti, Filmový Festival Pracujících) kupodivu na Čelisti, do Alfy na E.T. a do letního kina na prvního Indyho... atd. atd....Takže asi jako jedna z miliónů: děkuju mockrát pane Stevene!

Trumbo (2015)

Jako mladá holka jsem sthlta knihu "Johny si vzal pušku" (koho by nezajímal příběh vojáka, který přijde o celý obličej, ochrnej a je schopný se s okolím dorozumínat jen pohyby hlavou?) a v doslovu se o autorovi něco dočetla, takže úplná novinka pro mne jeho životní story nebyla. Nicméně film považuji za velmi solidní životopis - těch, které zpracovávají tohle téma, zas tak moc není a sám Trumbo byl zřejmě velmi zajímavá a rozporuplná osobnost.

Roger Vadim (2016) (TV film)

Dokument, který fanouškovi francouzské nové vlny neřekne asi nic moc nového, ale pro běžného diváka je velmi koukatelný - už jen proto, že "sbírka" Vadimových žen ve svých nejlepších letech (a scénách) musí vzbouzet závist u každého hetero chlapa

Jane (2017)

Úžasný dokument o úžasné ženě, která celý život věnovala výzkumu šimpanzů.

Miniaturista (2017) (seriál)

Minimálně jedna hvězdička navíc za interiéry, dekorace, kostýmy a hlavně svícení, které je velmi inspirované obrazy Johanese Vermeera a ostatních nizozemských malířů té doby.

Lisztománie (1975)

Komu se líbil Tommy se stejným hlavním představitelem, bude se mu pravděpodobně líbilt i tahle ujeťárna. Já jsem se u obojího nenudila, ale podruhé nemusím. Pro mne od pana režiséra byli hlavně nezapomenutelní "Ďáblové" a "Divoký mesiáš"

Mystérium sexu - Série 1 (2013) (série)

Parádní záležitost - zajímavé téma snad pro každého, perfektní herci, neotřelý scénář - a po skončení posledního dílu honem sháním další řadu (a neubráním se poznámce k dějové lince přímo doktora Masterse - už moje prababička říkala, že kdo s čím zachází, tím také schází - tolik k teorii sexu bez jakýchkoli citových angažmá....)