Čtyři roční období (1981)

Nenormálny feelgood počin s perfektnými dialógmi, sympatickými vzájomne postupne sa hejtiaciacimi postavami a dokonalým využitím "Štyroch ročných období". Konkrétne po hudobnej stránke.

Godzilla vs. Kong (2021)

Ja si fakt nespomínam kedy som naposledy videl horší film. Tu bolo zlé snáď úplne všetko. Miestami som váhal, či nepozerám na paródiu. Príbeh, herci, hudba (tá bola síce pekná, ale strašne debilne zapasovaná) a v neposlednom rade CGI (!!!). Snáď už aj disneyovky/pixarovky vyzerajú viac real. No zle.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Roky dozadu, keď som videl Justice League som sa verejne dotazoval, či mi niekto vie poradiť director's cut a odpoveďou mi bolo, že nič také neexistuje. Chválapánu, že mali pravdu, lebo po dlhých rokoch som sa dočkal tohto, čo predčilo moje očakávania a teda 4hodinového reparátu, ktorý som zhltol takmer našupu. A konečne tomu nechýba NIČ! Akcia by som si dovolil povedať, že avengeri môžu závidieť a hlavne každá z postáv dostala konečne svoj zaslúžený priestor. A veľmi zaujímavý nápad spraviť hlavný pribehový piliér zrovna z príbehu zdanlivo nepodstatného Cyborga. Za mňa čistý masterpiece. A keď vieš príbeh Zacka Snydera spred štyroch rokov a jeho vnútorná potreba toto natočiť, musí Ťa zamraziť.

Taxi 5 (2018)

A pořád se točí... i keď už by sa fakt nemuselo. Svojho času to bol hit, opodstatnene. Ale haló!

Bílý tygr (2021)

India, ale zďaleka nie Bollywood. Rozklad charakteru v priamom prenose a bez jediného tančeka. Navyše chronologicky veľmi umne zvládnuté. A za mňa jeden z výraznejších psychologických filmov poslednej doby.

Ďábel (2020)

Hlavný plus ako to bolo úžasne, ale fakt že ÚŽASNE zahrané každým jedným. Čo ma trochu mrzí je, že to si to k záveru nedostalo myšlienke, ktorá je podľa mňa geniálna a miesto diabla sa prekoľajilo na ľudské zlo. Keďže zhruba do polovice všetko to nešťastie padalo ako keby z neba. Ale dá sa to tomu vlastne vyčítať? Lebo Devil all the time a formu si nevyberá... Veľmi dobre za mňa. Netflix ma po pár hovadinách veľmi príjemne prekvapil.

Batman: Duše draka (2021)

Absolútna antiBatmanovka, ale musím povedať, že mimo skvelého cynického humoru som si prvý krát užil aj ten vizuál a skoro až mortalkombatovské vyznenie celého filmu. Pri týchto filmoch ma strašne baví, že sa neberie absolútne žiaden ohľad na diváka. A veľmi sa teším na pokračovanie!

Palmer (2021)

Sám sa čudujem ako som tomu celú dobu fandil. Lebo po naliatí čistého to zas príbehovo bohviečo nebolo, ale forma najmä po zarátaní hereckých výkonov, hudby a celkového tempa. Veľmi pekné. Asi sa to dotklo najmä tej zženštilej časti mojej osobnosti, ale čert to ber. Z tohto snímku mám príjemný pocit a to sa počíta. Timberlejou definitívne potvrdil, ze do hereckej špičky naozaj patrí.

Love, Death & Robots - Zimova modř (2019) (epizoda)

Nerád hodnotím jednotlivé časti seriálov, ale tento si to zaslúži. Ako človeku, čo sa rád vŕta vo filozofických, ba priam existenčných otázkach, nič lepšie som nevidel. Bez preháňania.

Rocketman (2019)

Zober si plytký a kostrbatý a prehajpovaný Bohemian Rhapsody a porovnaj si to. Za mňa absolútne nie je o čom diskutovať. Eltona úplne nesledujem, ale ako filmársky počin mi to prišlo fakt krásne. Hlavne cením za to, že tu nešlo o to "zmaskovať ho a naučiť ho pohyby nech máme oskara za každú cenu". Tu sa zatínalo viac do hĺbky, o čom svedčí aj fakt, že Elton a Taaron sa vraj veľmi intenzívne skamošili.