Půlnoční nebe (2020)

George nahodil plnovous, skúsenosti z Gravitácie, prudkú patetičnosť a išiel do toho. A tak to aj dopadlo. Plott zaujímavý, ale to nezachráni tie dve dejové linky, ktoré sa veľmi nevyrovnane (ne)prekrývajú. Škoda. Vizuál bol síce obstojný, ale Clooney potvrdil, že by sa mal venovať iba hraniu.

Za čárou (2021)

Reálne je to ďaleko pod priemerom. Prekombinované až hanba, hlavný týpek vrcholne nesympatický, ale 3 musim dať za fakt skvostný nápad (škoda, že v konečnom dôsledku tak dodrbaný), za oukej akciu, ale hlavne za to kvantum eastereggov odkazujúcich na Avengerov a Terminátora.

Sociální dilema (2020)

Ale prevelice zaujímavé! Tu by sa dalo z prvej dať hejt, že fuj socialné médiá a akí sme všetci hlupáci a akí sme všetci nímandi. Lebo z dobrej myslienky "daj niekomu palček" nech mu dám na známosť, že cením..., sme zrazu niekde na "k*rva, dal som fotku, prečo tam už není miliarda palcov, keď mám toľko friendov??? Posraný fejzbúk!" Prvoplánovo hejtovať je niekedy na mieste. Ale hodiť do civilizačného mlynu na mäso niekoho, kto sa podielal alebo podiela na sociálnych sieťach mi príde ako absolútne debilné. Navyše je tam a vždy bude kopec takých, čo aj nad hlúpym priamočiarym všeriešiacím capslockom držia akú takú strážnu ruku. Aby si si mohol písať čo chceš, ale aby Ťa nasmerovali k tomu, nech sú to čo najmenšie kktiny.

Slečna bestie (2020)

Toto tu bolo už toľko krát, už by aj stačilo hádam.. Komu vôbec príde v 21.storočí vtipné, ze chlap v strednom veku močí ako prevtelená tínedžerka? Panebože!

Duše (2020)

Vtipné je, že Jamieho táta sa volá Ray a je to tam počuť presne 1 krát. Joke chápeme hej...? :-) Inak je to zase pixarovská megalománia so všetkým, čo k nej patrí. Úžasný nápad, dokonalá animácia, DUŠA, to áno, ale srdcom mi to až tak nezatriaslo.

V srdci moře (2015)

Relatívne dosť zbytočnosť, ale ako to bolo nasvietené, zafarbené, ba priam zahraté. Howard zdá sa nevie natočiť zlý film.

Dokonalý smysl (2011)

Postaviť čisto romantický film na platforme nejakého horroru je veľmi odvážny krok. Lebo to môže odvádzať pozornosť od toho podstatného. A čo sa toho podstatna týka, z toho mála, čo o láske viem, tu bolo VŠETKO. A o hercoch ani nevravím.

Chlast (2020)

Dobrý film, to bez debaty. Najmä vďaka skvelým hercom. Ale čím ma tí severania tak neskutočne vytáčajú... "Roztras kameru a bude to vyzerať o to viac umenie". Za mňa veľmi lacný ťah. A film v zásade bez myšlienky. Ale pozeralo sa na to fakt dobre.

Modelář (2020)

Nič prevratné, ale minimálne príjemné s trpkou dochuťou. Kryštof výborný a Jirka parodoval Kató z Prago Union priam úžasTne! 10 jakubiskov by som hneď vymenil za jedného Zelenku. Úplne vážne.