Powerless (2017) (seriál)

Viděl jsem všech 12 dílů a bohužel v seriálu se nedočkáme jakéhokoliv posunu nebo vývoje. Navíc je zde absence jakékoliv opravdu vtipné scény. Většina scén je spíše trapných a některé možná trošku úsměvné, ale vtipné určitě ne. Nebýt postavy Vana Wayna a krásné Vanessy Hudgens tak je ten seriál v podstatě nekoukatelný. Ta jedna hvězdička je za ně. 1* 25%

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

První díl Hunger games byl sice najivní, ale zajímavý a i přes mírnou dávku nudy a natahovanosti to bylo dobré. (4*) Druhý díl byl nudnější a dá se říci i zbytečnější. Co z toho, že Aréna má lepší efekty, když na ní čekáme neuvěřitelnou hodinu a 40 minut, ve kterých se neděje vůbec, ale vůbec nic. Nebýt Woodyho Harrelsona, který je nejlepší postavou celé trilogie, tak mě to vůbec nebaví. V té aréně jsme se stejně dočkali jen jednoho souboje a to je tak celý. Film spíše vytvářel půdu pro závěrečné 2 díly. (3*) Třetí díl trpí tím co trpí všechny filmy jejichž poslední díl je rozdělen naprosto zbytečně na dvě části (HP, Twilight..). Tady navíc se ještě až na jednu scénu s přehradou a jeden pád komína nestalo vůbec, ale vůbec nic. Co na tom, že scénáristicky to celkem ušlo, když v příběhu nejsou žádné zvraty a za celý film žádná akce. Tenhle film je tak moc prázdný, že je až neuvěřitelné, že mě to nenudilo ještě víc a tak nějak si to udrželo moji pozornost. A to i přesto, že 90% filmu se odehrává na základně a je tam jen jedná krátká scéna, ve které vidíme potůček a trošku přírody a jiné barvy než šedou. (1*) Čtvrtý díl nám konečně nabízí nějakou akci a nějaký posun v příběhu. Ovšem petenciál jaký tenhle film měl je o dost vyšší než to co nám nakonec ukázali. Chápu drželi se předlohy, ale stejně. Mohli ukázat více pastí. Udělat z toho skutečné hladové hry a né jen 2 pasti a pak pochod podzemím. Kde akce proti těm tvorům je sice dobře zvládnutá, ale nic co bychom už neviděli dříve v jiném filmu. Celkově čtvrtý film moc neoslnil. A když na to přijde tak celá její dějová linka v tomhle filmu byla vyloženě zbytečná, neboť v momentě co ona dorazila do paláce tam už byli všichni ostatní. Ten závěr se šípem také rozhodně nebyl žádné velké překvapení a těch epilogů je tu více než by bylo zdrávo. 2* 45% Celkově celou sérii hodnotím poměrně záporně, neboť jen jeden díl z těch 4 filmů je vážně dobrý a to ten první. Abych pravdu řekl tak Twilight sága byla o dost povedenější. Tady jsou bohužel i postavy, až na vyjimky velmi nezajímavé a nesympatické a Katniss si zaslouží titul nejméně sympatické ústřední postavy ever.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Když jsem se v zajímavostech dozvěděl, že závěrečný díl téhle ságy měl být původně rozdělen na 5 filmů, tak se mi protočily panenky. V tomhle díle se nestane vůbec, ale vůbec nic. Celé to působí jako pilotní epizoda seriálu, na které se hodně hodně šetřilo. Vážně za celý film můžeme vidět jeden pád komínu a jednu fajn scénu s přehradou, ale ta netrvá více jak minutu a půl. Zbytek filmu je pak už jen šeď ve více odstínech než si dovedou představit fanoušci Fifty Shades of Grey. Nebýt jedné asi 40ti vteřinové scény s řekou a lovem tak se z té debilní základny prostě nevyhrabem. Celé to nakonec zachraňuje stejně jako minulý díl Woody Harrelson. Škoda jen, že je ho tu tak málo.1* 20%

Quantum Break (2016) (seriál)

Quantum Break měl potenciál udělat v herním světě skutečnou revoluci. Bohužel nestalo se tak. Může za to mnoho aspektů, Ať už je to stereotypní hratelnost, nerealističtí protivníci, kteří UI moc nepobrali, nebo fakt že seriál s hlavní dějovou linkou téměř vůbec nesouvisí. Naproti tomu má Quantum Break pořád dost co nabídnout. Vynikající efekty, skvěle zahrané postavy, a vcelku dost promyšlený příběh, který sice částěčně zazdívá nepovedená hratelnost, která jej připravuje o patřičný spád, i tak je třeba jej ale ocenit. Celkově je Quantum break průměrná hra a lehce podprůměrný seriál s dobře promyšleným příběhem o cestování v čase bez žádných větších paradoxů atd. Díky tomu, že se podařilo vše dobře uzavřít, a nevznikli ve hře žádné blbosti, přidávám hvězdičku navíc. Ono totiž filmů, seriálů, knih nebo her, kde by bylo dobře uchyceno cestování v čase bez toho, aby se to tvůrcům rozpadlo pod nohama, je po čertech málo. 4* 73%

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Docela jsem se tohoto filmu obával, ale musím říct, že zcela zbytečně. Film má dobře vykreslené postavy, krásný vizuál, herecky dobře zahrané a docela zajímavý děj, ve kterém se postupně odhalují tajemství. Nebýt toho možná, až moc infantilního konce nebál bych se dát plný počet. Takhle "jen" pěkné 4* a 75%.

Warcraft: První střet (2016)

Film je jako časová linie rozdělená do určitých události, které ovšem nejsou vůbec, ale vůbec ničím propojené. Efekty jsou sice fajn, ale logických lapsů je tu strašně moc a film pro neznalce světa je hodně špatně udělaný. Jestli někdy bude druhý díl šanci tomu dám, ale první díl bohužel lépe hodnotit nemůžu. Neb i po herecké stránce je to špatné. 1* 25%

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Tak tohle mě opravdu bolelo. Takhle špatnej film už jsem dlouho neviděl. Scénáristicky i dějově velmi špatné. Hlavní hrdina jakýkoliv problém vyřeší vytáhnutím nějaké věci z kufříku a záporák je snad ten nejhorší co jsem kdy viděl. Film né jenom, že většinu času nudí, ale je taky neuvěřitelně scénáristicky pitomý. Věci se v něm dějí neuvěřitelně nahodile a vlastně bez jakéhokoliv smyslu. Stavba příběhu tu zcela úplně chybí a postavy se chovají tak, aby se to hodilo scénáristům a né aby to odpovídalo jejich už tak plochým charakterům. Nemůžu uvěřit, že něco tak špatného a plochého napsala Rowlingová. Film se na jednu stranu hodně tváří jakože je pro děti (Lov zvířátek), ale pak tam dá spoustu scén, které nejsou pro děti úplně vhodné (Sirotčinec, politika). K tomu všemu má tenhle film totálně nezajímavé postavy, které mi byli při sledování tak jedno, až to hezký není. Vlastně jediné dvě sympatické postavy byli hlavní hrdina, který svůj autismus a strach a péči o zvířátka zahrál dobře a pak ta hezká blondýnka co umí číst myšlenky. Sérii o Harrym mám velmi rád a všechny díly mě dost baví, ale tohle je skutečně hroznej brak plný nelogičností a příšerné účelovosti jehož sledování mě opravdu příšerně nudilo, až bolelo sledovat. Jakýkoliv díl o HP je nesrovnatelně lepší než tohle. Hodně slabé 1* 20%

Fargo (1996)

Takový domácí průměr. První polovina docela v pohodě pak už to bylo až moc překroucené a přitažené za vlasy. Celkově ten konec vyzněl tak nějak do nikam. 3* 50%

24 Hodin: Nezastavitelný (2017) (seriál)

Je to dobré a kdo tvrdí, že ne tak lže. Ovšem kvalita jednotlivých epizod byla poněkudnevyvážená. Zatím co první dvě epizody byli naprosto parádní. Zbytek série bylo takové přešlapování s občasnou akcí což se změnilo v posledních 3 epizodách, které to, ale už moc nezachránili. Samotné vyznění dějových linek působí dost nedotaženě a zvláštne, ale nejspíš je to proto, že se počítá s dalšími sériemi. Do dalších sérií bych posílil dějovou linku Cartera a věnoval jí více času než ostatním dějovým linkám. Tady to bylo bohužel přesně naopak. 4* 70%

Prázdniny (2017) (seriál)

Ale jo dobré to bolo.