Strážci Galaxie (2014)

Strážci Galaxie byli jeden z mých nejočekávanějších filmů tohoto roku. Marvel trošku zaexperimentoval a vydal se za hranici námi známého vesmíru. Mezi postavy zařadil mluvícího mývala, maniaka, zloděje, vražedkyni a mluvící strom, který nedokáže říct nic jiného než jen "Já jsem Groot". Ano není to vůbec obyčejná sebranka. A tahle parta zločinců je poslední nadějí na záchranu galaxie. Nakonec to vše dopadlo tak, že tu máme néjen nejlepší, nejvtipnější a nejemotivnější Marvelovku jaká tu doteď byla, ale také nejlepší vesmírnou operu posledních let. Ano lepší než Star Trek :-). Docela mě překvapilo jak Marvel naprosto nerušivě zvládá měnit emotivní scény, ve kterých máte na krajíčku, na scény, při kterých se smějete na celý sál. Také mě dost překvapilo množství vulgárních výrazů. A že to někdy byla fakt síla. Rozhodně bych to ve filmu pro "děti" od 12ti let nečekal. Všechny postavy jsem si ihned zamiloval a ty vtípky jsou fakt legendární. Audiovizuál je taktéž úchvatný. Vlastně jediným negativem filmu je snad, že má trošku jednodušší příběh, ale po všech těch kvalitách co film má na tuhle maličkost rádi zapomenete. "We are Groot." 5* 93%

Princ a já (2004)

Podprůměrná romantická komedie, o tom jak se holka zamiluje do prince co se tváří, že není princ atd...(Klasické ohrané téma) Z námětu šlo jistě vykřesat víc. Bohužel scénář dost pokulhává a chování postav je až extrémně nesmyslné. Vlastně jediné co film zachraňuje je krásná Julia Stiles. Jako oddechovka na nedělní odpoledne je to fajn. Ale nic víc v tom vážně není. 2* 40%

Batman: Útok na Arkham (2014)

Ačkoliv má tenhle animák v názvu Batman. Tak o Batmanovi vůbec není. Za celý film se tam totiž Batmen ukáže jen minimálně. Za to celou dobu hrají hlavní housle členové Suicide Squad. Abych pravdu řekl nemyslel jsem si, že by mě mohl film jenom o záporácích bavit. A opak je pravdou. Tenhle animák splňuje všechno co by měl správný animák mít. Ať už jde o skvělou animaci, dobře zvolenou hudbu, vynikající akci nebo parádní dabing všech představitelů. Assault on Arkham... Ano tenhle film je ve stejném universu jako Arkhamská herní série, konkrétně se odehrává 2 roky před prvním dílem... ode mě získává 5* 93%.

Žena jiného muže (2011) (TV film) odpad!

Námět slušný a dalo se to dokoukat až do konce, ovšem zabité naprosto nelogickým chováním postav a také skutečně odpadovým zpracováním. Výbuch Butanu na konci bylo něco příšerného ... osobně bych to doma na obyč. PC udělal lépe než to měli oni ve filmu... Odpad!

Poznáš, až to přijde? (2010)

Průměrná romantická komedie s docela dobrými herci a zajímavým rozhodnutím ohledně otce hlavního hrdiny. Které však nakonec bohužel vyšumí tak nějak do ztracena. Příjemná romantická komedie na nedělní odpoledne nic víc od toho nečekejte. 2* 44%.

Aj múdry schybí (1998) (pořad)

Slovenská verze našeho českého pořadu Nikdo není dokonalý. Oproti české verzi je to utahanější, ale docela slušné ... jen mě fascinuje, že u nás v česku to uhodne zhruba 7 lidí z 10ti a na Slovensku jsou rádi za 3. 2* 40%

Batman: Odvážný hrdina (2008) (seriál)

Trapné... špatná animace, debilní hudba, příšerné příběhy a i ta akce stojí za pendrek... Jediné co potěší je, že je tam dost známých tváří. 2* 36%

Protiúder (2010) (seriál)

Je třeba říct, že první dvě epizody (což je vlastně první mise, neboť tohle je seriál složený ze samých dvoudílů) mě nijak moc nechytli. Další dvě mise však přinesli čerstvý vítr a seriál nabral zajímavý motiv. Agent John Porter působí jako James Bond a celý je to zajímavý a s nápadem. Finále první série bylo dost dobrý Andrew Lincoln jehož mám rád jako Ricka z Walking dead... to na konci zahrál fakt úžasně. Co byla však škoda je, že každá mise probíhala tak nějak stejně... hlavní postava se nechala zajmout a zevnitř dostávala nějakýho člověka ven. Pak přišel přesun na jinou televizní stanici a s ní druhá série. Nové postavy, nový tvurčí tým, místo jednoho tahouna tu byli 2 parťáci a atmosféra se změnila z Jamese Bonda na válečné Call of duty. No a dopadlo to tak, že první mise v hotelu byla parádní s nejlepším momentem, který seriál přivedl. Zbytek série byl spíše průměr, který zabilo naprosto debilní finále. Ve kterém hlavní záporák prozrazuje zápletku 3 krát po sobě a vždycky jinak. 3tí série začala naprosto strašně. První 4 její epizody jsou čistokrevnej odpad! Nezajímavá akce, nudný děj, příšerné CGI, a nulové charaktery postav. Pak přišel 5tý díl, který byl zase jeden z těch hodně povedených, ale jeho pokračování díl 6tý byl zase nuda a průměrnost k uzoufání. A Akce je naprosto debilní jenom po sobě 10 lidí střílí. Je to hrozně nepřehledné a nic víc se tam neděje. Abych to shrnul první série tak za 4* druhá série byla někdy na 4* někdy na 1*. A třetí série nudnej nezajímavej odpad! Po 6tém díle 3tí série jsem seriál přestal sledovat. Příšerný scénář, nulové charaktery, žádný posun v žádném směru, spoustu postav co hned zemřou a ani si nezapamujete jejich jména, zmatený a nelogický děj, špatné efekty, trapné dialogy, nudná a nezajímavá akce, a neustálí stereotyp. Kolikrát jsem se i přistihl přitom jak vůbec nevím co se na obrazovce děje. Hodnocení je tak "vysoké" jen kvůli první sérii a pár lepším epizodám v sérii druhé. Horší a méně nápaditý scénář jsem snad ještě neviděl. 1* 18%

Banshee Origins (2013) (seriál)

Dost dobrý bonus k seriálu Banshee, Který nám ukazuje něco víc z minulosti hlavních postav. Některé díly jsou hodně dobré jiné jen dobré. Ale účel to splňuje více než dobře. 5* 90%