Assassin’s Creed (2016)

Tak nakonec to nebylo vůbec tak špatné jak lidé a moje okolí vypráví. Škoda nevygradovaného finále a špatného příběhu. Ovšem vizuál a akce byli super. Jediné co mi více méně vadilo jsou scény z historie. Kde jsem měl pocit, že celé Španělsko má sakra problém s výfukovými splodinami nebo tam až přehnaně moc topí nebo zrovna celé hoří. Vážně to ten kouř musel být opravdu v každém záběru? :D 3* 65%

Anděl Páně 2 (2016)

Tak tohle fakt ne. Jednička byla suprová, ale tohle bylo nemastný neslaný s hrozně divně pokrouceným a prvoplánovím příběhem jehož pointa je totálně nijaká. Nebýt pár povedených vtipů a sympatického hlavního dua je z toho odpad jak vyšitej. Slabé 2* 30%

Ztraceni (2004) (seriál)

Na jednu stranu výborný kultovní seriál, který se skutečně stal fenoménem či legendou, chcete-li. Na stranu druhou po 3tí sérii jde seriál strašně dolů a strašně se vše plácá na jednom místě a je to pořád víc a víc scifi, které navíc nikam nevede a nedává to vůbec žádný smysl. Poslední série je snad tou nejhorší vůbec. Nebýt tam ty flashbacky tak je děj úplně o ničem a samotný konec seriálu je sice hrozně nostalgickej, ale jinak je to výsměch divákovi do ksichtu. 3* 50%

Legion (2017) (seriál)

Legion je hrozně specifický typ seriálu, který rozhodně nesedne každému. Celý seriál je totiž natočen jako takové psycho umělecké dílo. Na obrazovce se promítají různé originálně pojaté scény točené z mnoha různých perspektiv nebo mnoha různými styly. Upřímně řečeno v 90% času ani nebudete vědět co vlastně sledujete. Samotní herci se několikrát přiznali, že ani oni sami nechápou poetiku a význam některých scén. Takže proč seriál vlastně vůbec sledovat? Protože je hergot dobře natočený. Audiovizuální neuvěřitelně pohlcující a i přesto, že vlastně nevíte co a proč se děje, vás to může bavit. Seriál obsahuje totiž velké množství opravdu působivých a epických scén, které vás dostanou, a to ať už svým pojetím nebo tím co se zrovna děje. Ovšem pojetí seriálu s sebou přináší také nešvar v podobě nudnějších pasáží, protože když dlouho nevíte vlastně co, proč a jak, tak se začnete nudit. Obzvlášť když tvůrci některé věci výrazně natahují. Ale o to lepší jsou pak momenty, kdy do sebe všechno hezky zapadne. Co se jedntlivých sérií týče, tak první série měla nejvíce působivých a zapamatovatelných scén. Na druhou sérii se koukalo mi koukalo lépe, než na první, ale zase neměla tolik zapamatovatelných scén a měla asi 3 epizody, které byly pohou odbočkou od hlavního příběhu a vlastně byly k ničemu. Tento problém pak pronásledoval i třetí sérii, kde takové epizody byly sice jen 2, ale byly neuvěřitelně zbytečné. Jejich děj se dal smrsknout do nějaké tří minutové sekvence a byl by klid. Bohužel vás tvůrci nutí shlédnout celou epizodu, abyste si na konci užili poslední tři minutky. To je asi největší nešvar seriálu. Třetí série pak s sebou přináší klíčový prvek celého seriálu a tím je jeho konec. Protože, když koukáte na seriál, kde většinu času vlastně nevíte co se děje a co si o něm máte myslet, tak se váš dojem ze seriálu bude hodně odvíjet podle toho jak seriál vlastně skončil a jaké to celé vlastně mělo smysl. Tady jsem bohužel zůstal docela neuspokojený. Né jen, že mi přišel děj třetí série vlastně neuvěřitelně jednoduchý a prostý oproti ostatním sériím, ale ten závěr byl vlastně hrozně jednoduchý a poselství seriálu mě zrovna dvakrát neoslovilo. Což je škoda, protože to celkem kazí výsledný dojem, který ze seriálu mám a jen díky nepovedenému konci snižuji o hvězdičku dolů své hodnocení. Ale pokud jste fanoušky netradičních seriálů rozhodně dejte Legionovi šanci. Tento seriál je totiž bezesporu povedené umělecké dílo. Kde jinde konec konců můžete vidět souboj dvou myslí ve formě tanečního souboje nebo písně. 1. série 4*, 2. série 4*, 3. Série 3* Celkově: 3* 73%

Pan Holmes (2015)

Nudně odvyprávěný příběh, který nemá čím zaujmout a nic moc se v něm vlastně ani nestane. Myšlenka toho filmu je strašně slabá. Ještě slabší je samotný případ, který Sherlocka provází. Film sám o sobě neurazí, ale ani nenadchne a nezaujme vůbec ničím. 2* 32%

Sedm statečných (2016)

Celou dobu tak na 4*. Příběh nenudil. Postavy byli dobře napsané, hlášky byli tako super a mělo to tu správnou westernovskou atmosféru. Dokonce musím říct, že to byl jeden z mála westernů co mě né jenom, že nenudil, ale tako mě dost upoutal. Všechno se to, ale zlomilo v závěru. Neboť závěrečná "bitva" postrádá jakýkoliv nápad a není ničím, ale vůbec ničím zajímavá. Což smysl celého filmu dost sráží dolů. Hodnotím 3* 50%

Fantastická čtyřka (2015)

Zezačátku to vůbec nebylo špatné a sám jsem si říkal, proč to má tak špatné hodnocení? Jenomže najednou se dostáváme na konec filmu, kde jsem zjistil, že ten film pořád jen začínal a nikdy ve skutečnosti nezačal. Tolik zbytečných scén a myšlenek, které nejsou dotažené do konce a to co udělali z Dooma to je konečná :D. Tak nesmyslně účelovýho záporáka jsem ještě neviděl. Do toho přidejme, že film kopíruje záběry z jiných filmů. Ne prostě nemůžu dát více jak 1* a 18%. Asi si půjdu spravit chuť k původním filmům :-)

Jessica Jones (2015) (seriál)

Tohle je prostě, spolu s Daredevilem, jiná komiksovka. Propletený příběh, zajímavě napsané charaktery, skvělé akční scény, a hlavně žádné jednání v rukavičkách z tohodle seriálu dělají skvost jemuž se nevyrovnavají ani vysoko rozpočtové komiksové blockbustery. Surovost a složitá psychologická stránka celého příběhu funguje na výbornou a dělá ze seriálu prvotřídní akční thriler. 5* 90% Druhá série nedostala bohužel žádného záporáka a vše stavěla jen na postavách, které má Jessica podle mého nejzajímavějších ze všech jejich bratříčků na Netflixu. Přesto však, že to bylo celkem dobře koukatelné si druhá série nezaslouží více než silnější 3* 67%, Třetí série je asi to nejhorší série ze všech defenders sérií. Celá série byla hrozně natahovaná a nic se v ní nedělo. Navíc trailer neprozradil mnoho a přesto v něm byl vlastně děj celé série. Což vypovídá samo o sobě. Ale poslední dvě epizody byly skutečně parádní. Třetí série by si zasloužila tak 6-8 epizod. Bylo by hrozně super, kdyby se na konci ukázal Daredevil. Pro toho ten fight ve tmě byl jako dělaný, ale chápu, že Jess potřebovala vlastní vítězství. "You either die a hero or live long enough to see yourself become the villain." 2* 31% Celkově 3*

Mamon (2015) (seriál)

Skvělý seriál, jehož první a poslední epizoda patří mezi to nejlepší co česká kinematografie kdy vyplodila. I ostatní epizody jsou fajn, ale jsou jenom fajn. Možná to chtělo více zvratů nebo akce. Místy se totiž seriál vážně plácal moc dlouho na jednom místě. Možná by pomohlo kdyby počet epizod nebyl 6, ale třeba jen 5, protože mezi těmi super věcmi v první a poslední epizodě je celkem propast, která má své momenty, ale na ploše 4 epizod jich není tolik kolik bych očekával. Jinak celkově tento český "temný případ" dopadl vážně skvěle a seriál se zařazuje o několik tříd výš nad běžnou českou produkci a z fleku se může rovnat té zahraniční. 4* 82%

Kobry a užovky (2015)

Asi nejlépe natočený český film jaký jsem za poslední léta viděl, kterému však zoufale chybí příběh s nějakým hlubším významem nebo morálním poučením. Tento fakt ještě umocňuje zoufale prázdný konec. Co, ale musím vyzdvihnout je režie a hlavně kamera, která je naprosto luxusní + písničkové sekvence, které byly velmi dobře udělány a písně skvěle vybrány. Lepší 3* 70%