Agent bez minulosti (2002)

Bourneova Trilogie se právem zařadila mezi mé nejoblíbenější filmy. Je to dokonale spracovaný příběh, který se rozplýná do tří částí. Příběh jako celek byl doprovázen výbornou režií (a to jsem si ani původně nevšiml, že tento první kousek režíruje někdo jiný, než zbylé dva). Herecké obsazení bylo velice trefné, možná že bych si za hlavní rolí dokázal představit i Brada Pitta, jak to bylo původně zamýšleno, ale nevím jak by to dopadlo. Svou roli Matt ztvárnil opravdu decentně, a s výborným doprovodem Franky, to dohromady působilo velice dobře. Atmosféra byla po celý film velice napjatá, a to je možná to, co se mi na celé trilogii líbilo nejvíce. U většiny filmů je nejnapínavější konec. Ovšem zde tomu tak nebylo, film byl nepínavý pořád! Nemám k tomu co dodat, opakoval bych se s ostatnímy komentáři. Jednoznačně 100% pro všechny tři díly.

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011)

Částečně se mi to zdálo podobné prvnímu dílu, jen s tím rozdílem, že roli utajovaného a zamilovaného mládence hrál tentokrát syn hlavní postavy. Nicméně, i tak byl film obohacen, jako v předchozích dílech, ale už jsem se zde tolik nezasmál. Myslím, že John Whitesell se snažil zbytečně zaměřit spíše na děj, a trošku mu unikly ty fajné srandovní scénky, které byly jak v jedničce, tak ve dvojice. Ale jako celek, dobrá rodinná a pohodová komedie. Bohužel, pár procent musím oproti dvojice ubrat. 70%.

Agent v sukni (2000)

Náhodou, velmi slušná podívaná! I přes tak negativní hodnocení ostatních, musím říct, že já jsem se u filmu bavil :-). Možná že děj byl trošku jednoduchý a prostý, ale nenašel jsem žádnou prázdnou, nudnou chvilku. Ba naopak, příběh byl vyplňován scénkami, které tam vlastně ani nemusely být, byly zcela mimo děj, (a že jich bylo dost) a to je možná to, co se mi na tomto filmu líbilo nejvíce. Člověk u toho nemusel nijak moc přemýšlet, jen to tak pozoroval, a smál se scénkám, které byly naprosto lehké, jednoduché a výstižné. Fajná rodinná a pohodová komedie. 80% :-)

Agent v sukni 2 (2006)

Myslím, že zde bych mohl napsat to co jsem již psal k prvnímu dílu, skvělá pohodová a rodinná komedie. Jednoduchý děj vyplňován nepotřebnými (ovšem jako prvek ve filmu velmi důležitými) scénkami, které byly dějově naprosto zbytečné, ale jak jsem psal i u jedničky, bylo to právě to, co z tohoto filmu udělalo pro mě velice příjemnou podívanou. Musím také zmínit to, že jsem se zde oproti jedničce o dost více nasmál. Líbilo se mi, že John Whitesell to pojal, tak, jak byla pojatá jednička, pouze vylepšil kvalitu scének, a dodal tomu ten správný švih. Za mě 85%

Aladin (2019)

Zasloužené moderní zpracování jednoho z nejvíc kultovních dobrodružných příběhu. Kvalitní režije a relativně obstojný blockbusterový vizuál. Chyběla tomu ale jistá dávka originálního přístupu, a film se tak lehce ztratí v hromádce ostatních, podobně směřujících filmových adaptací.

Aloha (2015)

Nic převratného, nicméně výborni herci, na které se parádně koukalo. Líbilo se mi. 85%

Amazing Spider-Man (2012)

Ale jo. Očekával jsem to horší. První polovina se hodně opakovala a byla to spíše taková alternativa toho klasického Spider-Mana jedničky. Akorát zde vystoupili jiní herci a jiné "stvůry"... Po dějové stránce to bylo tedy trošku slabší, ovšem díky lehkému přepracování Spidyho a jeho charakteru a hlavně díky perfektnímu "puberťáckému" výkonu Andrewa by to tak ani nevadilo ovšem závěrečné finále s ještěrkou na mě bylo bohužel už trošku hodně. 60%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Po velmi ale opravdu velmi slabé jedničce jsem byl naprosto překvapen a ohromen, když jsem viděl toto pokračování. Nevím, jestli to bylo hudbou nebo prostě mnohem lepším scénářem, ale tohle se dá už dost porovnávat s mým oblíbeným klasickým Spider-Manem. U jedničky se mi nelíbil ten až nepříjemně do očibijící vykrádací scénář z klasického Spider-Mana, kdy jsme všechno už znali z jedničky a tak nás mohlo maximálně naštvat a vytočit, že to vidíme znovu a ještě s jinými herci... fuj.... Ovšem zde už je všechno jinak a já se tak konečně podíval na něco nového, co jsem ještě ve světě všech těch Spider-Manů neviděl. Hodně dobrý start, kde mě překvapil Paul Giamatti v menší roličce, kde jsem ho skoro ani nepoznal. Perfektní děj, perfektní Andrew (nevěřil bych, že to někdy řeknu..., kor po výkonu Tobyho Maguiryho) ovšem trošku slabší finále, které bylo krapet nad rámec celého filmu ovšem epické slow-motion vyvrcholení bylo dokonalou perlou celého filmu. Akční, dojemné a nervydrásající pokračování, z něhož mám obrovskou radost. Očekával jsem podobnou blbost jako jednička, ovšem ne, tohle je sakra lepší. 85%

Americký sniper (2014)

Nemohl jsem se nezdržet porovnání s loňským Lone Survivorem a upřímně, jsem trošku zklamaný. Jako drama inspirované skutečností je American Sniper dobrý, ovšem jako akční a dějově zajimavější film bych jej asi nepovažoval. Lone Survivor se mi líbil mnohem více kvůli více konstruktivnějšímu a propracovanějšímu příběhu, který šel jedním směrem a více se komplikoval. Zde u Snipera byl ten děj trošičku překombinovaný a neměl žádný jednotný směr, ale jen jakési jednotlivé etapy. Jinak mohu určitě opět pochválit Bradleyho, který se ve své kariéře posunul zase o krok dál a ukázal, že i v tomto pro něj netypickém prostředí umí podat excelentní výkon. 75%

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Nádherná ukázka toho, že dobré herecké obsazení skutečně, ale skutečně nestačí k tomu, aby vznikl dobrý film. Apokalypsa v Hollywoodu je nic, ve kterém jsem nenašel žádnou pointu. Úroveň vtipnosti byla velice nízká a dějově, nebo snad jen logicky to bylo úplně mimo. 20% dávám skutečně jen za dobrého Franca, Hilla a Rogena. Fuj.