Být či nebýt (1942)

Zcela výtečná válečná komedie, a rozhodně jeden z nejlepších výtvorů Lubitsche. Zcela oddychový snímek, při kterém občas až nevěříte, kam až daleko Lubitsch s humorem zašel. Zcela excelentní námět a hlavně výborný scénář doprovázen skvělými a sarkasticky až nevkusnými scénkami a hláškami. Nemám co vytknout za mě 100%:-) Viděno v kině na 40. LFŠ

Down Terrace (2009)

Podprůměrný Britský sociální film. Už dlouho jsem neseděl v kině s tak nutkavým pocitem odejít. Omg už ho zabij.... Celý jednoduchý ale zaroveň tak myšlenkově náročný příběh ztvárněn tak špatnými herci a tak špatným absolutně nevtipným scénářem až to bolelo. Krom toho, že se pořád jen sedělo a kecalo v jednom pokoji a když už se šlo ven, tak jen zabít někoho... no jednu hvězdičku dávám jen za to, že se tam většina těch lidí nakonec pozabíjela :-)

Jedna za všechny (2014)

Rozhodně zajímavý námět, ale bohužel, dějově zcela ztracené a nezábavné. Jediné, co mě alespoň trošku potěšilo bylo herecké obsazení - Cameron Diaz, a ve vedlejší roli i Taylor Kinney. Jinak slabota, rozhodně se to dalo vymakat lépe! :-) 30%

Need for Speed (2014)

Proč 5*? Protože jsem od tohoto filmu očekával jednu velkou nepovedenou slátaninu. Ovšem nakonec se ukázalo, že se jednoznačně jedná o film, který patří k těm lepším. Na rozdíl od série Fast & Furious byl tento snímek zaměřen také pro diváky, kteří nejsou úplně tak šíleně orientováni na auta a jejich rychlost. Film měl poměrně dost emočně založený příběh, který byl takovou hlavní kostrou příběhu. Pomsta. Co to vlastně je? A co se jí dá docílit? Film, který mě opravdu hodně překvapil, a nevídaně nadchl má očekávání. Aaron Paul spolu s velice pohlednou Imogen Poots, v zády s šílencem, kterého naprosto dokonale představil Scott Mescudi a mnoho mnoho dalšího. Výborný a silný příběh, excelentní herecké výkony a dokonalé provedení. Za mě 100%. Viděno ve 3D

22 Jump Street (2014)

Více méně první díl, podán trošku jinak. Tedy alespoň s trošku obměněným dějem. Opět zcela bezchybné herecké výkony, a to nemluvě o dvojici režisérů, která to všechno dokonale střádala do kupy. Co se mi líbilo bylo to, že se malinká část děju odehrávala na fotbalovém hřišti - jakožto hráč amerického fotbalu to pro mě bylo příjemné zpestření. Zároveň musím pochválit tvůrce, že dali na názory diváků, a Ice Cuba doplnili do více scén (na tu s tím jídlem budu ještě hodně dlouho vzpomínat :D) Ice Cube a jen jeho nasraný výraz dokáže rozesmát celé kino, to jsem si dnes ověřil. Zkrátka skvělá komedie, které nic nechybělo a dokázala mě maximálně odreagovat od práce, a vůbec od veškerého okolí. Super:-) 100% Viděno v kině PS: Už se těším na 23,24,25....- 40 Jump Street. :-D

Soudní síň (2008) (pořad)

Náhodou celkem zábavný pořad, ve kterém se řeší zajimavé a mnohdy i spravedlivě náročně řešitelné případy. Bohužel, mně osobně stačilo 5 dílů....

Věda na vlastní kůži (2011) (pořad)

Podobných pořadů je plno.... Nevhodní redaktoři.......nic moc nového, a hlavně nic moc originálního.

Útok na Bílý dům (2013)

Ale jo. Tohle si 5 hvězd zaslouží. Sice to byla klasická americká přehnanost s typickým happy endem, ale výborné efekty, stálé akční dění na obrazovce, nečekané a překvapivě dobře zahrané herecké výkony to všechno perfektně vyvážily a já se tak u filmu výborně bavil. Channing Tatum ukázal, že v něm to herectví fakt je. Nadupaná korba v roli ochránce prezidenta mu sedla perfektně. Co mě ale překvapilo o něco víc je role Jamieho Foxxe, o kterém, když jsem se dozvěděl, že má hrát prezidenta jsem začal trošku pochybovat. Nedokázal jsem si ho představit v takové "slušné" roli. Ovšem akční dění filmu udělalo i z prezidenta celkem zajímavý charakter, který přestože byl prezident, tak se párkrát popral, a celkem slušně se držel svého agenta, který jak už jsem zmiňoval, měl výbornou kondici. Samozřejmě, že Roland Emmerich v tomhle filmu hodně zariskoval, takovýto námět, a odvaha se toho vůbec ujmout "Uděláme divákům podívání, zničíme prezidentův Bílý Dům, a skoro začneme 3. světovou." to chtělo zcela určitě jistou odvahu. Ale konec konců film se mi líbil, byl napínavý a dokonce jsem se u něho i párkrát příjemně pousmál. 85%