Ztřeštěná (1938)

Screwballový průměr, kde se autoři zaměřili hlavně na příběh, a dialogy mezi lidmi byly po většinu filmu bez takových těch klasických screwballových prvků. Zjednodušeně jsem se u filmu nezasmál tak jako u ostatních lepších filmů tohoto typu. Ovšem příběh byl zajimavý a koneckonců i herecké obsazení v čele s Barbarou Stanwyck bylo příjemné. 60%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Ropáci (1988) (studentský film)

Tento film jsem navštívil těsně před půlnocí v jednom z Uherských kin na 40. Letní filmové škole. Byla to zcela jistě jedna z nejlepších projekcí, na které jsem byl. Vzhledem k pozdnímu času promítání byla asi jedna třetina přítomných diváků tak trošku "v náladě" a smála se každé větě, co ve filmu zazněla (především ty od Emila Nedbala samozřejmě). Díky tomuto faktu, a díky tomuto filmu, který podle mě byl jedna velká zcestná magořina do hodiny biologie jsem se u filmu pobavil tak, jako se mi to už hooodně dlouho nepoštěstilo :D 100000%

Leopardí žena (1938)

Výtečný snímek screwballové komedie, ve které není normální fakt úplně nikdo. Zcela primitivní příběh, který se začal vyvíjet zcela nahodile a šíleně. To, díky čemuž tento film obdivuji je především jeho nulová šance diváka cokoliv předem odhadnout. Ono vesměs to tak je ve většině komediích tohoto typu, ovšem zde to platí tak 5x násobně! Zcela zvrhlá komedie, která byla plná hlášek a scén. Jedna z dalších, kde se Katharin dokonale předvedla zase v trošlu jiném světle. Výborná odreagovačka. 100% bez řečí. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Klauni (2013)

Bohužel musím zcela souhlasit se zdejšíma komentářema. Ono námět byl rozhodně výborný, ale největší chybou filmu byl podle mě příběh. I přes celkem tři dějové linky mě to v konečném výsledku nevzalo. Stále jsem měl pocit, že mi ve filmu chybí něco podstatného. Další chybou byl podle mě žánr, o kterém mě tvůrci nepřesvědčili. Nevím jestli to měla být komedie, nebo drama. Byla to taková směsice všeho, což možná mohlo působit přeplácaným a zároveň tedy až nudným dojmem. Ale příjemní herci a určitě to bylo dobře m yšleno, ale pro příště bych to asi zjednodušil, nebo když už tedy, tak alespoň ještě více propracoval tak, aby to diváka bavilo (ono 120 minut je fakt hodně). 60%. Viděno v kině na 40. LFŠ.

Taková je Anglie (2006)

Poměrně pěkně vydařené psycho-drama, které je zajimavé především tím, že se točí převážně okolo 12letého hocha, který často býval díky rodinné situaci terčem narážek a posměchů svých spolužáků, a tak se jednoho dne přidal k plešatým hlavám a po lehkém uvedení začlo celkem těžkořešitelné drama. Co musím vyzdvihnou byla skvělá atmosféra, skvěle vybraní a upravení herci což na mě působilo opravdu dost věrohodně, a já se tak ještě lépe mohl vžít do příběhu. Bohužel i přes veškeré klady jsem hodně váhal mezi 3* nebo 4*. Ono film jakožto celek mě v konečném výsledku zkrátka nezaujal tak, jak by teoreticky mohl. 65% Viděno v kině na 40. LFŠ.

Sobecký obr (2013)

Řekl bych, že poměrně průměrné britské drama o životě dvou kamarádů, jejichž vztah se začal na základě jistých okolností komplikovat. Povedený příběh, obstojné herecké obsazení a hodně pěkný závěr. Bohužel, nic extra mě neláká k tomu, abych zvýšil své hodnocení. Britský lehoučký nadprůměr vyveden především svou režijí a kamerou. 60%. Viděno v kině na 40. LFŠ

Stalo se jedné noci (1934)

Jakožto první screwballový komediální snímek to nemělo chybu. Co mě příjemně překvapilo byl samotný příběh, který byl nápaditý a v podání excelentních hereckých výkonů tak i pestře zabarvený se spoustou výborných hlášek. Líbilo se mi, že se film neorientoval příliš ani tak jen na hlášky, nebo jen na děj. Film se soustředil na kvality všech důležitých zásad pro vytvoření kvalitního filmu, a zaujal tak diváky všech kategorií. Claudette Colet, která se mi ze začátku moc sympatická nezdála se v průběhu filmu začala projevovat a nakonec tak s Clarkem dotvořili zcela nevídanou dvojici, ve které panuje zvláštní vztahové pouto :-). Trošku mě zarazil ten závěr, který by možná šel doladit trošku lépe. Skvělí herci, námět, příběh a scénář. 100% Viděno v kině na 40. LFŠ.

Za sklem (1986)

Podle mě už to bylo trošku v jistých ohledech zbytečně přehnané. Naopak tam bylo mnoho scén, které by si zasloužily trošku více akčnějšího dění, nebo alespoň částečné urychlení některých scén. Herecké obsazení opravdu moc pestré nebylo, nic moc jsem neznal, ale výkony byly poměrně slušné, takže tomu plus. Co se týče námětu, určitě byl zajimavý a pravděpodobně dost neobvyklý ale mě osobně dost nesympatický a až moc za hranicí.... 2* dávám za zajimavé zpracování, dost znechucující atmosféru, a samozřejmě tedy odvážný námět. 35% Viděno v kině na 40. LFŠ.

Parádně pokecal (2014)

Tento český film mi byl po celou dobu jedním velkým překvapením. Mohu beze sporu říct, že to co pro mě autoři filmu připravili jsem ani v nejmenším neočekával. V první řadě bych začal tím zvláště pestrým hereckým obsazením, kde jsme mohli vidět úplně neznámé tváře společně s filmovými velikánami jako je třeba Václav Vydra nebo Jana Krausová. Toto zajímavě namýchané obsazení doprovázel ze začátku poměrně spletitý příběh, který po uvedení diváka do obrazu trošku zjednodušil a nabral krásnou dějovou linku, o které už všichni věděli kam míří - za Marií. A nakonec je třeba vytknout a zvysoka pochválit formu natočení a scénář, ve kterém se často objevovaly zajimavě vložené jazykové prvky. Osobně jsem byl velmi překvapen a potěšen. Film se mi líbil. 90% Viděno v kině na 40. LFŠ.

Příběh z Filadelfie (1940)

Rozhodně zábavný snímek, na který jsem se rád podíval. Ovšem druhá půlka mi připadala zásadně lepší, než ta první. V první části bylo nutné pochytit všechny nutné dějově potřebné informace, které se mi asi nějak v 8 ráno pochytit nepodařilo. Příjemná screwballová komedie. Lehký nadprůměr, sympatické herečky 65%. Viděno v kině na 40. LFŠ