Transformers: Zánik (2014)

Chápu názory mnoha lidí zde. Film byl dějově více méně o ničem, tedy převážně druhá polovina, kde děj nebyl žádný. Chápu, že někdo, komu toto vadí tomu dá jednu hvězdičku, je to zcela normální, a pochopitelné. Je zde ale jedno velké ALE. Michael Bay se nerozhodl natočit film o transformerech, který by byl spletitý a dějově zajímavý. Dle mého názoru mu šlo o natočení ještě větší "slátaniny" - (v dobrém slova smyslu). "Slátanina" ve smyslu rozbíjejících se aut, domů, mrakodrapů (nově i lodí), padání všech možných věcí, trosek transformerů, no zkrátka šlo o to, udělat film akční a svým způsobem zajímavý tím, že to člověka bude bavit, neboť na sobě bude mít 3D brýle, a bude se vyhýbat právě oněm troskám, které na diváka poletí přímo z promítacího plátna (na mě to tak fungovalo). Co chci jako první vyzdvihnout a hodně pochválit je právě první polovina filmu. To byla prostě zcela luxusní nádhera. Mark Wahlberk v roli stodolového vynálezce, který společně se svou (pěknou) dcerou - Nicol Peltz žije na odlehlém místě, kde jsou jen pole a krásné počasí. Musím říct, tahle role mu prostě náramně sedla. Poté, se objevili transformeři, a my mohli vidět perfektní honičku v čele za volantem s rally závodníkem - Jackem Reynorem, kdy mi to trošku připomínalo Fast and Furious. První polovina opravdu neměla ani jednu chybu. Bohužel, potom jsme se dostali do části (pro mnoho lidí pravě do oné špatné části), kde se děj už jaksik umírnil, a přišly nekonečné souboje mezi tranformery. Mi osobně se líbila i tato část, jak už jsem zmiňoval, dokonale mě to vtáhlo do děje, a já si to opravdu náramně užil (navíc, nic nového, dalo se to očekávat v souvislosti s 3. transformery, kde se v druhé polovině taky jen střílelo a demolovalo), ale sám musím uznat, že ke konci už jsem se v tom poměrně ztrácel, a přestával jsem mít přehled, kdo jde proti komu. Ovšem pokud budeme hodnotit film jako celek, osobně mi to přišlo jako film, který si najde prostě jakéhokoliv diváka. Bolo to okay80%

Perníkový táta (2008) (seriál)

Tak jsem nyní dokoukal finále tohoto skvělého seriálu. První co chci rozhodně zmínit je to, že oproti Dexterovi se finále vyvedlo rozhodně o řadu lépe. Určitě nejlepší finále u seriálu, co jsem kdy viděl. Velkou váhu finále také přidala jeho délka, která byla asi něco okolo třetiny poslední série. Pokud budu hodnotit celý seriál, tak je to rozhodně hodně propracovaný a důkladný příběh ve kterém se i v jeho průběhu dějí překvapivé a nečekané věci. Ovšem tak nějak jsem celou tu dobu čekal na to, až se to pořádně rozjede, až začnou vařit, a vydělají milióny. Toho jsem se bohužel nedočkal. Resp. ono v poslední sérii ano, ale bylo to tak trošku rychle přeletěno..... Každopádně to maximálně přidalo na příběhu. Stále se něco dělo. Ani na chvilku nebyl klid, což dělá ze seriálu pro diváka zcela famózním a ceněným zážitkem. Myslím, že herecké výkony zde nemusím zmiňovat, všechny byly zcela dokonalé, a víc k tomu není co dodat. Co se týče záporáků, tak u mě rozhodně vyhrál Gus Fring, který mě dojal svou kamennou tváří a vysokou profesionalitou ve svém oboru podnikání. Takže pro mě osobně první dvě série jsou takovou rozjížďkou. Takovým tím těžkým začátkem. Ovšem následující tři série jsou už pořádným akčňákem, který je detailně promyšlený, a skvěle zahraný, a samozřejmě především akční a překvapivý. 1. a 2. série 80%, 3 série 90%, 4. a 5. série 100%

Pan Pip (2012)

Úžasný film. Velmi emocionálně založen. Člověk si po tom všem uvědomí, jak dobře se vlastně má. Že má střechu nad hlavou, má jídlo, a vše, co považuje za "normální, a běžné". Tento film ukázal kousek života z jiných částí světa, kde se žije zcela jinak. Nádherná příroda, výborná atmosféra lidí, na kterých bylo vidět, že se mají skutečně navzájem rádi. Ovšem poté, co se začal vyvíjet děj se věci změnily, a z pěkného filmu se stalo nakonec velmi smutné drama. Mám obrovskou chuť hodnotit tento film 5*, ale nemohu, první třetina filmu se mi zdála slabá, ale poté, druhá třetina, to musím ze srdce říct, že se jednalo o jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Všem doporučuji zhlédnout. Za mě 1/3 60%, zbylé 2/3 100%

(Ne)zadaní (2013)

No, prvně jsem se na to nechtěl ani moc dívat, když jsem viděl to hodnocení na IMDb, a posléze i zde. Ovšem, zajímavé herecké obsazení mě nakonec donutilo si film pustit. A musím říct, nelituji toho. Vcelku jednoduchý příběh, ani příliš moc žádná velký zápletka, která by donutila diváka sedět a upřeně čekat jak to dopadne. Ale takový klidný jemně na sebe navazující příběh, který má příjemný (asi očekávaný, ale proč ne) závěr. :-) Imogen Poots zde představila rozhodně jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů, a i když tomu sám nemohu věřit, musím říct, hodně jí to se Zacem slušelo. :-) 100% Jakožto naprosto pohodovou romantickou komedii. :-)

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Film mě poměrně překvapil. Čekal jsem podobnou formu scénáře jako u Médi nebo podobných filmů (Vlk z Wall Street, 21 Jump Street apod.), ovšem Seth MacFarlane se zde kromě toho detailněji zaměřil i na příběhovou linii, a na scény, které měli také větší váhu, a nebyly to tak jen za sebou jdoucí slátaniny. Příběh byl překvapivě zajímavě formulován, a i v průběhu děje se vyskytly další zápletky, které se tak snažili film více obohatit, a udělat nenudícím. Vtipné scény byly opravdu vtipné, mohl bych tu řadu z nich jmenovat. (Učíme se třílet, Ovce, "Barney" a jeho průjem :-D a podobně...). Já osobně jsem se u filmu příjemně bavil, a mohu jej jen doporučit. :-) Skvělá vyvážená komedie, které nic nechybí :-) Viděno v kině.

Doupě (2014)

Jeden z posledních filmů, kde jsme mohli vidět Paula. Oba herecké výkony byly skvělé, a postavy tak působily velmi věrohodně (především David Belle). Co mě na tom ale trošku zaráží, a jemně to musím zkritizovat je děj, na který se v průběhu filmu možná trošku zapomnělo. Cíl zněl jasně, odškodnit bombu. Očekával bych od toho ale nejspíše mnohem více zapletenější příběh, který se bude nějakým způsobem dále vyvíjet. Bohužel, tohoto jsem se nedočkal. Ovšem teď už k důvodu, proč dávám 4*. Film byl vcelku zajímavým především díky perfektně propracovaným rychlým potyčkám, které byly výborně nacvičené, a ještě lépe sestříhané, tzv. "slov motion", který byl ve filmu možno vidět nespočetněkrát v souladu s dramatickou elektrickou hudbou udělalo koneckonců hodně zvláštní dojem, který je rozhodně třeba vzít v potaz. A i přes trošku chabší dějovou linii je třeba podotknout, že ten závěr byl krásný, a nejspíše každého z nás překvapil, což také beru v potaz, a film jako celek se skvělými efekty a propracovanými bitkami hodnotím 80%

Transformers (2007)

Naprosto úchvatný a přelomový film, který překvapil všemi svými efekty, kterých bylo ve filmu neskutečně mnoho, a vůbec, samotné postavy transformerů byly až k neuvěření perfektně propracované. Poprvé když jsem ten film viděl, byl jsem naprosto unešen. Kromě vše možné počítačové úpravy musím vyjmout herecké výkony, neboť právě díky nim stál tento film na správné notě. Shia LaBeouf, společně s Megan Fox po jeho boku vytvořili perfektní nepřemožitelnou dvojici, která zachraňovala svět až úplně do těch krajních možností, kdy bylo potřeba riskovat i život. A teď k tomu ještě výborný skladební doprovod od mého oblíbence Steva Jablonskeho, no tak to je už samo o sobě jasné, že to bude nadprůměrný film :-). Originální nápad zpracován perfektní režií, skvělým příběhem a nepřekonatelnými hereckými výkony. Za celou trilogii Transformerů uděluji 100%

Transformers 3 (2011)

Třetí díl série, a dle všeho vypadajíc i poslední (s dosavadními herci) se mi hodně líbil. Myslím, že naprosto perfektní zakončení, ve kterém už bohužel nefigurovala moje oblíbená Megan Fox, což mě bohužel zklamalo, ale co se dá dělat. Oproti druhému dílu se zde méně bojovalo, a byly zde scény, které hrály spíše více na city, takové ty emotivní, či případně jisté scény s dialogy, kterých bylo ve dvojice rozhodně méně. Musím uznat, že jsem trošku zvažoval, že dám jen 3 hvězdičky, a to asi proto, že mi tam prostě vadila ta Whiteley, kterou jsem moc nemohl vystát.... Ale vůči celé sérii by to bylo nefér. Abych to shrnul, propracovanější příběh, ve kterém si s námi zase autoři hrají, a stejně jako v Revenge of the Fallen diváky nechají po jistou dobu v domnění, že autoboti byli zničeni (v Revenge of the Fallen se tím má na mysli samozřejmě dočasná smrt Optimuse, který byl Deceptikonem skolen v lese) což ve mě tentokrát vyvolalo opět pocit beznaděje, ovšem samozřejmě všichni Autoboti na finále nastoupili v plné síle, a jako vždy pokořili síly necitlivých a chladnokrevných zabijáků Deceptikonů. Skvělý příběh, úžasné efekty, a také (nečekaně) výborný výkon Shia LaBeouf, kterému tentokrát více asistoval Tyrese Gibson. :-) Za mě tentokrát slabších 75%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

A máme tady nesmírně zdařené pokračování Transformerů, kteří mezi sebou měli vzájemné spory v mnohem častějších intervalech, než tomu bylo v prvním díle. Téměř v každé scéně se bojovalo a ničilo, padaly domy, stromy, auta, no prostě zkrátka naprosto všechno, co vás může napadnout. Ale i přes to všechno se mi to nezdálo nijak přehnané (a to jsem ze sebe byl teda opravdu překvapený, protože co se týče sci-fi, a hlavně tedy nepřetržitých rvaček a ničení, moc mi to nechutí) ale v tomhle pokračujícím díle mi to vůbec, ani trošku nevadilo. Ani ne zase tak složitý příběh, který je tak krásně zaobalen do spousty efektů, nekonečného (v tom dobrém slova smyslu) příběhu, a skvělých hereckých výkonů, kterých se opět zmocnil talentovaný mládenec Shia LaBeouf a skvělá Megan Fox. :-) Celkem musím říct, že jsem byl z filmu překvapen, po hodně silné jedničce jsem rozhodně nečekal stejně dobrou dvojku :-) Za mě 95%