Bídníci (2012)

Jako muzikál určitě skvělý film. Ale já muzikály moc nemusím, což je tedy můj subjektivní názor. Mám rád filmy, kde se lidi normálně baví, a konverzace stylu, že někdo někde umírá, a začne si u toho zpívat mi moc blízká není. Film jsem díky tomu tedy víceméně trpěl. Nejhorší části byly, když spolu někdo mluvil třeba minutu normálně, a pak najednou místo normální konverzace navnadili zpěvánky, to jsem prostě nesnesl. Jednu hvězdičku dávám jenom za barikádovou přestřelku a za překvapivý tragický konec. Jinak bych se na film už určitě znovu nepodíval. 20% Viděno v kině

District 9 (2009)

Film mě rozhodně nevídaně překvapil. Naprosto krásný začátek, který na diváka udělal perfektní první dojem. Neuvěřitelná autentičnost záběrů, amatérské kamery, vysílání ve zpravodajství a do toho všeho mluvící lidé, kteří dané situace popisovali na mě udělalo dojem, jako by to byl snad nějaký dokument o tom co se někdy dělo na druhé straně planety. (A vůbec bych se nedivil, kdyby to byl opravdu dokument). Takovýmto zvláštním a originálním způsobem se film nesl asi jednu třetinu, poté začal příběh, který to už podle mě jemně pokazil. Ne moc, pořád to bylo hodně zajímavé, ale už jsem z toho nebyl tolik nadšený. Film pokračoval a rázem se z toho stal akční thriller, který popisoval o poločlověku, který utíká před MNU. Jakmile se skamarádil s Christopherem film nabral nový spád, a ještě větší napětí. Tam začalo opravdové napínavé sci-fi. U filmu jsem se bavil skvěle, myslím, že to je určitě jeden z nejlepších filmů o mimozemšťanech, ale co mě tak trošku naštvalo, a za co jsem ubral jednu hvězdičku je ten konec. Mám rád neúplné a otevřené konce, ale u tohoto filmu jsem neočekával, že by byl takový konec vhodný. Všechny přece zajímalo jak to s Wikusem dopadlo ne? Ale kromě toho, skvělá podívaná. :-) 80%

Nejchytřejší Čech (2014) (pořad)

Jako jeden z mála pořadů mě baví. Zajímavé disciplíny, které mnohdy i mě samotného překvapí a pobaví. Za mě 70%

Nedotknutelní (2011)

Po zhlédnutí filmu jsem se hluboce zamyslel. Zjistil jsem hodně zajímavý fakt. Film totiž jako takový nemá téměř žádnou dějovou linii. Autoři filmu tak pro jeho zpestření do scénáře zapsali alespoň retrospektivu. Ale krom toho film nemá smysluplný cílevědomý děj. Musím říct, že mi to vůbec ale ani trošku nevadilo. Protože tohle je přesně ten typ filmu, u kterého bych to ani neočekával. Tento film totiž nemá v plánu vám dokazovat nějaké zapletené úžasné děje, nýbrž vás pobavit a dojat. Krásné rodinné drama, které je velmi často doplňováno naprosto vhodnými a originálními hláškami, o jejichž ztvárnění se perfektně postaral Omar Sy. Film vás naplní zvláštní radostí. Jak jsem psal, že film nemá příliš děj, tak to je sice pravda, ale zároveň k tomu je třeba říct, že má film hodně silný příběh tak nějak mimo. Nebo nevím jak to popsat... Film nám ukáže příběh dvou lidí, takový na první pohled zdající se normální příběh, ale fakt, že se jedná o to, že si boháč na vozíku, co si kupuje obrazy za 40 000 najme opatrovníka ze sídliště, který mu mnohdy podá zvonící telefon, protože zapomene, že je ochrnutý..... Dává to logiku, a to je to, co dělá tento film tím výjimečným. Protiklady se přitahují a to je přesně to, co vidíme ve filmu. Úžasný film, který je strašně lehký na sledování, a perfektně si u něj odpočinete, ale věřím, že na natočení, a vytvoření to muselo být opravdu hodně náročné.... 100%

Disturbia (2007)

Film jsem objevil včera. A dnes, když se mi to v hlavě trošku usadilo musím říct, že si tento film řadím mezi své oblíbené filmy. Tak jednoduchý nápad podán tak krásně a zajímavě, až se mi to nechtělo věřit. Příběh, od kterého se zprvu předpokládá nějaká trapná nuda se krásně vyvrbí, a všechny naprosto překvapí. Perfektní výkony všech herců, no a perfektní záporná postava, kterou dokonale ztvárnil David Morse. Na film jsem koukal hodně pozdě, a plánoval jsem, že ho rozdělím, a dokoukám na druhý den. Bohužel, film mě natolik unášel, že jsem ho musel dokoukat a jít spát až okolo jedné ..ale.... Stálo to za to :-)....Pohodový rodinný film, který má překrásné finále a úžasný závěr. No nic lepšího jsem si ani nemohl přát. 100%

Justin Bieber's Believe (2013) odpad!

Schválně jsem na to šel do kina, zajímalo mě, co to bude za krásu. Strašně jsem se na to těšil. "Jo, to bude skvělý film, nemohu se dočkat" říkal jsem si............ Zhruba po 5 minutách jsem z kina odešel.:-)

Návrat na vrchol (2006)

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů o americkém fotbalu, ba i o sportu jako takovém. Viděl jsem Matthewa už v mnoha rolích, ale nikdy ne v takové, jako je tato. Matthew byl uvolněný, vtipný a naprosto v pohodě. Byl jsem překvapen. Film byl zajímavý především tím, že se jako jeden z mála neorientoval na to, jak moc úspěšný team to musí být, aby se o něm musel točit film. Beru tedy v úvahu, že team, který ve filmu vystupuje byl jeden z nejhorších v dané sezóně, ale tvůrcům ani nikomu jinému to nevadilo, proč? cituji: "protože v am. fotbale nezáleží na tom, jak moc jste rychlí, silní a ohební, ale na tom, jak velké máte srdce" ano přesně tohle je myšlenka, kterou se řídil celý film. A díky tomu ho řadím mezi své nejoblíbenější. Příběh byl zaměřen na historii fotbalového teamu, na to, čím si daní hráči prošli, a za co bojovali, bojovali za svoje zesnulé spoluhráče ale i kamarády, a to jim dalo větší srdce, než cokoliv jiného. Jasných 100% za myšlenku, nápad, příběh, a dokonalé herecké výkony.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Naprostá zvrhlost. Perfektní rodinná komedie, která nepřekvapí ani tak vtipnými hláškami, ale samotným nápadem a příběhem. Matthew McConaughey se v roli "špatného" chlapa, co nevydrží u jedné ženské, a musí mít na každou noc nějakou jinou, v roli chlapa, který si během jedné noci - svých snů uvědomí své chyby, a snaží se je zvráceně napravit dokonale předvedl, role mu sedla, a perfektně se mu povedlo ji ztvárnit. Taktéž musím vybídnout Jennifer, kterou mám velmi rád, a nijak extrémně mě nepřekvapila, čímž vůbec nechci říct, že nebyla dobrá, samozřejmě byla, ale na to jsem u ní zvyklý. Znám ji jako dobrou herečku, a v tomto filmu mi to jen více potvrdila :-) Nadprůměrná rodinná komedie s výborným hereckým obsazením. 90%

Obhájce (2011)

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem měl hodně zvláštní pocit. Takový dobrý pocit z perfektně vytvořeného filmu, který mě osobně překvapil především svým příběhem, který byl ke konci naprosto krásně propletený, a odehrával se až do úplného konce. Žádné přebytky nudných a zbytečných pasáží. Vše mělo svou podstatu, a člověk u filmu musel i částečně přemýšlet. Ve filmu jsem zažil mnoho pasáží, které mě dostaly, takové ty: "Haah, to je ale parchant" - Všichni, co viděli film to určitě pochopí. Zároveň jsem ve filmu, tedy především na jeho konci zažil asi 2 části, kde by příběh mohl skončit, ale ne, příběh pokračoval, a dál se zaplétal. Abych se také dostal k něčemu jinému, než ke scénáři, musím kromě naprosto perfektní režie, která vždy, když byl důležitý emotivní moment musela zrychlit střihy, a prudkými pohyby navázat akčnost atmosféry vyzdvihnout jeden z nejlepších hereckých výkonů Matthewa, který se opravdu předvedl. Naprosto klidný, s chladnou hlavou, a trpělivým jednáním se mu povedlo něco, o čem by každý advokát jen snil. To, jak to Matthew zahrál, to jak předvedl emotivní momenty, a jak dokázal být na druhé scéně úplně klidný a schovávat své emoce, to bylo podle mě naprosto geniální. Můj oblíbený film, který mám hodně, ale opravdu hodně rád. 100%

Bahno z Mississippi (2012)

Naprosto dokonalý snímek. Udělal na mě naprostý dojem, dle hodnocení jsem čekal slabší nadprůměr, ale tohle byl silný nadprůměr, jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. Matthew byl naprosto boží, roli naprostého, chudého "vytrhance"zvládl na jedničku s dvěma hvězdičkami. Myslím, že tohle rozhodně patří k jeho nejlepším hereckým výkonům. Ale co mě na filmu mnohem více překvapilo a potěšilo byla role mladého a nadaného Tye Sheridana, který mě jakožto čtrnáctiletý kluk naprosto ohromil. Společně s Jacobem Loflandem vytvořili úžasnou dvojici, která mohla na první pohled působit dětinsky, ale v nitru příběhu to byli opravdu hodně odvážní a silní kluci. Režie mě také ohromila, ne příliš známý Jeff Nichols ukázal, že i neznámý režisér může natočit perfektní festivalový snímek. Za mě určitě 100%