Hra o trůny (2011) (seriál)

Cesta na tron je vzdy trnista.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Fandovia G. I. Joe sa konečne dočkali. Už v prvom večernom filme som očakával omnoho viac čerpania z animovanej predlohy, no stal sa opak a to ma trošku sklamalo, aj keď akcia to bola riadna. Za to dvojka ma milo prekvapila a ja som sa vrátil dobrých 15 rokov späť, keď som animovanú podobu G. I. Joe pozeral spoločne s Transformermi deň čo deň. Spravidla sa hovorí, že dvojka už nie je ono, no v tomto prípade pokračovanie prekvapilo a naozaj nadviazalo na starú animovanú klasiku.. 60%

30 minut po půlnoci (2012)

Už dlho som nevidel tak perfektný ženský výkon ako dala Jessica. Zero Dark Thirty aj napriek pomalšiemu začiatku, dáva čo to nahliadnuť do kuchyne dnešnej CIA, a ako skôr či neskôr na každého príde. Vo viacerých smeroch som si pri tomto filme spomenul na žánrovo podobný snímok Tinker Tailor Soldier Spy, ktorý ma podobne zaujal. Nebolo to aspoň pre mňa ani suché, ani studené a naopak, tie dve a pol hodky som si vychutnal do poslednej sekundy.. aj preto som nakoniec zvolil 5* a myslím, že zaslúžených 85 %

Hra snů (1999)

Nikdy som nesledoval baseball, takže to bola pre mňa naozaj trefa vedľa. Samotný príbeh ale poskytne každému športovému fanúšikovi famózny zážitok o láske k športu, k životu atď.. 80%

Čínský zvěrokruh (2012)

Dlho som očakával posledný akčný film Jackieho ako to on sám uviedol. Miestami sa možno niekto stratí, miestami to možno niekomu nesadne, ale ten kto "miloval" akčné filmy 90 - tich rokov v podaní Jackieho s neoceniteľným humorom sa má na čo tešiť. Takmer 60-ročný (!) Jackie sa na rozlúčku v jeho typickom žánri lúči v perfektnej forme a naozaj s množstvom komických situácii ako to býva v jeho filmoch nepísaným pravidlom. Ja som si CZ12 naozaj užil a je to pre mňa taká nie len rozlúčka, ale aj spomienka na detsvo, keď som utekal domov s požičovne s VHSkami Jackieho a tešil sa na skvelé bojové umenie popretkávané komickými situáciami. Pri hodnotení som váhal či dať 4 alebo 5 hviezd, nakoniec som zvolil štyri, aj keď za svoju kariéru v tomto žánri by si naozaj zaslúžil plných 5. Bravó Jackie! 80%

Tajemný muž (2012)

Nenápadná myšlienka v nenápadnom filme. Čakal som od tohto filmu nejaké to krimi, no konečný výsledok ma milo prekvapil, zápletka, prekrútenie a samotný záver ma fakt dostal. Koľkí z nás rozmýšľali, že by chceli mať iný život resp. aké by to bolo v inej rodine, v iných podmienkach.. určite prekvapenie, ktoré sa oplatí vidieť a ktoré vás isto aspoň raz prekvapí.. 80%

Argo (2012)

Filmy založené na reálnych faktoch ma vždy fascinovali, o to viac ma dostal počin Tonyho Mendeza. Možno sa niekomu tento film ani zďaleka nebude pozdávať, ale musím dať päť hviezd, pretože za ten nadľudský výkon v Iráne si to Tony zaslúži. Hovorí sa, že najlepšie príbehy píše sám život a v tomto snímku sa to viac než potvrdilo. Ísť do východnej krajiny s takou myšlienkou a vidieť to peklo naživo a naviac, chcieť sa vrátiť domov s partiou ľudí pôsobí ako Sci-Fi.. 85%

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Ťažko popísať tak prepracovaný seriál o tom, čo väčšina z nás nemá ani páry, a ak má nejaké info tak maximálne z novín a telky. Zažiť to na vlastnú kožu a vidieť padať vlastných priateľov, či zažiť nečakaný protiútok tankov, lietadiel atď, je možno ľahké na pochopenie ale neskutočne náročne na prežitie s doživotnými šrámami nie len na duši ale aj hlavne na psychike. Ako tam spomenul jeden s tých veteránov, niekedy vidí padať svojich priateľov znova, a pevne verím, že nikto z nás nemá ani poňatie čo zažíva znova. Predposledná časť bola neskutočné napäté a po objavení židovského tábora s takmer chodiacimi "kostrami" to musel byť šok, ktorý poznačil aj najväčších tvrďákov na fronte a ktorý by väčšinu z nás ponoril, bo chceme, či nechceme žijeme už v úplne inej dobe a sme tak svojsky "rozmaznaný". Naozaj neskutočný, silný desať dielny zážitok zo všetkým čo k vojne patrí.. Ná záver len bonbónik, čo ma vcelku dostal v poslednej časti, keď sa vnuk pýtal deda (Majora Wintersa): "Povedz mi dedo, bol si hrdina za vojny? A dedo povedal: Nie, ale slúžil som v rote plnej hrdinou.." 95%

Maniak (2012)

Uf, silná káva v podaní Elijaha, takto krutý a miestami surový kúsok som už dlho nevidel. Keď som sa usadil v kine a naokolo 90% bolo párov, sám som sa čudoval, že na čo to sakra idem, keď na nete písali, že je to na štýl Jacka Rozparovača? Neviem si predstaviť výraz ani jednej holky čo tam bola, ale za mňa môžem povedať, že napriek tej krutote, je Maniak neskutočne tvrdý, krutý, surový v temnej atmosfére pôsobiaci film z ktorej vyčnieva neskutočný "psychoš" v podaní Elijaha. K tomu elektryzujúca hudba a zaručene sa nudiť nebudete, by the way ak máte slabší žalúdok, moc sa pred filmom neprejedajte.. Váhal som medzi 4 alebo 5, no zatiaľ zostanem u 4 hviezd, ale možno po druhom prezretí časom, zmením názor.. 80%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Jedno z najväčších minuloročných prekvapení pre mňa, keď sa na to pozerám spätne, vo veľa smeroch mi to prišlo podobné ako Bourne Identity.. Skvela atmosféra, strhujúci príbeh a perfektný Tom. Čo viac si priať? 85%