Amazing Spider-Man (2012)

Mnoho z vás tu na Amazing Spidermana nadáva ale pre mňa ako fandu komixov je to tento spiderman suverénne najlepší a omnoho viac komixovejší, aj keď viac zranitelnejší a ľudskejší, je to človek omnoho viac ako kedykoľvek predtým. Ak sa tu nájdu borci čo vyrastali na spidermanovi na supermaxe a podobných staniciach, určite mi dajú za pravdu, že je tu veľa prvkov, ktoré boli v predošlých filmoch vypustené. Pre mňa zaslúžených 80 %

Kříž cti (2012)

Možno to neni absolútny trhák, ale ten príbej je neskutočný a človek by nikdy neveril, že je niečo také vôbec možné. Ako sa hovorí, život a osud je najlepší maliar a tento film o tom svedčí, lepšie by to nenapísal ani samotný hollywood.. V roku 1977 Davenport zavolal Horstovi a vzniklo doživotné priateľstvo.. 90%

Podraz (1973)

Príjemne prekvapenie. O tomto filme som moc toho nevedel a až nedávno som sa k nemu dostal, no výsledok ma fascinoval. Je to jedna z klasík v neskutočnej atmosfére, ktorú si každý labužník vychutná.. 95%

Kličko (2011)

Ako fanúšik Mike Tysona, som nikdy nemal bratov Klitschkovcov rád. Ten ich štýl boxu mi strašne znechutil ťažkú váhu a každý jeden ich zápas, až na zopár výnimiek bol nudný. No až v tomto takmer dvojhodinovom dokumente som naozaj pochopil, kto sú bratia Klitschokvci, že to všetko nie je len náhoda a, že museli prejsť naozaj trpými cestami aby sa dostali až na samotný vrchol a stali sa svetovými šampiónmi, klobúk dole. Dúfam, že sa im podarí odísť na vrchole, zaslúžia si to, no každopádne by som chcel vidieť súboj medzi nimi a to, že by to bol viac než box, je už teraz jasné.. 90%

Tak fajn (2012) odpad!

Fakt som neveril, že tento film môže byť až taký odpad ale plytký príbeh, ktorý je absolútne nudný a nemá naozaj čo ponúknuť, strašne zlá kamera, strih.. hm celé zle. Z celého filmu je najlepší len soundtrack, ktorý by si zaslúžil nejaké to hodnotenie, pretože nazvať ho odpadom by bola veľká chyba Aj napriek tomu, že celý film je opäť o obľúbenej téme lásky a všetkým tým čo k tomu patrí, je len škoda, že výsledok dopadol až tak katastrofálne a keby sa tento počin neudial bolo by o jeden trapas menej..

Seznamte se, Joe Black (1998)

Skvelá vikendovka, kde v nabitých 180 minútach budete sledovať skvelé výkony Hopkinsa, Pitta a budete premýšlať o tom čo chceme asi každý v živote dosiahnuť, o láske, štastí, peniazoch, o hľadaní zmyslu života a tom ake ťažké je na konci toho všetkého odísť.. 80%

Skyfall (2012)

Skvelý úvod v podaní pohrebiska a za podmazu Adele bol fascinujúci. Zmŕtvyvstanie Jamesa Bonda dopadlo viac než výrobne. Doteraz som nemohol prísť na chuť Bonda v podaní Daniela a elegán Pierce bol stále pre mňa nedosiahnuteľný. No zmena je život a dnes po prezretí premiéry musím uznať, že aspoň pre mňam Craig v úlohe Bonda dozrel. Aby som nechválil len Daniela, neskutočne veľku úlohu na tomto skvoste Bonda má aj záporak v podaní Javiera Bardema, ktorý bol bezchybný, fascinujúci, šialený a trošku mi pripomínal aj Jokera v podaní Heatha Ledgera. Zaslúžených 90%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nedá mi neprispieť. Mnohí to tu ospevujú a veľmo ma prekvapil koment od Hardyho ale pre mňa je to lepší priemer a určite tri hviezdy maximum. Nebudem tu písať o dôvodoch hrdinov a tom všetkom čo tu niektorí spomenuli ale zhrniem to. Úvod vám to pekne vysvetlí a rozbehne sa, no potom ako keby prišiel krok vedľa a ono to celé nejak začne krivkať a rozpadať sa a bonus je, keď vlastne na konci filmu zistíte, že tých 118 minút je vlastne o tom čo sa nestalo, čiže o ničom :) pre mňa 65% a sklamanie..

Sněhurka a lovec (2012)

Nemal som veľké oči a od tohto počinu som nič nečakal. O to viac som zostal zarazený, keď ma to fakt nijako nevtiahlo a miestami som sa až nudil. Charlize a Kristen sú na tom celom asi to top, no ten zvyšok až príliš dlhý a na mňa to nefungovalo.. 65%

Země bez zákona (2012)

Po dlhšom čase film opäť s nádychom prohibície a všetkým čo k tomu patrí. Ani malú chviľku som sa nenudil a stále viac a viac som bol zaritý do deja. Presne takto si predstavujem zážitok, ktorý ako už viacero ľudí spomínalo sa im pri viacero filmoch s podobnou tematikou nedostalo viď Public Enemies.. K záveru mi nedá opäť vynachváliť Hardyho, ktorý opäť fascinuje svojim výkonom. Príbeh o Bondurantových je fascinujúci a o to viac, že sa zakladá na reálnej predlohe.. Zaslúžených 90%