Muži v černém 3 (2012)

Horší než jednička, lepší než dvojka. Je z toho hodně cítit snaha natočit kvalitní odpočinkovou zábavu, ale bohužel to ve většině scén vychází tak napůl. A to platí jak pro akci, tak pro humor. U toho je to asi ještě zřetelnější - spousta gangů je natolik průměrná, že jsem se jim ani neuchechtl . Josh Brolin je velmi příjemným zpestřením, ale jeho drsňácké charisma ani pohodář Smith nepřemůžou tuctový scénář a zcela rutinní blockbusterovou Sonnenfeldovu režii. Překvapivý (a za srdce chytající) závěr, který je nejhezčím a možná celkově nejlepším momentem trilogie.

Hellboy (2004)

Hellboy je důkazem toho, že když se vám podaří vytvořit pořádnou ústřední postavu, můžeme si dovolit cokoli. Projde vám i překombinovaný příběh o mláděti doména, jež propadne branou z jiné dimenze poté, co se ji nacisté na konci 2. světové války pokusí otevřít, aby proti nim v současnosti bojoval. Já tento snímek hodnotím poměrně kladně. I když je to spíš výmysl lidské fantasie.

Smrtonosná past (1988)

John McClane je nesmrtelný. Nevěříte? Pak doporučuji právě tento film, kde hlavní hrdina vykazuje větší trvanlivost než terminátor nebo robocop. V tomto filmu máte skvělou příležitost užít si úchvatné akční scény, celkem zajímavou zápletku a především humor. Má to ovšem jednu podmínku, nesmíte u scén přemýšlet nad tím, jestli je tohle ve skutečnosti reálné. Většinou není, ale o to tady přece nejde.

3:15 zemřeš (2005)

Musím říct že produkování horrorových remaků jde Michaelu Bayovi mnohem lépe, než třeba takovému Silverovi se Zemeckisem. Tohle mě skutečně pobavilo. Cítím se příjemně horrorově nasycený. Hehe, tomuhle totiž vážně nic nechybí. Strašidelná atmosféra se dá krájet už od začátku. Doporučuju!

Rallye smrti (2008)

Je to vysloveně film pro milovníky autohoniček a střílení. A nesnaží se to naštěstí ani nijak zastírat. Film má všechny atributy, které k podobnému tématu patří - drsné chlapy, opálené kočky v minisukních, opancéřovaná auta jak z Mad Maxe 2, ponurou industriální atmosféru závodní tratě a podlé intriky na všech stranách. Chyběla mi tu snad jen špetka drsného humoru, film je od samého začátku strašně vážný. Na druhou stranu mi konečné rozuzlení přišlo poněkud plytké, čekal jsem ještě nějaký zádrhel. Ale to už je asi u podobného filmu docela detail.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Tento film tak jak slibuje popis na obale filmu je 100% adrenalin lehce podobný filmu z roku 2008 rallye smrti Milionář se svým týmem televizních producentů se asi nudí a tak si zpříjemní pobyt na hezkém slunném ostrově tím že nechá rozmístit stovky kamer po ostrově Najde 10 věznu odsouzených doživotně nebo na trest smrti K nohám jim dá výbušninu s GPS lokací a poté nabídne volnost a peníze pro toho kdo Přežije jako poslední s tím že na konci musí být jen jeden.A tento celý děj sleduje stovky lidi na internetu který si za to zaplatí a mají podívanou,.To se mu taky skoro povede ale nakonec Jeho kun kterému po celou dobu fandil a taky ho protěžoval s adrenalinem neskončí a začne vyvražďovat jeho televizní štáb…Jinak rozhodně film nabitý akcemi,vraždami střílečky…= 4 Hvězdy .

Casino Royale (2006)

Nejlepší bondovka v celé její historii .Film nebyl vúbec přehnaný jako ty předešlé ,prostě si hlídal své napětí i akci.Herecké výkony byly na jedničku , jak Daniel Craig tak Eva Green ,ale také Judi Dench.Tento film byl točen v krásné m Českém prostředí i v Karlových Varech v Grandhotelu Pupp.

Zelená míle (1999)

Jeden z těch filmů, u nichž zůstanete sedět ať už je jakkoli dlouhý, budou vám slzy stékat po tvářích a budete chtít zastavit Coffeyho popravu. Po několik následujících dnů pak budete přemítat, jestli jste nebo nejste pro trest smrti. Skvělé obsazení, atmosféra, scénář. Zázraky povoleny, protože film na motivy Stephena Kinga nemůže jen tak vyškrtnout to, co dělá Stephena Kinga Stephenem Kingem.

Nebezpečná rychlost (1994)

Ze začátku jsem si říkal, že to bude normální průměrný akčňák. Už jen podle lehkého obrysu děje. V autobude je bomba a jestli zpomalí, vybuchne. Naštěstí jsem se spletl, jelikož, právě díky výbornému scénáři, který ukrývá naprosto skvělou výstavbu děje, jenž obsahuje akci, dějové zvraty, romantiku a akci jsem byl naprosto upoután ke křeslu a nechával jsem se unášet fascinujícím nebojím se říct dobrodružstvím. Prostě tenhle film se stal klasikou akčních filmů a ani po několikátém shlédnutí neomrzí. = 4 Hvězdy .

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Silný příběh v nádherném zpracování, který ani po letech moc ze svého kouzla neztratil. Nádherná výprava, úžasně rozsáhlé exteriéry, skvělá kamera a střih. Slušný výběr, v té době ještě né moc "známých", herců. Vyzdvihnout lez určitě výkon Gandalfa a Bilba či obou hlavních ženských představitelek. Zvuková a především hudební stránka Howarda Shora je naprosto dokonalá. Masky a rozsah scén působí mocně, digitální efekty ani po 10 letech nevypadají vůbec zle . Výborný film ! 5 Hvězd !