S Club 7 v Miami (1999) (seriál)

Doufám, těžce doufám, že se dočkám také několikadílného seriálu Mayhem v Miami, kde budou, mimoděk, pět Pure Fucking Armageddon v plavkách.

Fontána (2006)

Aronofsky ochcal všechny, když si sehnal pro tenhle metafyzický a nadmíru osobní projekt 35 mega a nechal si to zpropagovat jako blockbuster. Není to film, jež bych normálně hodnotil absolutnem. Uplně jsem zapomněl na co se dá taky jít ještě do kina. Anglicky mluvící španělé i občas trochu neopatrné umělecké patenty v naraci by potřebovali doladit. Ovšem finále filmu je obrazově a zvukově (Clint Mansell válí jak prase) tak..... finální. Že po dokoukání zůstane přesně ten pocit, který by po filmu měl následovat. PS :neznám film, který by tak efektivně využíval propagaci k rekonstrukci

Renesance (2006)

Efektní režii a geniální animaci, podráží nohy neuvěřitelně stupidní a klišovitý scénář. Film však stojí za to rozhodně vidět kvůli dvou výše jmenovaným faktům.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

koufeinuprostá, beznikotinová s absencí spermatu, výkalů a ostatních zajímavostí podívaná, kde oproti brilantní technické stránce (triky, výprava, kostýmy, ...) postupně pláče režie, scénář a herceké výkony malých herců.

Zoolander (2001)

Ježiši kriste. No čekal sem upřímně že to bude větší řachanda ,ale několik skvělých vtipů se našlo. Vlastně ani mě tolik nebavil Ben Stiller, jako dokonalá kreace Owena Wilsona. Možná bych se pobavil eště trochu víc, kdybych dřív věděl, že Katinku hrála Milla Jovovich (a to sem pořád přemejšlel, esli je fakt sexy, nebo strašně hrozná) a Mugatu Will Ferrell. Humor filmu mi přišel víceméně dosti podobný Smithovu Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder a ty ten byl narvaný vtipy z kterých tak třetině jsem se zasmál, ale tak zasmál jsem se a to je hlvaní.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Mezi čtyřmi až pěti. Daleko vtipnější a hravější, než jednička. Dlouho si nevzpomínám, kdy sem spolu s celým kinem řval smíchy tak, že sem si utíral slzy z očí, jako při útěku hlavních postav před kanibaly. Film má ze začátku pomalejší tempo a má určité pasáže, při kterých sem usínal (svůj díl na tom bude mít i nula hodin spánku za noc), ale když se do toho tvůrci opřou, tak to stojí za to. Některé scény jsou tak nagradované, že to přechází do absurdních měřítek. Příkladem je, jak tři hlavní postavy šermujou všichni proti sobě, kvůli v názvu zmíněné truhle, DO TOHO na ně hází Keira Knightley kamení, DO TOHO za jejími zády právě dva piráti nenápadně odnášejí truhlu na loď, DO TOHO se při tom ještě všechny postavy perou o klíč od té truchly a DO TOHO vylejzají z moře jacísi rybolidé, se stejným cílem. Nepočítám v to pokračování scény, kdy se DO TOHO ještě přidá mlýnské kolo. Takováhle bombastická hravost se mi straně líbí v kombinaci s Johnny Deppem, kterej zase polechtá bránice (možná eště víc, než v jedničce) by mi tý čtyřky bylo fakt líto.

Ozvěny mrtvých (1999)

Teda jako dost mohutný zklamání.Děsivá atmosféra se absolutně nekoná, hereckej anstábl průměrnej, až to bolí a k tomu ještě spoustu věcí Koepp vykrádá jak největší béčkař. Neberu jen v potaz celkově neoriginální scénář, nebo například v jedné scéně trhaný pohyb ducha děvčete (nehledě na to, že absolutně zbytečný), který jsme mohli vidět třeba v gothice, nebo v Grudge (brrr a tam byl velmi... nepříjemně zpracovaný), ale když použije snad osmset let starou lekačku se zavíracím zrcadlem, tak už jdou oči v sloup. Není to veskrze špatný film, třeba obě scény z hypnózy, či hrdinův sen o sousedech byli velmi sugestivní, ale jinak opravdu nic moc. Spíš tak 2 a půl hvězdy. PS: tajemné okno jsem viděl asi před rokem a až teď pociťuji zklamání, jak se v něm režisér sám vykrádá... achjo :-(

Hombre (1967)

Zvláštní syrový a netypicky drsný western. Pomalé tempo a neskutečná změť nesympatických postav v Čele S Paulem Newmanem, jehož nejčastějšími frázemi jsou všechno možné ekvivalenty ke sousloví "je mi to jedno" a který by klidně nechal usušit k smrti na slunci nevinnou ( i když je to diskutabilní) dámu, nás táhnou dějem a je jen na divákovi, jestli to všechno dohromady skousne. Já vydržel. A nelitoval.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Poměrně silné zklamání. Když jsem si po filmu pustil na DVD rozhovory s Cecile De France a poslouchal, jak opěvuje úžasný scénář, který je jak skvělý román a okamžitě ji pohltil, přemýšlel jsem v čem ta holka, chudák, jede. Něco podobného bych napsal po třetím prokaleném dnu těsně před spaním vlastní krví a s půl gramu koksu v rypáku. Něco tak hloupého se jen tak nevidí. Nepočítám pouze uhozenost s odstraněním hlavy skříní (ten chlápek, co mu se mu to stalo musel mít asi lepru), nebo hrdinčinu rozmluvu s policií při které jsem se chytal za hlavu, ale hlavně mám na mysli "šokující" konec. Něco tak strašlivě debilního, neopodstatněného a zbytečného jsem už dlouho neviděl. Takováto zvrácenost bohužel zakrývá i plusy filmu, jako jsou dobré herecké výkony, výborné vraždy a multigore finální scéna na silnici. Škoda škoda...

Časové pásmo bylo změněno