Nabít a zabít (2006)

Příjemná jednohubka, které však do dokonalosti Paychecku, nebo Lock, Stock and Two Smoking Barels ještě něco chybí. Velká pochvala za casting. Jo a ten distributorský překlad je ultimátně dementní.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

totální úlet... hodinu jsem se orientoval a další hodinu sotva stíhal. Balkánskej nájezd s několika fakt výbornýma vtipama (prase, co žere trabant) a neuvěřitelnou živelností.

Kontakt (1997)

S adaptací Saganova románu si Zemeckis ukousl sousto, které dle mě žvýká ještě teď. Contact má tak obrovský tematický rozmach, že ho nemůže na svých bedrech unést model velkorozpočtového amerického filmu, jakkoli si zaslouží uznání alespoň za to, že se pokusil. Jeho snaha o usmíření esoteriky a vědy v závěru se sice úplně nerozpadne (taky kvůli perfektní Foster), jakkoli se k ní probojovává skrze strašné příběhové konstrukce, nicméně vzhledem k tomu, že doposud byl vědecký aspekt ve filmu znázorňován týmem vytrvalých profesionálů a aspekt náboženský důležitě postávajícím McConaugheyem v pozadí, tak očividně film ze své podstaty nezvládá tak úplně nestranit. Výsledný kompromis "pravda je to, čemu sám věříš, že pravda je", vyznívá v dnešní post-faktické době parádně. Pokud patříte mezi ty, kteří se v science-fiction štourají v logice scén a z myšlenky na to, že se náboženský fanatik opásaný výbušninami dostane přes veškerou ochranku do středu roky vyvíjeného mechanismu za gaziliony dolarů či že si nikdo na světě nevšimne, že se stejná stavba postavila zatím v Japonsku, se mu dělá mdlo, tak tady opatrně. Stejně by mě zajímalo, jak neskutečně ohavně musí vypadat mimozemský organismus, který seznal, že po tom, co protáhne člověka třemi přestupy přes červí díry, bude lepší upravit svoji podobu do postavy MRTVÝHO FOTRA PROTAGONISTKY, aby celou situaci lépe nesla. Lol.

Cotton Club (1984)

Méně Gerea, víc Hoskinse. Méně Laneový, více Fishbourneho. Méně ženských, víc tvrdých gangsterů. Méně zpívánek, více násilí.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Hrozná bejkovina, která je úplně o ničem a kromě spousty absurdností vrcholících thajským vězením a hromady trapáren skýtá i pár dobrých vtipů, geniálního Hugha Granta a sympatickou Bridget. btw ty ódy na Colina Firtha vážně nechápu, vždyť kde se ten chlap objeví, tam má pořád ten svůj stejnej vyschlej aristokratickej výraz a co sem spočítal, tak jen dvakrát v tomhle filmu zvládne zmačkat ten svůj xicht do napodobeniny úsměvu a to už volá do nebe. Rozhodně dobrý adept na další díl Terminátora

Broken (2006)

Farmář hledá ženu

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Po druhé projekci je to jásné. Nový Indy těží prakticky akorát z odkazů, nemá prakticky jediný zapamatováníhodný moment a celý působí jako kdyby ho natočil středoškolský fanoušek, který vyhrál sto mega podle scénáře svého mladšího pratra co chodí do sedmé třídy na základku. Nic ve filmu nedává smysl a zbytečně valí jeden náročný trik za druhým, čímž pohřbívá kouzlo předchůdců. V některých scénách je tak zřejmá studiovost, že se to téměř jeví jak záměr. Je znatelné, že tvůrci se při sledování náramně bavili, ale to mi nestačí. IJAKOTCS je přefinancovaný béčko.

36. komnata Shaolinu (1978)

Pěkná fightmovie, na kterou se dobře dívá, je zábavná a souboje jsou opravdu vymakané. Pekelná choreografie, dlouhé záběry a střih nezadrhává. Sama o sobě kamera pro mě byla dost příjemné překvapení. Ale je to prostě pohádka. Hodně naivní pohádka kterou nikdo nemůže vzít vážně. Jako zábava ovšem uspěla.

Naqoyqatsi (2002)

Půldruhé hodiny dlouhý videoklip reflektující současnou etapu lidské společnosti, jejímž dogmatům bohužel na určitých místech podléhá i sám režisér. Jinak ovšem geniální..

Vnitřní nepřítel (2005)

Menší hodnocení nepřipadá v úvahu už jen díky schopnosti režie, kamery, kostymérky a střihače dát to dohromady celý tak, aby tak nevynikal Stevenův pupek. Navíc, když odečtete Seagala, tak je to celkem pohodová akce s Vinniem Jonesem, na kterou se nekouká zas až tak špatně, i když je to pochopitelně hrozná volovina. Celý to působí jak fajnová počítačová hra (představování postav).