Už dost, šéfe! (2013) (pořad)

Jsou to sice svérázné, ale přesto dokumenty o reálném podnikání u nás. Jako z 80. let nejcennější svědectví jsou dnes dokumenty pí. Třeštíkové o mladých manželstvích, tak třeba v r. 2040 může být klidně kultem realita restaurací pohledem p. Pohlreicha.

Podraz (1973)

Skvělí herci, málo násilí. Kdybych byl kloboučník, brečel bych u toho, že bez klobouku tam chlap na ulici nevyšel.

Hra na vraždu (1986) (TV film)

Docela dobrá TV interpretace Poirota. Pan Ustinov, policejní Fordy Capri a podezřelí v mrkváčích. Když existuje kánon s p. Suchetem, je zábavné mít něco pro srovnání.

Dům ztracených duší (1967)

Ideál pro víkend po poledni, dávám plný počet. Skvělé hvězdy Vinohradského divadla, krásné prostředí, komorní atmosféra, žádné dlouhé předehry, pořád se vyšetřuje - p. Adamíra prakticky neopouští záběr.

Jak nezískat Pulitzera (2003)

Jedinečný film: člověk se vrací zničený z práce k úžasné rodině, je duchem nepřítomen, jen nejasně tuší, že se valí průser. Není tomu pomoci. Bolelo mě dívat se na to, protože to žiju. Jinak vizuálně a zvukově krásný snímek.

Ideál septimy (1938)

Přednosti: tu a tam exteriér, p. Plachta, neobvyklé obsazení dívčích rolí. Nejvíc k zamyšlení pro mě p. Plachta, v té době 39-letý; hrál padesátníka - představovaného jako již starce.

Poslední samuraj (2003)

Krásná TV koukačka - kdykoliv to budou opakovat a od kteréhokoliv místa to zrovna tam přepnu:-)

Cesta do fantazie (2001)

Stále pěkný film i po letech. Nejlepší postavou je majitelka lázní - energická, rozhodná, rozumí kšeftu, klient vždy na prvním místě. Krásná hudba na různých místech filmu, zejména při pohledech na vlak jedoucí mořem.

V kleštích (1987) (TV film)

Inscenace není hloupá nebo neoriginální, je však přeci jen dost nudná. Asi nejhorší na tom celém je Štajdlova přeslazená hudba, která pořád zní a inscenace se v ní úplně ztrácí. Mezi kvality, které diváka čekají, patří pí Vančurová - její křehké uzavřené ženy nestárnou. Jako dramaturg je uvedena pí Poledňáková - tím bych si vysvětloval osvěžující rys, že hlavními postavami jsou ženy a příběh je podán z pohledu jednajících žen. Dobovou legráckou je úsměvná snaha vytvořit na Kavčích horách v několika scénách atmosféru pařížské kavárny či nóbl restaurace; počítám, že zahraniční studenti tropického zemědělství na Vysoké škole zemědělské museli mít jako komparsisté žně.