• Krátkometrážní

Všechno nejhorší 2 (2019)

Totální scenáristická hříčka a absolutně excelentní navázání na jedničku. Druhá polovina se sice zvrhla do extrému, ale já se totálně bavil. Za to, že se scénaristi takhle se vylili z fantasie a výbornou Jessicu palec hore!

Hellboy: Královna krve (2019)

Serte na předsudky. Je to mnohem větší magořina, parádně krvavé a šlape si to uplně jinama než Torova verze, ale bavilo mě to! Hellboy má charakter a jako somotný mě bavil stejně jak Ron Perlman.

Přání smrti (2018)

Je fajn vidět Bruce zase trošku ve formě!

Deadpool 2 (2018)

Seskok x-force me rozsekal na pul hodiny! :-D Zaver je pretazeny, zacatek trosku zdlouhavy, ale roli nekompromisni komixovky splnuje dvojka zase na 100%. I'm Batman...

To (2017)

Dvouhodinový slabší odvar Stranger things.

Stopy spravedlnosti (2017)

Dlouhých 7 let jsem jsem nepotkal Jackieho na plátně, až do dnes a je to obrovská škoda, protože pořád zatraceně umí! Příběhově to možná neni nic světoborného, ale je to moc dobře podchycené s komorním, ale přesto cool feelingem. Takže oldschoolová odplata za smrt dcery okořeněná aktuálním politickým spletencem ala terorismus, ve výsledku nabízí širokou a dobře napsanou dějovku. Chytlo mě to u srdce, vtáhlo do děje a hlavně náležitě bavilo celou stopáž. Spokojenost a Pierce jako padouch nepadouch taky na parádičku. 4*

The Wall (2017)

Parádní dvou hra s hořkým závěrem. 4,5*

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Z mé strany solidní překvápko. Čekal jsem přiblbé fantasy dobrodružství v duchu Cesty na tajuplný ostrov, ale dostal jsem duchaplnou a poctivě natočenou zábavu, která nedělá původnímu Jumanji žádnou ostudu. Popravdě jsem se takhle v kině nenasmál už dlouho. Zmínil bych hlavně práci s charaktery postav, která je skvělá a v tomhle kontextu mě dostal hlavně Jack Black, který totálně ovládl scénu a po několika letech mě zase dostal jako komediant. Snad jen ve finále tomu trošku chyběly lepší efekty, ale kolonku dobrodružné fantasy zábavy plní Jumanji na 100%. 4*

Bright (2017)

Hodně obstojná a osobitá záležitost. Připomělo mi to District 9, tím jak je to své a i bez velkých peněz pod hlavičkou Netflixu, to dokáže budovat skvělou atmošku, efekty a přednést originální svět. Lépe řečeno futuristycké fantasy LA. Navíc jsem se parádně bavil nad tím, že je Will v kondici a s Joelem si tu dvojku pěkně dávají. Neni to rozhodně dokonalé a Ayer umí režii líp, ale pojďme na tom zapracovat na dvojce, tady je na čem stavět.