• Krátkometrážní

Výběrčí daní (2020) odpad!

Wtf was that? Colombijská rádoby krvavá a krutě přísná telenovela? Teda sorry Mexická?Vypadalo to jako filmový hodně nepovedený debut, ale on je to Ayer?? A Shia na to kývl proč? What the actual fuck! Vydrzel jsem 45 minut.

Jízda švárů (2014)

Ukecaný Hart a tlustý Ice Cube, kterému tvrďàka prostě věřit nejde. Celkem špaténka :/

Kingsman: První mise (2021)

Je to pořád solidní zábava, jen to už prostě nejsou Kingsmani. Osobně mě to začalo náležitě bavit až v druhé půlce po válečném aktu Comrada. Úvodní trio Ralph, Gemma, Djimon je ale parádní. 3.5*

Není čas zemřít (2021)

Bezdebat po všech směrech o třídu lepší než Spectre a bezesporu velmi důstohná rozlučka s Craigem a jeho, pro mě jednoznačně nejlepším, Bondem. Herecky parádní, moc rád jsem byl za Waltze a Rami Malek je geniální, jen mi ten jeho záměr v celé věci nepřišel tak nevyhnutelný, to mohlo mít hlubší kořeny. Je to parádně akční a dravé napříč stopáží a celé je to hezky vyrovnané takže mi ty bezmála tři hodky krásně utekly.

Střelený (1996)

Nechápu, že jsem to nikdy neviděl a úplnou náhodou jsem na to dnes narazil v žebříčku top 25 buddy comedy. Výborné devadesátky, tak trošku bad boys, jen o dost horší :D, ale pořád to dokáže parádně pobavit. A kdyby se tomu scenáristi s režií víc pověnovali mohlo to být o hvězdu lepší. Adam s Damonem jsou parádní dvojka reprezentující tehdejší dobu do které se díky těmto filmům moc rád vracím. Bavil jsem se. 3.5*

Spectre (2015)

Sam Mendez servíruje opulentní záběry napříč světem, ale trošku u toho zapomíná na duchaplnější a ucelenější stavbu děje. V mnoha místech jsem to vnímal jako sestřih Bonda v ruzných "náhodných" lokalitách, bes snahy plynulejšího propejení nebo smysluplnějšího úvodu do scén. Místo toho tu máma hned 3 milostné brakové scény absolutně bezúčelné, které z Bonda dělají takovou hezkou děvku, což on stejně je. Hlavní záporák Waltz, který byl propojen s celým bondovským universem zůstal k mému zklamání nevyužitý. Nenudil jsem se, ale znovu si to nepustím a rozhodně je to bezdůvodně dlouhé.

Na špatné straně (2018)

Radost vidět Mela v pořádné roli v perfektním filmu.. od Paybacku uběhla dekáda, bylo načase. Vaughn mu sekunduje skvěle. Není to rychlý film, hodně se čeká, je to o dialozích a fakt mě bavilo jak se to místama vleklo protože to atmosféricky krásně funguje. Jen ten závěr trošku nasere. 4.5*!

Eternals (2021)

Hodně solidní a tak trošku jiná Marvelovka, která ale i tak krásně zapadá a přináší něco jiného a nového. Bezesporu by to mohlo být částmi líp napsané, protože tu máme kupu zcela nových postav bez originů, takže je to místama neosobní. Těžko si vytvořit jakýkoliv vztah např. ke Druigovi. Jinak to ale šlape od začátku do konce, nebojí se to prodat postavy v kupě akcí, které jsou výborné a v mnoha místech opulentní. Rozhodně jsem se bavil nad rámec očekávání. Dávám 4* už i proto, že těch směšných 64% je trošku mimo mísu na můj vkus. Na pokračování si rád počkám.

V nemilosti (2021)

Mrazivé, tísnivé a překvapující zároveň. Výborná Sandra ve výborně napsaném fuck upu, který jde do hloubky a do šířky v mnoha rovinách a dějových linkách!

Peacemaker (2022) (seriál)

Fckn lovin it! Mnohem lepší jak celý The Suicide Squad! Jak se říká, že něketeré role jsou předurčeny jistým hercům. Tak tohle je Cenova životní role :-D nehorázně dobré! Spučasně je to taky parádní oslava Rockové hudby!