• Krátkometrážní

Hawkeye - Parťáci, nemám pravdu? (2021) (epizoda)

Nemůžu tomu přijít na chuť. Je to divný mix akce, komedie a laciných bitek, které nejsou ani moc efektně natočené a celé mi to přijde cílené dost pro mladé publikum. Pár hezkých scén se najde, ale jinak rozhodně nejslabší z těch po Avengers Marvel serialů. Asi jsem si to neměl pustit po Arcane, protože tohle teď působý jako takový sranec trošku :-D

Arcane (2021) (seriál)

Epic! Na poli animovaných seriálů jsem neviděl asi nic lepšího. Animace neskutečně skvělá a kreativní. Každý záběr, každé políčko screenu mě absolutně bavilo a dokázalo učarovat. Voicovery postav posunují hranice daleko za veškerou konkurenci. Hlasový projev mi někdy přišel snad lepší než ve hraných filmech. Hlavně u Powder... like wtf. Dospělá podívaná se vším všudy.. atmosféricky napěchované k prasknutí s výborným soundtrackem... prostě boom jak pejča :D

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Fantasy pohádka která obstojí nezávisle i sama bez jakéhokoliv napojení na MCU. Což je super. Osobně v tom ale nevidím nic moc od Marvelu. V obrovském digitálním výjevu všech tě příšerek a fantasy světa to ztrácí tu reálnost a uzeměnost kterou si všechny filmy z fáze jedna nesly. Tohle je prostě jaksi mimo a rozhodně to neni lepší než cokoliv z fáze 1 nebo Black Widow, která má smutně nezasloužených 63%. Fantasy super, ale na Marvel vykonstruovaný průměr. Plus ale za Bena! Jeho postavu jsem fakt nečekal, že ještě někde uvidím.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Chemie mezi Venomem a Eddiem mě bavila, tam to hezky šlape, ale zbytek je odfláknutý a naprosto nehodný látce. Všechno je hrozně uspěchané a béčkovsky prodané, což je bohužel zřetelné od samotného úvodu. Všechny prachy se asi narvaly do parádního CGI a na zbytek nezbylo. Režijně to zkrátka celé nedopadlo moc dobře kdyz se z těch hodin raw materiálu dal sestřihat pouze 96ti minutový rychlík bez emocí a solidní dramaturgie. Jednohubka ano, ale tohle mělo na mnohem víc. Ps: potitulkovka je hezká

Arcane: League of Legends - Změnu přinese jenom násilí (2021) (epizoda)

Hrou jsem nepolíbený, ale tohle je naprostá špička seriálového světa! Alespoň toho animovaného a to ne jen z hlediska animace, ale i příběhu, hereckého projevu a celkového pojetí... dospělé, brutální, krvavé, temné, emotivní. Tohle posouvá hranice a jde to mnohem dál, než cokoliv, co jsem za par poslednich let viděl. A vubec, je to proste hrozný mazec!

Cesta za smířením (2021)

Výborná jízda. Lehce bizarní, rozhodně krvavé a tak trošku Tarantinoidní.

Zelený rytíř (2021)

Ani trošku jsem nečekal takové pojetí. Osobitá "artovka", která neni rozhodně cílená pro divácké masy. Vizuálně a atmosféricky výborné. Jenže je to hrozně pomalé s naprosto neuspokojivým závěrem, kde se za celou stopáž vlastně nic velkého nestane. Prostě jsem chtěl poctivou středověkou fantasy jízdu, kterých moc nemáme. Ale dostal jsem jen komorní cestu za hledáním sebe sama :/. Nedocením to.

V obležení (2021)

Naprosto pohodová oldschoolárna. Bohužel herecké duo absolutbě bez využitého potenciálu a to je obrovská škoda. Asi všichni si dovedeme představit ultimátní melu Grillo/Butler kterou jsme tu ale nedostali.