• Krátkometrážní

Captain America: Občanská válka (2016)

Nemám co vytknout, je to skvěle zvládnuté a rafinované, ale jsem toho názoru, že na velkém plátně Občanské válce chybí boom efekt. Možná tomu k pořádné vyváženosti chybí hlavní badass záporák (byť tam nemá co dělat, já vím), který by byl tzv. každému buřt a všichni by mu mohli maximálně nasekat, stejně jako on jim! Takhle je to totiž oťukávání klaďasů. Celá akce na letišti je maximálně cool, efektní, obrovská, nahláškovaná díky Spideymu a Ant-Manovi, ale vlastně je to taková sranda a paradoxně je lepší hned úvod v Africe. Všechny bitky jsou choreografický chutné, Russové si umí pohrát s detaily a příběhově je to jeden s nejlepších (nejzásadnějších) komixů, postavy jsou cool do jedné a všechny nové zapadly (Spidey a Panterem mě velmi bavili). Všechno má svůj důvod, žádne faily a jako vnitřní rozepře týmu, gró celého filmu, je to skvěle vystavěné a vážné. Mix s minulostí diktuje strašné točky až k mega finiši na Sibiři, který v mých očích patří Tonymu Starkovi. Zatrnulo mě, totálně jsem to žral, je to krvavé a hutné a mrazilo mě přitom až na řiti! Vlastně jsem měl husinku asi 4x :-)). Takže za mě velká spokojenost, byť to neni lepší než Winter Soldier, nebo první Avangeři. Možná bych přidal na napětí, možná bych i přitvrdil ve vzájemných kontaktech na letišti a co nechápu a mrzí mě to (protože jsem to četl), tak mám pocit, jako by tohle celé byla úvodní část filmu, kterému chybí EPIC závěr. To jsou ale jenom možná a hnidopišství. V polovině filmu jsem přestal vnímat, že je to film o Capovi, ale prostě jsem čučel na další, menší, Avengery. Asi jako všichni, a tak to mělo být.

Padesátka (2015)

Velmi zvláštní mix komedie, černého humoru a čehosi co v závěru přecházelo do lehukého thrileru, nebo jak bych to popsal. Prostě je to zvláštní film :-)

Kniha džunglí (2016)

Vizuální skvost, který dokáže navodit silnou atmosféru a emoce stejně jako verze z roku 67. Viděl jsem to v dětství (vedle Lvího krále nejlepší kreslená pohádka) a sledovat tady vizuální posun, nádhernou digitální přírodu a přípomínat si hlavní postavy, bez toho aniž by to ztratilo cokoliv se svého kouzla je šílená nostalgie a fuguje to na výbornou! Je to vyzrálé a správně potemnělé. Nejlepší pohádka za poslední léta, se vším všudy a pro všechny. Posílám Favreauovi palec hore a chci to vidět minimálně ještě jednou.

Bod zlomu (1991)

I po skoro třiceti letech cool jak prase! Nikdy jsem to neviděl, až letos, a je to fakt moc dobré! Záběry a příběh dle gusta. Nový Point Break má možná efekty a kameru, ale líže Keanovi s Patrickem paty!

Ip Man 3 (2015)

Nejslabší Ip s lehce parodickým Tysonem, ale pořád jeden z nejlepších čínských počinů vůbec. Mám tu trilogii velmi rád a i třetí, mnou velmi očekávaný díl, nemůžu zhanit, protože nemám za co. Mě to bavilo velmi. Donnie Yen je skvělý, kontaktní souboje jsou skvělé, příběh, i když není tak silný, tak funguje a využívá všechny prostory pro to, co si od žánru přát. Zamrzí jen absence tak silného dopadu, jako v předešlých dílech.

Kung Fu Panda 3 (2016)

Po a jeho banda si pořád drží solidní status v záplavě animáků a s ohledem na třetí pokračování musím pochválit celkový vývoj, jak dějové linky, tak posun postav. Prostě to celé krásně funguje, navazuje na sebe a nemám pocit, že by ta trilogie byla zbytečná. Pořád je to zábavné, zde dokonce se špetkou "magie", což bohužel eliminovalo kontaktnější finálový fajtík. Tím se dostávám k tomu, že je to paradoxně díl nejvíce pro děti (víc zbytečných pádů a laciných vsuvek), což nemuselo být a mohlo to jít odvážnějším směrem. 3,5*.

Pátá vlna (2016)

Ještě jsem to neviděl, ale Sabrewulfův komentář mě rozbil a asi natvrdo ujistil, že to ani vidět nechci! Palec hore! :-D

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Vnímám tuhle show očividně úplně jinak, než většina :-). Po mnoha letech něco, na co se dá dívat, aniž bych se cítil trapně a styděl se a co víc, dokonce mě to baví. Doporučuju shlédnout víc než první "díl", který byl nejslabší, a pak hodnotit. Byť je nova největší reciklátor nejrůznější pi*ovin v ČR, tak tohle řadím k těm povedeným.

Mystery Road (2013)

Zdlouhavé a vícemné tiché rozjímání o australském venkovu prosáklém drogami, chlastem a jinými špinavostmi. Samotná táhlost děje však z části podtrhává napínavost a celkovou ponurou atmosféru filmu, která na mě velmi fungovala. Příběh samotný je sice prostý a velmi klasický, ale v kompozici s lokacemi a prohnilým venkovem protinožců funguje a dokáže bavit, překvapit a vyvolat emoce až do samotného konce, kterým je velmi zdařilá přestřelka. Škoda té občasné monotónosti, několika příběhových zkratů a hlavně lehké zmatenosti v závěru. 3,5*

Švadlena (2015)

Australský venkov, hrstka obyvatel, závist a pomluvy na každém rohu a jeden nejasný případ "vraždy". Do toho jako vždy výborná Kate, které to mega sekne a její švadlenský um a touha po pomstě. Dressmaker je velmi ojedinělý mix humoru, černé komedie a vážného dramatu. Dlouho jsem něco podobného neviděl a musím říct, že jsme se náramně bavil! Kate je skvělá, Hugo Weaving je skvělý a příběh je místy správně absurdní jak svým pojetím, tak střídáním žánrů! Jediný, kdo mi do toho retro konceptu úplně neseděl je mladý Thor. Velmi zábavná podívaná. 4,5*