• Krátkometrážní

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Velmi dobrý kousek! Napínavé, temné, depresivní, ale zároveň v několika místech lehučko humorné a oddychové, což tomu dává strašně fajn osobitý nádech. Navíc exceletně obsazené s parádním vyvrcholením. 4,5*.

Útěk ze Sibiře (2010)

Kdyby mi někdo po skončení tvrdil, že ten film měl 3 hodiny, tak jen úctivě pokývu hlavou, ale ono to má jen dvě hodinky 7 minut. V tomto ohledu by tedy zasloužilo alespoň nějak oživit děj, i když věřím v tu složitost. Nebo alespoň lépe časovat v některých místech střihy. S blížícím se koncem mě vývoj a vtažení do děje postupně opouštělo, což je obrovská škoda :-/. Ale jinak k tomu výhardy nemám. Je to poutavý, obsahově silný námět o tom, co člověk vůbec dokáže a díky té skutečnoti, je to o to více neuvěřitelné. Po skončení z toho mám ale neucelený dojem. 3,5*

Šéfkuchař na grilu (2014)

Pohodička, nou stress. Nejedná se o nic extra zábavného, ale spíš o takovou nenáročnou, pohodovu komediální jízdu jednoho zklamaného kuchaře. Asi takový malý Jonův sen. V pár místech jsem se bavil víc, v jiných méně, jako celek je to ale příjemné. S jistotou můžu říct, připravte si k tomu něco dobrého, protože já měl strašné chutě :-)). 3,5*.

Interview (2014)

Drzejší film jsem dlouho neviděl... Rogenovu bandu mám rád, takže nebudu plut hanbu ani na tenhle film, protože mě zkrátka bavil. Je to adekvátně ujeté, přisprostlé a plné narážek na jiné filmy. Přesně tak, jak se od téhle sebranky čeká.

Želvy Ninja (2014)

MC Mikey! Nejzábavnější popcorn roku 2014? Pro mě dost možná ano. Liebesovi želvy mají všechno, co by mít měly. Zábovnost, nadhled, skvělou akci (sněžná paráda patří rozhodně do top 10 roku) a neskutečný vizuální kabátek! Jsem potěšen, pobaven a všem mudrcům a škarohlídům posílám pizzu zdrama :). Jen ten děj je pravda průstřelný až běda. Původ želv mě neurazil a rozhodně tahle verze nedělá ostudu svému jménu. Doufám v další a snad i trošku vyzrálejší a potemnělejší díl. PS: Opět jsem se po Transformerech zamiloval do Megan :-))).

Princezna a písař (2014) (TV film)

Z té hromady novodobých pohádek je tenhle pokus z těch lepších, tudíž to není nejhorší z nejhorších. Jenže tomu chybí pohádkovsky zábavné momenty, i když Nárožný dává, co mu síly stačí :). Neumím si pořádně vysvětlit čím to je, že dnešní tvůrci pohádek neumí vtisknout to pravé pohádkové kouzlo a atmosféru. Po shlédnutí tohoto jsem přepínal na Jak se budí princezny a kvalita je nesrovnatelná. Tehdy to prostě uměli! A abych nezapoměl, je kunšt neumět vybrat sličnou princeznu :-/.

Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Je to zábavné a strašně to odsýpá, takže nuda opravdu nehrozí. Dějově je to ještě víc crazy než jednička a ta práce s fantazií světa a potvor mě opravdu bavila. Policajt jednoznačně nejlepší vedlejší postava, co v animáku za poslední dobu pamatuju. Spokojenost, bavil jsme se :) 3,5*

LEGO® příběh (2014)

Kreativní jak sviňa, dějově dynamické bez chvilky klidu, kotel momentů, ze kterých jsem byl solidně v pasti (v dobrém slova smyslu) a závěrečné propojení je překvapující a velmi pěkné. I tak mě to ale nedokázalo pořádně vtáhnout :-/.

Křídla Vánoc (2013)

Bezdějný rádoby "umělecký" a myšlenkově hluboký film. Nebavilo mě to:( V poslední době mě ty naše filmy spíš zklamou jak potěší. Je škoda, jak jsou Křídla Vánoc i přes pěknou myšlenku nezáživné, bezdějné a potencionálně nevyužité. Opravdu nebudu dobře hodnotit jen proto, že jsou v závěru dramatické momenty a emoce, když celý film jako koncept spíše nudí. Nechápu proč nepracovali se stavem Krajča.

Interstellar (2014)

Mistři Nolanové trefují zase hřebíček pěkně na hlavičku, boť Interstellar je opět věru kvalitní a fascinující filmový zážitek. Všechny klady a zápary jsou tu xkrát zmíněny. Takže za mě bych jen řekl, že to rozhodně nepovažuju za nejslabší Nolanův film, ale pouze za možná nejpřímočarější, zvukově břebuzený a strukturálně možná nejméně komplexní. Což je také dáno monumentálností samotného filmu. Občas jsem měl pocit, že je tam něco, co by už být nemuselo a asi dvakrát jsem se při střihu trošku ztratil. Celá ta myšlenka toku času je ale brilantní, zpětně odhalené detaily jsou ultra skvělé a jen škoda, že to nebylo ve 3D, protože tenhle film po tom vyloženě žadoní. PS: Loňská, byť mnohem prostší Gravitace, mi učarovala krapet víc. 4,5*.