• Krátkometrážní

Mys hrůzy (1991)

Skvělý De Niro na straně zla, parádní scénář a celkově výborný thriller. Jen konec mi přišel zbytečně protahovaný. Kdyby to skončilo už v domě, se stopáží kolem 95minut, tak by se nic nestalo a celé by to vyznělo krapet zvyžněji.

Norman a duchové (2012)

Podepisuju se pod Tosima. Výtvarně netradiční, i když ta styliza už několikrát realizována byla. Příběh nic převratného, ale je to poutavé, baví to, několik věru zábavných siuací je a svým temnějším zpracováním mi to připomělo animovaný film V tom domě straší. Nenudil jsem se. Slabší 4*. PS: Po rozležení v hlavě stahuju hodnocení na 3*, protože 4* jsme dal Rebelce a ta je, jakožto animovaný film, podstatně lepší a i V tom domě straší mě bavilo víc.

Dogma (1999)

Hodně zajímavý film, spousta náboženských odkazů, bůh, nebe, peklo, apoštolové a skvělá parta herců. Jenže nějak mě to celé velmi minulo. Zaprvé je to dost upovídané a chvílema jsem se v těch faktech ztrácel, no a zadruhé je to příšerně dlouhé! 130 minut je opravdu přehnaně moc, a ke konci mi už bylo snad i jedno, jak to dopadne. Na druhou stranu tu máme několik solidních momentů, Smithovi spojky s jeho dalšími filmy jsou parádní a Jay s Mlčenlivým Bobem jsou jedna z nejlepších filmových dvojek vůbec. Bohužel mi Smithova kuchyně tentokrát nechutnala tak, jak bych si přál.

Halo 4 - film (2012) (seriál)

Skvělost! Jakožto miniserálový počin nemůžu než chválit a chválit! Měl jsem tu možnost to vidět celé v kuse, jako 91 minutový film, bez jakýchkoliv pauz, a to co se děje v posledních 40. minutách nadmíru překonalo veškerá má očekávání a zároveň to velice silně nakopává zadnici všem letošním sci-fi počínům včetně ultrabídného Promethea! Tohle je pro mě neuvěřitelně adrenalinová záležitost se skvělými efekty. Všechno tu funguje naprosto na jedničku! Herecky vkusné, atmosféra graduje jako divá, zvukový podmaz odvádí 200% a v moment, kdy jsem už snad čekal, že to končí, to dál pumpuje na lesní cestě! Začátek je lehce slow, ale dostane se to do takových toček, že tomu může závidět spoustu velkých a drahých sci-fi filmů. Chtěl jsem dát 4*, ale v rámci celého projektu a skutečnosti, že se jedná o "video poutač" na blížící se hru Halo, tak musím za 5*. Hendler odvedl nevídaně dobrou práci a při nástupu Master Chiefa mě opět mrazilo až nevím kde :-). Vizuálně výborné, herně věrné a pro fanoušky a jiné milovníky sci-fi opravdu doporučuju. Kéž by se od tohohle motivovali a odrazili tvůrci celovečeráku.

Drsný časy (2005)

Neni to špatné, ale do poutavější a vtíravější podívané tomu chybí víc, než jen vulgární a drzý Bale, který mě místy až trošku vadil. Samotný konec má sice solidní zvrat a nabírá to obrátky, ale výš než na 3* to nedostanu. Ayer si tak natočil, jako svůj debut, solidní drama, ve kterém mi k většímu potěšení chybý buď to akčnější tempo s nějakou přestřelkou, nebo mnohem psychologičtější přístup. Herecky mě velmi bavil Freddy.

Liga mimořádných tanečníků: Povstání začíná (2010) odpad!

81 minut dlouhá reklama na boty Puma?? Tohle je nevídaně špatný film a zároveň nejhůře zvládnutý film o tanci! Naprosto nelogicky vystavěné jednotlivé části, nepochopitelně zbytečný vypravěč a celé to totálně nedává žádný smysl! Navíc, a to je opravdu smutné, hudba se k většině tanečních kreací naprosto nehodí. Jon Chu chtěl možná natočit taneční artovku, ale takhle? Děkuji nechci! Jednu hvězdu bych byl ochotný dát za 1. , 8. a 9. část. Ti lidi umí tančit, ale nedám ani tu bídnou jednu hvězdu, protože dovolit si tenhle nehorázný skandál ukončit slovy TO BE CONTINUE, to je opravdu na deku!

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Vážení a milí spoluuživatelé ČSFD. V jistý moment svého zdejšího působení, jsem si opravdu myslel, že hodnocení filmů má jakýsi objektivní význam, ale ty doby jsou čím dále vzdálenější. Nebo alespoň to tak vnímám z některých aktuálně hodnocených filmů, mezi které patří i závěrečný díl téhle emo romance. Musím dát 4* a rád podopřím tenhle závěrečný díl upíří ságy, která je samozřejmě ultra sladká, ale taky jsem ochoten naplno akceptovat tu bídně slabou předlohu a dokážu ocenit obrovské snahy rejži Condona, který z toho vydusil věru poutavou, zábavnou, napínavou, akční a v závěru i dosti podlou podívanou! Rozbřesk 2. část je díl, který stojí sám o sobě a veškeré předešlé počiny maže a převelice přebíjí snad úplně ve všech směrech. Šel jsem do kina na emo srandu a dostal jsem opravdu solidní podívanou, která mě překvapila a bavila. Finálový fajt je opravdu velmi dobrý, digitálně v rámci série výborný a moment překvapení funguje na 100%! Jen bych to rozhodně utl před tím ultracukrkandlovým finišem na louce. Fenomén odpadu je u tohohle dílu velmi nemístný, je to náznak buď hloupé setrvačnosti, nebo neschopnosti a nadutosti jedinců jakékoliv kvality přiznat. Bavil jsem se opravdu nečekaně a jelikož jsem dal 1. části po 3*, tak zde musím dát v naprostém klidu 4*. Nice work Condon.

Země bez zákona (2012)

Ve všech ohledech, ve kterých mě Hillcoat jakkoliv zklamal v Proposition, tak si mě tady neskutečným způsobem získal a navíc do dopepřil výborným hereckým obsazením a příběhem, který je sice prostý, ale šlape jako hodinky od samotného začátku! Všichni herci na jedničku, ale určitě bych vyzdvihl výtečného Guye a Shiu, který si zakusí jak nikde. U Hardyho jsou potom brilantní mrzutí drsňáci standardem. Hillcoat se, jak je známo, nebojí nekompromisní syrovosti a drsných záběrů, a zde s tím vším velice dobře naložil. Tudíž bratři Bondurantovi to opravdu lehké mít nebudou a pár věru krvavých šrámů si na tělo připíší. Navíc je to příjemně a nenásnilně spojeno s romantikou Shia/Mia, díky čemuž to vyzní o to víc uvěřitelněji. Pro mě se jedná bezesporu o jeden z nejlepších westernů posledních let a u konce jsem měl husinu snad až na prdeli! Great Work! Great Soundtrack! PS: Tu pátou hvězdu i za ten povedený odkaz na Transformery, nebo jsem jediný, kdo si na ně vzpoměl při scéně u auta? :-)

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Dát tomuhle dílu odpad jenom z principu je čirá zhovadilost. Od Stmívání se jedná o nejlepší díl, který jasně a zřetelně převyšuje kvalitu dvojky a trojky, které byly opravdu dost neobstojné po všech stránkách. V podstatě jsem výsledkem překvapen. 112 minut vcelku bez problému stravitelných. Jen ta první hodina nemusela být tak moc přecitlivělá, ale prostě ano, ta sentimentální cukrová vata k tomu prostě patří. Tudíž, když ty cukrkandle na začátku přežijete, tak to úplně v pohodě dojedete až do konce. Druhá půle je nečekaně svižná. Konec baví, efekty fungují, bitka je obstojná, Jacobs se jako postava chová oproti předešlým počinům uvěřitelně a sympaticky. Co je ale hlavní, že se konečně něco děje a to dění se ubírá jasným směrem. Jinak obecně je ten jejich zamilovaný trojúhelník velké zlo :)). Condon se setsakramentsky snažil, aby z toho vyždímal obstojnou teen parádu a podařilo se mu to opravdu vkusně, protože zdaleka to nevyzní tak naivně a dětinsky, jak 3. díl. S odpadem si tohle nepotyká.

Šest výstřelů (2012)

Nějak jsem si zvykl, že JCVD už netočí akční pecky, ale utápí se převážně v béčkových propadácích s občasnou vyjímkou. Je to ale škoda, protože herecky pořád umí a předvedl to hlavně v "autobiografii" JCVD a i tady nehraje vůbec špatně. Jenže je to prd platné, jak hrají herci, když se řešisérsky jedná o průměrné řemeslo, které obsahuje až příliš do očí bijícíh hloupostí. Hlavně celý finiš je levný a hodně béčkový (přes tupé chování rodičů, kteří jedou na sólovku vyrubat hnízdo mafiána až po smyčku na kameře). A těch věcí je tam podstatně víc, což strašně ubírá na celé vážnosti a důležitosti filmu. Na scénáři podobném 96 hodinám by se dalo určitě stavět, ale takhle ne. No a další věc je to prostředí východu, ty vybluté barvy, ty tomu taky na kvalitě nepřidají. 2,5*.