• Krátkometrážní

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Poctivá zombie řež po britsku s tou správnou dávkou nadhledu. Hláškující důchodci s kvérama a skvěle ukočírovaná zábava po celou stopáž. Bavil jsem se dosti dobře. 75%.

Amazing Spider-Man (2012)

V tomhle remakovém případě je velmi těžké polemizovat nad tím, jestli je Webbův spidey jakkoliv kvalitnější než ten Raimiho. Ti co ho bez ostychu kritizují, mi přijdou až moc svérázní. Každé ztvárnění se vyvíjí trošku jinak, i když kostra je zcela stejná a každý režisér si námět tvaruje podle svých představ. Webb měl celkem složitou situaci, překonat velkého Raimiho, přičemž ji zvládl v podstatě na výbornou. Ve prospěch nového Spideyho hraje bezkonkurenčně moderní technologie a naprosto výborné digitální zpracování, ale to není tak podstatné. Podstatné je hlavně herecké obsazení. Andrew/Emma je mnohem příjemnější a hezčí dvojka než Tobey/Kirsten, i když se mi do hlavní role hodil asi víc Tobey. Další věc je naprosto bezproblémové a nenásilné stavění dějové linky, uvěřitelné emoce, výborné herecké kreace a všechno to vrcholí neskutečně pompézní a lahůdkouvou půlhodinkou, která je opravdu přeefektní a v mých očích je v topce letošní akce. Z těch létajících scén a mrakodrapů a světelných odrazů a několika mistrovsky volených slowmotionů jsem byl pif paf :-)). Abych ale jenom nechválil, v několika místech mohly být prostřihy kvůli zesvižnění ( to je slovo :)) děje. No a co mi vyloženě chybělo, jest seznamování Petera se svými schopnostmi, to zvlád Raimi mnohem lépe. Jinak s tím nemám sebemenší problém. Bavil jsem se na výbornou. Kdyby se mě ale někdo zeptal, jestli se jedná o zbytečný restart, tak bych odpověděl, že ano. Spider-man totiž nemá už co víc nabídnout, pořád je to o tom samém, pokud ho někdo zcela nepřekope.

Mamma Mia! (2008)

Ale fanouškovsků základnu to má solidní teda.

Cedulky (2008)

80% dělá ta hudba, ale je to roztomilé a dobře se na to dívá. :)

Šmoulokoleda (2011)

Dnes je opravdu už pravidlem, že každý úspěšnější animák je doplněn o nějaké ty kratší příběhy a ten vánoční je asi nejčastější. No a Šmoulové nejsou vyjímkou. Nenásilná a pohodová dvacetiminutovka zaměřená na Mrzouta a jeho hejt k Vánocům. Jako pozitivum beru kombinaci moderního 3D kabátu s tím klasickým plošným. Jinak osobně se mi moderní zpracování a vyzuální stránka šmoulů dosti zamlouvá. Jen škoda, že celovečerní filmy nezůstaly v animované rovině a mixují to s reálným světem.

Akta UFO (2004) (seriál)

Nevím z kolika dílů se tenhle seriál skládá, ale já viděl prozatím dva a oba mě, jakožto člověka, který na tohle do jisté míry věří, hodně bavily. Díl "Jak funguje UFO z pohledu fyziky" je šílený a líbí se mi, jak se snažíme na všechno přijít lidským rozumem, přičemž vysí nad těmito věcmi neskutečný otazník a realita může být zcela odlišná. Ty odpady dali věru velcí skeptici.

Sousedská hlídka (2012)

No jejej, to je kritiky. Ale přiznám se, že jsem někdy rád, za tak negativně komenty, protože pak čekám totální koninu a ve výsledku jsem častokrát mile překvapen. The Watch je skvělý mix výplachové komedie, kde nemusíme hloubavě přemýšlet kdo, co a proč, se sci-fi tématikou, která baví už od samotného začátku. Hlavní čtverka dle mého gusta, celý příběh a stavění děje naprosto bez problémů. Několik scén je fakt skvělých, alieni na úrovni, snaha o záhadnost a napětí v několka případech funguje a konečný šůting s několika slowmotiony no problemo + řízný OST. Ano, vynechal bych vážný rodinný problém Stillera a nechal bych celou stopáž v crazy style, ale proč bych se proboha měl u KOMEDIE, vy aliení mozky, zabívat tím, že mají smrtelné místo na koulích a podobnýma krávovinama. Tohle není životopisné drama. V rámci žánru a spojením s emzáckou invazí je to rozhodně povedené a zábavné. 3,65*, tudíž podpořím 4*, protože na ty komenty se nedá dívat :).

Rebelka (2012)

Nejaktuálnější pixarovské dílko mě velmi potěšilo. Brave překypuje svěží a divokou poetikou s perfektním digitálním zpracovnáním. Hlavní Rebelka je opravdu skvělá, jak její nezapomenutelný vzhled, tak osobnost, kterou jí tvůrci vtiskly a věřím, že nemálo diváků si ji zamiluje. Příběhově se jedná opět o jeden z těch lepších filmů. Základní myšlenka, vztah matka/dcera se může zdát otřelý, ale zpracování mluví o opaku. Skotské prostředí se prokazuje jako velmi poutavé a funguje stejně dobře, jako to podobné vikingské ve drakovi. Taky se mi líbí, jak si tvůrci animovaných filmů pomalu začínají uvědomovat, že se temnější nádech hodí i do téhle části filmografie a rozhodně nemůže filmu ublížit, ba naopak, staví ho zas trošku jinam. Z Mor´dua šel opravdu "strach". Já prostě nemám výtky, jsem spokojený a fantasy prvky s Doylovou hudbou mi učarovaly, miluju dudy (jakožto hudební nástroj) :)).

Balto (1995)

Pěkný příběh psí věrnosti inspirovaný skutečností, pěkná hudba, sympatické postavy a nostalgická classic animation. Nemám co dodat, děti si to zamilují a dospělí se budou nad tou romantičností a dojemností, v dobrém myšleno, usmívat. Roky 1995 - 1998 bylo Wellsovo silné tvůrčí období, škoda, že takhle nepokračuje dál a Princem Egyptským to skončilo.

Prometheus (2012)

Vizuální lahůdka s velmi chytlavým, napínavým a svižným rozjezdem slibujícím neskutečnou a hlavně velkolepou sci-fi jízdu. Jenže všechna ta sláva krachla na, když to trochu přeženu, prachbídném scénáři. Prometheus je koncepčně rozbitý a neuspořádáný a to mi hlava nebere. Navíc, když za tím vším stojí mistr R.Scott a to je neskutečná škoda! Rozhodně jsem nečekal, že to dopadne tak slabě a dám méně než 4*. Několik zbytečných scén, které neměly nakonec žádný význam pro děj, úvod pro mě nepochopitelný a nicneříkající. No a samotný vetřelčí konec, to bylo jako co? Z nouze ctnost!! Z jakého důvodu se z něj vyklubal? Bylo to laciné, naprosto neopodstatněné a hlavně tím ztratilo veškerý význam to "epické" dvouhodinové dění před. Když si to teď přehraju v hlavě, tak je to naprosto tuctový, nelogicky vystavěný a zbytečný sci-fi film, který je něčím víc jen kvůli milionovým efektům. A to je na režiséra tohoto jména a film s takovým potenciálem vskutku bída. Mám chuť dát 2*, ale za kameru, skvělou Naomi a perfektní vizuál nahodím 3*, ale rozhodně ne plné. No a ještě ta špatná Guyova maska, ups.