• Krátkometrážní

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Má to možná silné umělecké a životní hodnoty, ale tiché zpracování s jednou větou za 20 minut, bez jakéhokoliv silnějšího vyznění mi vůbec nesedlo. Zato velmi uspávalo. Navíc výměna herce hlavního představitele v každém období, hlavně v zimě, je opravdu špatná, protože mi dělala celkem bordel v dění. Pokud jsem to teda dobře pochopil a byl to on. Pokud nemáte náladu na tichý a velmi pomalý film částmi podobný dokumentu, tak ruce pryč.

Proposition (2005)

Perfektní začátek a syrový konec. Mezi tím ale v podstatě nic, co by stálo za zmíňku. Čekal jsem drsný western, kvalitní přestřelku a hlavně nějaké grády. Drsný svým způsobem je, ale zbytek tomu chybý. Střední část je utahaná, značně emotivně položená a svým způsobem i poutavá, ale není to to, co jsem chtěl. 3,5*

Obří ryby (2009) (seriál)

Pro milovníky ryb a rybaření rozhodně pěkná a zajímavá podívaná na čtyři druhy ohrožených sladkovodních klenotů.

Zátah: Vykoupení (2011)

15 patrový panelák napráskaný dealerama, 20 členné komadno s cílem ukrutné čistky s jmenovkou "zátah který není" s cílem v posledním patře, jeden zku*vený prašivec vážící 40kg i s hadrama a neskutečné jatka, černota a jeden velký průser! To co se tam odehrává mě chvílema hlava nebrala, totální syrovost, choreografická dokonalost a bitka ve třech v místnosti smrti je něco, co jsem snad ještě neviděl. Rozhodně nejdelší a nejadrenalinovější fajt za poslední roky...chtěl jsem jim tam jít pomoct! I když, mě by stačily dvě o betón a končím :). Po IP manovi nejlepší asijská řežba, která přechází z ozbrojeného ukrutně napínavého zátahu komanda k neskutečnému solo fajtu na ruky a nože, okořeněná trochou zápletky. Moc dobré a napínavé i přesto, že dějová linka značně strádá.

Hněv Titánů (2012)

Liebesman dle mého není zdaleka tak špatný řežisér, jak by se mohlo zdát podle zdejšího hodnocení jeho filmů. Jenom prostě nedostal do ruky pořádný scénář, i když Světová Invaze je obecně velmi dobrá a ve hněvu titánů ukázal, že umí megalomanskou destrukci a akci. Teď k filmu. Je to o krapet lepší než první díl, který byl velmi slabým odvarem, jestli ne hanbou, původního filmu pouze nabytý skvělými efekty. Hněv titánů je už čistý blockbuster se vším všudy. Rozjelo se to velice dobře, žádné zdržovačky a rovnou do dění. Od úvodní akce až do samotného konce je Hněv T. nabytý efektama za milióny a fakt nádherně se na to dívá. Přes parádní scénu s kyklopy až po samotného Krona a skvělý zvuk! Navíc ta velikost všech prostor je lahoda pro oko. Jenže tím to končí. Já jsem čekal HNĚV titánů, černotu jak ďas a na konci pořádnou mlatu, tak jak sliboval nabušený trailer, ale toho jsem nedostal podle libosti. Vizuál je sice boží a akce, která je a není ji málo taky, jenže tím jednoduchým příběhěm, pár otřelýma proslovama a rychlým koncem to strašně klesá. Mimochodem to končí úplně stejně rychle a snadně jako první díl, jenom co se Kron trochu otrká (a že je jeho otrkávání megalom se vším všudy), tak doletí Perseus, aby mu jeho slávu jedním letem utl! WTF!? Přidat 20 minut finálové války s titány, trochu Perseuse a taťku se strýcem na konci potrápit, tak jsem si to vychutnal do sytosti. Takhle je to taková rychlá pompézní jednohubka. Škoda :(

Moje letní prázdniny (2012)

Dobrý Mel, ale ne skvělý Mel, a to je škoda. Čekal jsem trošku něco jiného, hlavně akčnějšího, svižnějšího a drsnějšího. I když ono drsné to v podstatě je, samo Mexico je drsný kraj a pěkně krvavými záběry se nešetří. Jenže mě tam opravdu nesedí ta latinská usměvavá hudba, která na můj vkus každé akci a krveprolití ubíra na vážnosti a všechno to moc odlehčuje. Chápu Grunbergův záměr natočit odkaz na devadesátkové akčnáky, ale nesedlo to, jak mělo. Mel je ale skvělý, hraje dobře, hláškovat nezapoměl a s kvérem mu to taky pořád jde. Do Odplaty, kterou tu zmiňuje spoustu lidí, to má opravdu velmi daleko. Pohodová akční jednohubka, ze které mohlo být vytěženo krapet víc. Nudou zívat nebudete.

Hra (1997)

115 minut neskutečně skvělého napínáku s perfektní myšlenkou, ale že tohle veledílo zabije tak laciný konec s happyendem a naprosto bez pointy, to mě opravdu odrovnalo! Skončit to u skoku Douglase, pálil bych bez zaváhání 5* a opěvoval bych Finchera jako génia přes zmatek a depresy. Ale takhle to zabít...

Super (2010)

Super není tak super jak by mohl být a jak jsem čekal. Page, Tyler i Wilson jsou super, ale scénář už tak super není. Je pravdou, že Super se vyvíjí v několika místech úplně jinak než jsem čekal, čímž nabírá na originalitě a to je možná pro spusty diváků super. Pro mě to bylo vlastně taky super a nečekané, ale přesto nejsem ze Super tak hotový, jak jsem chtěl být. Super postupně přechází z jakési komedie do vcelku vážného fimu a např. závěrečná scéna s Page mě totálně překvapila a vyvedla z míry. Po skončení jsem měl nutkání dát 4*, ale nemůžu, protože Defendor a Kick Ass, jakožto filmy, ze kterých Super jednoznačně výchází jsou podstatně lépe koncipovány než Super.

Tichá bolest (1990)

Velice pěkný film s nezapomenutelným Rudolfem Hrušínským a skvělým Jandákem. S tou bečkou to pak byla celkem citová záležitost.