• Krátkometrážní

Uvnitř (2007)

Nemám slov. Neskutečná sada a mix brutality, reality a pár okamžiků, o kterých by se dalo polemizovat (policajti), ale k žánru bezesporu patří. Nejsem slabá povaha a nepamatuju se, kdy jsem si musel přivřít oči při drastické scéně. Tady jsem ale při poslední scéně opravdu musel. Tohle bylo velmi silné a syrové. Alysson mě bylo na konci opravdu strašlivě líto, přes to všechno co si protrpěla, jsem čekal krapet pozitivnější konec. Francouzi umí nekompromisní podání, a tohle je hard! Dávám 4*, protože je to napínavé jak blázen, skvěle zahrané a pointa stojí na pevném základu. Vidět bych to ale znova už nechtěl.

Hunger Games (2012)

Uff, šálil mě zrak, nebo to bylo opravdu tak smutně bezduché, naivní a špatné?! 142 minut EMO srandy, to si dělá Ross prdel ne? Nepamatuju se, kdy bych naposledy takhle litoval ztraceného času. Nechápu, jak a proč proboha to mohlo mít takový úspěch a vidělat tolik peněz. Úvodní hodina bez akce, kdy se seznámíme s hlavní dvojkou, je sice vcelku nudná, ale "stravitelná" a to nejlepší z filmu, protože tuhle část člověk bere a čeká na pořádný rozjezd. Bohužel, ten film nemá rozjezd. Postupem času jsem zjišťoval, jak moc hloupý a naivní ten film je. Veškerý pozitivní nádech z první hodiny se nenávratně vytrácí v prachbídné hodinu a půl nudné jízdě, kdy se kilují 17 letí fracci. Tedy kilují, pardon, umírají na bobulky a podobné srandy. Jennifer je obstojná, zato neschopný ňouma Hutcherson jenom sere. Navíc je celá tahle parodie brána strašlivě vážně, potom jsou tu emoce jak vrata a ve finále z prstu vycucané pumogorile. Jenže já tomu ani na vteřinu nevěřím. Tam neni ani jedna akce!!! Jít na to do kina, tak rozkopu sedačku, zapálím plátno, lisknu jednu probírací promítačovi a večer se ožeru tak, abych na to rychle zapoměl. Momentálně pouze urychleně mažu 10giga zabírajícího drahocené místo na externím WDéčku. 1* pro Jennifer a Elizabeth. Hlavně že jsou teen děcka v kludě! :-))

Zrůda (2003)

Příběhově dost zajímavé a syrové. Charlize zahrála (vizáž, chování a gesta) kurvu bez domova s choutky po zabíjení naprosto oscarově a naivní Christina ji pouze doplňovala. Kdo by ovšem zasloužil taky oscara, jsou maskéři, protože udělat z Theron tak škaredou a nechutně odpornou babu, muselo dát spoustu práce. Ona vypadala neskutečně opravdově, jako škaredá šlapka s xichtem oprýskaným od větru. Velké psycho a tím pro mě bylo i celkem silně odpuzující se na samotný film dívat. Minimálně do poloviny filmu jsem si zvykal a pomaličku se ladil na tu správnou vlnu. Po prvním zabití to nabírá na napětí a konec už jsem žral všema deseti. 4*.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Dovolím si napsat komentář po shlédnutí prvních 5ti dílů. S hodnocením ještě počkám, protože čekám výrazný posun při tak vysokém hodnocení. Zatím mě ale Community nijak zvlášť nechytly, ani jedna ústřední postava není nijak extra výrazná, komická nebo nějak výstřední. Spoustu lidí tu chválí Abeda, ale sorry, ten charakter je mix Sheldona Coopera a Rajeshe Koothrappaliho, tudíž nic nového a hlavně je charakterově slabší než oba zmínění a zatím se teda ani moc neprojevil. Zbytek posádky i přes ukecanou černošku velký průměr. Paradoxem je, že mnohem lepší charaktery mají učitelé. Jako nejlepší postava bezkonkurenčně učitel španělštiny Ken Jeong, ten chlap mě baví každů vteřinu na place a ve třetím díle učitel užívání si všedního dne. Jsem zvědav kam to půjde dál... očekávám změnu k lepšímu. No, myslím, že po 15 epizodách už můžu nastřelit hodnocení. Nic se nezměnilo, pár trapných scén nabylo (J. Black v 13. sérii skandál, byl trapný až za hrob). Jinak postavy pořád na stejno, žádný velký posun. Ani jedna postava, krom zmíněných učitelů, mi nesympatuzuje v tom správném měřítku. Nejblíže je mi ale Annie a Troy. No dám temu šanci do druhé sérky, která je prej o dost lepší. Takže po první sérii: Nejlepší díly rozhodně 19 - Jeffe Goldblumuješ :-D, ten díl me fakt hodně dostal. No a pak 23 - Modern Warfare. Zatím to líp ohodnotit nemůžu. Je velká škoda, že i když je tam fakt povedený vtip, tak ho pak skoro pravidelně srazí nějaká s trapností hraničící scéna. Druhá série: Není lepší než ta první, ale pravdou je, že jsem si ty lidi připustil mnohem víc k tělu, zvykl jsem si na ně a i když se nejedná o seriálový skvost, tak se na to celkem rád dívám. Pořád ale zůstavá, že taková Britta a Shirley jsou naprosto prázdné postavy, které by neutáhly samotnou epizodu. Taky se najdou epizody, které jsou naprosto divné a moc nebaví (porod Shirley). Druhý fakt, který celkem omrzí, jsou ty věčné Jeffovi hloubavé a udobřovací proslovy. Když si dáte 3 a více dílů po sobě, tak je to pořád dokola a nebaví to. Co mě ale velmi štvě, je přeměna Changa na naprosto debilního idiota. Tvůrci totálně neuvěřitelným způsoběm zabili snad nejlepší charakter z první série. Jinak si to šlape ten svůj standard, kdy parádní scény, střídají ty slabší. Z postav jsem si nejvíce oblíbil Anie a paintbalový závěrečný dvojdíl je výborný. Zvyšuji na 3,5* :). Po třetí sérii. Pro mě je třetí série zatím nejlepší. Tvůrci se témeř vyvarovali trapným situacím a každý díl je velmi dobrý. Videoherní díl na výbornou. Možná jenom poslední 3 díly, které sklouzly do naprostého nereálna, kdy Chang ovládá Greendale s bandou školáčků. Ty mohly být na dospělejší úrvoni. Celou bandu jsem si ale po těchto třech sériích vyloženě oblíbil a dostal se do stavu, kdy je mám všechny rád a hledím na to jak najatý:). K dokonalosti tomu ale pořád chybí nějaký dospělejší náhled. Skvělý je taky soundtrack od Ludwiga Göranssona. Co se týká postav, tak Annie je neskutečně roztomile boží + dvojka Troy & Abed! Těším se na další sérii... zvedám na krásne 4*. Kdyby se to vyvíjelo spočátku jako ve třetí sérii, možná bych už dával 5* :).

Marvel One-Shot: Item 47 (2012)

Zajímavé rozšíření, povedená a atraktivní dvojka, ale je to tak krátké, že se do toho ani nejde dostat, tím pádem to vyzní dost suše. Je ale strašně dobře, že si Marvel takhle nenápadně a postupně chystá druhou fázi, před Avangers 2. Jdou na to opravdu chytře a pečlivě.

Projekt X (2012)

Nejmegalomanštější kaša blato párty, jakou jsem kdy viděl a ano rozhodně bych takovou ekšn neminul. Jen škoda, že ta realita je trošku jiná. Nehodlám tu něco rozebírat, protože film o párty nemůže být bez chyb. Když se nad tím ale zpětně zamyslím, tak je to v několka místech tak moc na oko vykonstruované a vyhnané do extrému, aby to vypadalo epic, až mi to nesedělo. Navíc i přes tak obrovskou kalbu, je prostřední část celkem nevýrazná. Plamenomeťák tu realitu úplně zabil, no a konec s "pochvalou" od taty a jednání některých účastníků párty jsem fakt nechápal (proč bych se u někoho houpal na lustru? :-), ti američani jsou fakt vybůchaní :)). Obsazení je taky skvělé, soundtrack peckový a bitches na výbornou. 3,5*. Obstojná jednohubka.

Sněhurka a lovec (2012)

Rupert Sanders si řádně uvědomil, jak na dnešního diváka rozmlsaného po Nolanových batmanech a natočil to na výbornou. Tahle filmová variace sněhurky je natočena snad nejlépe jak jen mohla být. Lépe řečeno je tohle nejlepé zpracovaná pohádka pro dospělé, jakou jsem zatím viděl. Žádná uhlazená, přebarvená a naivní pohádečka pro děti, a to filmu velmi svědčí! Vtíravě mrazivá a temná atmosféra funguje na 100%, neskutečně příjemné fantasy prvky (les je trochu avataroidní, ale fakt skvělý), výborné akční sekvence, parádní trpaslíci, oscarová Charlize, trefně obsazená Kristen a badass Chris, který tomu celému fantasy běhu dává zas o něco víc. Mě se tohle hodně líbilo, na nic nebylo zapomenuto a hlavně to dospělé pojetí je moc dobré, a tak trošku mi to svojí výpravou a dlouhými nálety připomělo pána prstenů a naladilo na blížícího se hobita. Ode mě minimálně 80%!

Muži v černém 3 (2012)

Třetí díl není žádný skandál, je to takové to nevyhnutelné, nenásilné a i celkem příjemné pokračování mimozemské show. Will je po dlouhé pauze před kamerou zase parádní a hláškuje jak ďábel. Některé sady mě fakt rozebraly bránicu. Jako celek tomu ale chybí oproti předešlím dílům větší šmrnc, a vlastně hned po půl hodině mi bylo jasné, že víc jak 3* nedám. Třetí MiB splnilo přesně to co splnit mělo, oprášilo mimozemšťani v nejnovější digitální podobě a spojilo to s humorem předešlích dílů. Nic nového, ale byla to příjemná vzpomínka s doladěním vztahu Agent K a Agent J. Jen ten samotný konec mohl být trošku megalomější a víc mimozemský.

Doktor Strange (2007)

Velmi dobré s obrovským potenciálem pro hranou podobu! Divím se, že Marvel právě tohoto hrdinu ještě neposlal na velké plátno, protože příběhově je Doctor Strange, z těch méně známých hrdinů, velmi zajímavý, nápaditý, pochmurný a samozřejmě náležitě akční. Příběhově asi nejkvalitněji zpracovaný komix (DC a MARVEL) v animované podobě, co jsem zatím viděl. Hodnotím sice 3*, protože jsem čekal klasickou anime bušírnu. Tahle více fantasy podívaná mi náležitě nesedla, protože jsem na ni nebyl připravený. Námětově je to ale opravdu silná marvelovka, zdánlivě podobná Batmanovi. Do filmové realizace vkládám velké naděje, mohla by mít obrovský úspěch, podobně jako již zmíněný Batman!

Total Recall (2012)

Lenův zatím asi nejslabší film, a těžko se mi to píše, protože jsem se opravdu těšil. Po parádní smrtonosné pasti jsem čekal, že tak kreativně bohatý námět, jako je remake Total recall, je ve více než dobrých rukou. Ano, částečně jsem se spletl. Hlavně teda co se dynamičnosti dějové linky týká. Prostředí světa, ve kterém se film odehrává, je přímo skvělé, rozmanité, členité a nabízelo obrovský potenciál ke stavění kvalitního sci-fi děje. Nechci říct, že je to úplně špatné, protože není. Po pomalejším rozjezdu je tam spoustu akce a zajímavých scén. Na druhou stranu snad ani jedna akce nevyzněla tak úderně, jak bych si přál. Děj je místy monotóní, chýbí svižnost a bohužel se ztrácí i napětí. Osobně jsem byl do filmu nejvíc zažraný při scéně, kdy Colin sleduje první záznam z nemocnice. Pak to mělo jenom gradovat! Ústřední trojka je taky dobře vybraná. Hlavně ukrutně drsná Kate, jí ta akce sluší! Celkově mě to ale táhne ke 3*, a to i přes skvělou hudbu v kině. Nevím, jestli je to jenom scénářem, ale ten by zasloužil kvalitněji zpracovat.