Blood River (2009)

Šíleně roztahané a přitom předvídatelné. Námět je fajn, ale všecko ostatní se pohybuje v podprůměru. Jo a nenechte se mýlit, k přemýšlení tu není absolutně nic.

Chained (2012)

Možná jsem v nějakém zvláštním rozpoložení nebo jsem se prostě zbláznil, ale... Abyste rozuměli, horor je můj nejoblíbenější žánr a viděl jsem leccos - přesto bývám většinou spíše kritický, ale toto? Prakticky jedna místnost, dva herci a jednoduchý námět, ale vzniklo něco - v rámci žánru samozřejmě - fantastického. Chained je filmem inteligentním (i když logických přešlapů je v závěru hned několik), dokonce bych řekl psychologickým. Abyste se nemýlili - to neznamená, že je tempo filmu pomalé a film je nezáživný, naopak! Co mě dostalo, ke konci snímek nepostrádá ani prvky romantiky! Je zde dokonce jedna scéna, která se do mě zaryla jako jedna z nejemotivnějších scén filmového umění vůbec! Pořád tomu nevěřím. Jennifer Chambers Lynch, dcera Davida Lynche, má skutečně nepopíratelný talent. Vybudovat takovýto psychologický vývoj postav na place o několika metrech čtverečních, podtrhnout to tak neuvěřitelně syrovou atmosférou a zabalit to do brutálního naturalistického kabátku, kde skutečně NENÍ nic k smíchu, wow. Nic z toho by samozřejmě nemohlo fungovat, kdyby i hlavní představitelé nepodali brilantní výkon. Co dodat... Je mi čest být prvním fanouškem tohoto díla:)

Evidence (2012)

Tohle je s prominutím fakt trapárna. Začátek, kde se nic nedělo, se mi líbil paradoxně víc než následující "akce". Ano, asi chápu původní "vizi", jak si tvůrci přáli, aby film vypadal a působil - ta představa je mi velmi sympatická, jenomže se to absolutně nepovedlo.

Retreat (2011)

Panečku. Tady se někdo snažil o psychologický thriller se šokujícím koncem. Hmmm. A ono by to možná ve výsledku zajímavé bylo, ale nesměl by to režírovat člověk výše uvedený. Je to totiž celé utahané a nudné, přestože se herecká trojice docela snažila. Zkrátka nemastný a neslaný pokus - scénář s těmito herci měl na víc.

The Yellow Handkerchief (2008)

William Hurt si mě zde svým výkonem získal. Kristen a Eddie jsou zde spíše jako doprovod, ale i tak jim to jde dobře. Dlouho jsem váhal, jestli dát pět nebo čtyři hvězdy, ale pro zachování objektivity budu přísnější. Přátelé... Je čas vyvěsit žlutou plachtu:)

Mluv (2004)

Dějové schéma je typické, ale uchopené relativně neobvykle a s citem. Je tu podstatná především "vata", která by tu z hlediska vyprávění nemusela být, ale právě díky ní je celá story více realistická a osobní - každý z nás přece chodil na střední školu a zažil své. Tuto "vatu" pak zprostředkovává skvělá Kristen Stewart, jíž tahle role sedla náramně. Mluv je snímkem, který se drží při zemi a přitom dává vzpomenout na dobu (alespoň už pro mě) dávnou minulou, kdy jsme uvažování v tomto raném věku života ještě neměli takové, jako dnes; kdy jsme vnímali dění kolem nás všelijak; kdy jsme se hledali. Takhle silně (příjemně i naopak) mi ještě žádný snímek školní léta nepřipomněl, proto dávám 5*.

Zkrat (2011)

Tak z tohohle mám dost rozporuplné pocity. Vlastně nemám - film jako takový je doslova blbost a není na něm co vyzdvihovat, vyjma jediného... Gina Carano - myslím, že se konečně po dlouhé době zrodila sympatická akční hrdinka, která může mít velmi slibnou budoucnost, protože její kukuč je líbivý, přitom drsný a schopnost nakopat zadky (je profi zápasnicí v MMA) výjimečná. Nejen akční scény s ní jsou tedy pastvou pro oko. Jak mi to tak pomalu dochází, byla zmařena velká šance - tak hvězdné herecké obsazení, úchvatná Gina, slibný režisér... A taková slabota.

Mazel (2012)

Velmi podobné filmu Wrestler. Po všech stránkách kvalitní, leč narativně jednoduchá one-man show, která je oproti Wrestlerovi naivní podívanou, ale to mi ani trošku nevadilo. Možná právě naopak. Ke kulturistice mám vztah a ke zvláštním romancím podobného typu rovněž, jsem proto nadšený. Mazel je jedním z těch nenápadných a komorních filmů, který předčí vaše očekávání o 100%.

Norbit (2007)

Infantilní humor toho nejhrubšího zrna, ale dobrovolně se přiznám, že jsem se párkrát zasmál. Když k tomu přidám mého oblíbence z dětství Murphyho, krásnou Thandie Newton a obdiv k maskám, nestydím se dát 2**.

Hrůzná minulost (2012)

Jako režijní debut vynikající. Formální stránka filmu zde nabývá civilní podoby, která zvyšuje "realističnost" snímku. Navíc se zde nechodí kolem horké kaše a jsme vrženi okamžitě do víru děje. Krom toho ale příliš invence tahle duchařina nenabízí a ve výsledku působí až příliš odtažitě, takže jsem se místy docela nudil.