La La Land (2016)

Ten tón toho klavíra mi znie v hlave doteraz. A to je asi poznávacie znamenie toho, že sa jedná o film, ktorý len tak ľahko človek nevyženie z hlavy. Prvý raz som si naplno užil aj herecké výkony či už Goslinga alebo Emky Stone. Dokonalo mi ak milostný pár k sebe sedeli a dodávali filmu veľmi príjemnú dobovú atmosféru. Dokonalá kamera a hudba za ktorými príbeh vôbec nezaostáva a aj keď som človek, čo moc neholduje tejto dobe a už vôbec nie Americkému Hollywoodu film ma dostal a užil som si ho naplno. V budúcnosti sú ho určite ešte pár krát zhliadnem. 81%

Kung Fu Panda 3 (2016)

Po je panda, ktorú nemôžete nemilovať. Je s ním kopec srandy a akcie a navyše má vždy dosť premakaných súperov medzi ktorých patrí aj Kai. Kai je jeden z najnebezpečnejších súperov veľkej päťky lebo má schopnosť zbierať chi všetkých majstrov a premeniť ich na monštrá bojujúce pod jeho vlajkou. Ak ho chce Po poraziť musí nájsť svoje korene a objaviť pravdu o svojej minulosti. Po zisťuje že nie je na tento boj sám a rozbieha vynikajúce dobrodružstvo nie iba pre najmenších divákov. 88%

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Mel Gibson je patriot. Teraz nemyslím že ho hral v rovnomennom filme ale že vie z emočného hľadiska vyždímať aj poslednú kvapku letargie z napätého diváka. Film je prepracovaný od začiatku do konca. Dobrá réžia, kamera, hudba aj herecké výkony. Andrew Garfield, ktorému som po zdecimovaní môjho miláčika Spidermana nedávaľ veľa šancí na dobré herecké úlohy ma veľmi milo prekvapil. Patos v podobe toho ako je Amerika super a všetci ostatný sú zlý hajzli a treba s nimi urobiť harakiri je tu jasne viditeľný ale v mojich očiach odpustiteľný vďaka príbehu ktorý sa mi veľmi páčil. 91%

Temné síly (2018)

Ak stavíte na neznámych hercov, ktorý na druhej strane majú čo divákovi ponúknuť a dobre sa na nich pozerá, je šanca že sa vám podarí uspieť. Jennifer Yuh toho okrem animáku s Pandou, ktorá ovláda kungfu, tomuto svetu moc nedala. Ale na druhú stranu ak je list nepopísaný má neuveriteľne veľa možností. Kameňom úrazu je fakt, že v dnešnej dobe sa podobné teenege fun fontage už nenosia, všetku smotanu zožali twilight, divergencia a hunger game a to je jeden z dôvodov prečo aj tento film zapadne onedlho prachom času. Delenie do frakcií je už tiež okukané. Hrdinovia v ich filmovej podobe sa snažia urobiť z filmu nadpriemer ale z chabou knižnou predlohou je to beh na veľmi dlhú vzdialenosť. Mne sa to celkom páčilo a nenudilo ma to a to si zaslúži viac ako priemerné hodnotenie. 77%

Ztraceno v překladu (2003)

Asi som to nepochopil alebo si to musím pozrieť viac krát ale ja na tomto filme nevidím vôbec nič svetoborného. Príbeh nemá prakticky čím zaujať a občas mi to príde dosť na hrane s absolútnou nudou. Herecké výkony hlavných protagonistov tiež neboli niečo nad čím človek padne na riť a tak sa mi zdá celý tento film nadhodnotený. Či už po stránke hodnotenia na databázach ale aj ako adepta na zisk ceny filmovej akadémie. Ale ako hovorím dám mu ešte jednu šancu a potom možno nájdem to, čo mi bolo pri prvom pozretí nejasné a zmením názor. Zatiaľ však iba dve hviezdy. 33%

Smrtonosná past (1988)

Konečne som pochopil ako vznikali vtipy o nesmrteľnosti Brucea Willisa, značnou mierou mu k tomu dopomohlo účinkovanie v tomto akčnom megatrháku. Sám proti partičke nemeckých vycvičených zabijakov to ťahá veľmi úspešne. Ide o akčnú jazdu od začiatku do konca a kto je nadšencom filmov s podobnou dynamikou si určite príde na svoje. Na to že film sa datuje do roku 88 má celkom premakaný vizuál a dobre sa na neho pozerá aj s odstupom času. Čo sa týka hlavnej veci, ktorá sa mi páčila, tou bol Alan Rickman ktorého som si v zápornej úlohe do tejto chvíle nedokázal predstaviť ale zhostil sa toho bravúrne a jeho postava mala veľmi veľký vplyv na konečný efekt celého filmu. Za mňa niet čo vytknúť. 90%

Creed II (2018)

Jordana mám ako herca veľmi rád, osobne je mi veľmi sympatický a popravde aj v Black Pantherovi som kvôli nemu fandil prvý raz strane zla. Ale toto je už iba hra na city dokonca s maximálne obohratou páskou. Je to ako remaq Rockyho IV a celú dobu čakáte či sa stane niečo čo by ste nečakali ale ten moment neprichádza. Milujem túto sériu ale zdá sa, že v roku 2019 už tento športový fenomén nemá čo ponúknuť a pevne verím že toto bola jeho obstojná rozlúčka lebo Ďalej by to už bolo iba hanobenie mena Rocky Balboa. Inak k filmu čo sa týka kamery, réžie a podobne niet čo vytknúť všetko fungovalo iba scenár už bol okukaný a teda nedokázal zahrať na tú správnu citovú strunu. 60%

Cuky Luky Film (2017)

Jednu hviezdu dávam za odvahu natočiť a angažovať hercov na takú kravinu. Všetko čo je vtipné na sitkomovej verzií, všetky narážky na Rakúsko absentujú. Do popredia sa dostávajú dve debilky, jedna trápnejšia ako druhá, ktoré sú iba trápne a nie vtipné. Celé to malo iba veľmi chabú pointu a ten zvrat v závere bol jednoducho na veľkú filmovú facku. Ľudia čo si tento film dajú do fanklubu si zaslúžia dvojitú lobotómiu aby sa naladili na vlnu hlavných hrdiniek.15%

Siréna - The Lure (2018) (epizoda)

Už sa začína príbeh niekam hýbať ale nie som si istý či sa mi páči akým smerom. Rin, ako si nechá morská panna hovoriť sa rozhodla nájsť za každú cenu svoju sestru, ktorú držia na tajnej armádnej základni, ktorá je zhodou okolností hneď za mestom. Hlavný alfa samec sa jej púšťa na pomoc pričom jeho indiánskej priateľke to vôbec nevadí že je ochotný obetovať kus života ak nie celý za ženu z rybím ksichtom. Najabsurnejšie bolo keď skočil počas búrky intuitívne do vody a vytiahol tajné vládne zariadenie proste len tak na blind. A celá tá zápletka z históriou jeho rodiny je na smiech. Osobne neviem či tomuto filmovému či seriálovému dielu mám dať ešte šancu. 39%

Siréna - Pilot (2018) (epizoda)

Vsadenie na pomerne neznámych hercov by malo svoj úspech keby vedeli hrať a keby neboli maximálne nesympatický. Takto to je iba úder do prázdna a moc sa mi to nepáčilo. Téma morských panien je tiež pomerne otrepaná a ak autori neprinesú do tohto univerza niečo prelomové neverím že bude mať seriál v ďalších epizódach šancu na úspech. To, že ak sa panna dostane do vody mení sa na nepríčetnú mrchu je celkom zaujímavé ale ohromne nepraktické. Zatiaľ jeden z horších pilotov. 41%