Čára (2017)

Maštalírov hlas mám rád, čo sa týka jeho vizuálneho prínosu pre filmovú popkultúru je už o niečo horšie. Film mapuje životné príbehy hneď niekoľkých ľudí na ukrajinskej hranici chvíľu pred otvorením hraníc. Popravde body som dal iba za vynikajúcu kameru, ktorá nemá chybu. Čo sa týka príbehu ten ma absolútne neoslovil. Objavujú sa tu najväčšie slovenské filmové esá ale tá téma pašeráctva ma obchádza míľovími krokmi a neviem sa vžiť ani do jedného charakteru a pre to dávam aj nižšie hodnotenie. Možno keby som si túto dobu odžil bral by som to inak ale bohužiaľ. 45%

Cesta do pravěku (1955)

Aj my sme sa ako deti hrali na to, že dinosaury nevymreli a že stále sú medzi nami. Bol to mega boom a týmto filmom som sa vrátil do detských čias a závidel som chalanom, že sa pomocou svojej predstavivosti dostali oveľa ďalej než sa nám v detstve snívalo. Príbeh odsýpal v slušnom tempe a grafika na tú dobu bola niečo absolútne inovatívne a progresívne. Aj vďaka tomuto filmu sme si ako malý fagani vedeli lepšie predstaviť život v praveku za čo pánovi Karlovi Zemanovi veľmi pekne ďakujem. 90%

Ochránci (2017)

Naši východný susedia sa pokúsili v dobe kedy si svoju cestu razia super hrdinské filmy, dať aj svoju ruku k dielu a tak prišiel na svet film "Ochránci". Ono tá plytkosť ktorá je tu patrná v každej jednej scéne pramení z toho, že jednotlivý hrdinovia nemajú vykreslené svoje postavy a históriu. Tým pádom sa stráca ich motivácia položiť život za nezmyselný svet. Marvel a DC to majú premakané najskôr ponúkajú divákovi sólovky, ktoré predstavia daného hrdinu a až potom ho zapájajú do Ďalších príbehov. To bol hlavný kameň úrazu. Zloduch tam bol celkom komiksový a grafika sa mi celkom páčila (hlavne ten medveď) ale inak ako som už spomínal bez motivácie a bez pointy sa dobrý príbeh skladať jednoducho nedá aj keď snahu sa im nedá uprieť. 29%

Noční hra (2018)

Prekvapivo veľmi dobre fungujúca koncepcia, ktorá dáva dostatok humoru aby som si ju zapamätal a súčasne aby nezapadla do prachu priemerných amerických komédií. Od Jasona Batemana by som podobnú komédiu očakávala ale Rachel McAdams vidieť v podobnej rovine som ešte nevidel a musím sa priznať že sa mi veľmi páčila. Množstvo dejových zvratov ako aj finále celého filmu bolo premakané a prekvapivé. Prijal by som viac podobných komédií ktoré dokážu aj pobaviť a nie sú iba vyslovene trápne. 80%

Tanec s vlky (1990)

Veľmi pekný výpravný film s krásnymi exteriérmi a indiálnskou tématikou, ktorá sa mi v tomto filme veľmi páčila. Aj napriek dlhočíznej stopáži som sa pristihol že tie nudné pasáže ma až tak neštvú a dokresľujú jednotlivé charakteri k dokonalosti aby ste vedeli súcitiť z každou jednou postavou a vychutnať si tento príbeh naplno. Kevin Kostner je pán herec a dokázal mi to už v nejednom filmovom spracovaní. Príbeh a atmosféra jednoducho chytia za srdce aj nezainteresovaného diváka a dovolia vám prežiť nádherné momenty z Indiánskej Ameriky. 98%

Bourneovo ultimátum (2007)

Väčšina filmov to trilógiou pokazí a každá ďalšia časť je horšia ako predchádzajúca. V prípade Jasona Bourna to ale funguje presne naopak. Thriller sa postupne dostáva do veľkolepého finále, kedy agent bez minulosti nájde svoju minulosť. Séria vďaka ktorej Matt Damon v dnešnej dobe patrí medzi najsledovanejšieho herca súčasnosti. Tak ako tajomne séria začínala, stratou pamäte hlavného hrdinu. Končí odhalením jeho minulosti a napínavý thriller sa postupom mení na dramatický akčný veľkofilm. Za mňa opäť iba to najlepšie hodnotenie. 94%

Assassin’s Creed (2016)

Priznám sa, že som veľkým fanúšikom hernej série Assassins Cread, ktorú som do roku 2019 prešiel komplet všetko čo vyšlo. Aj preto ma zarmucuje pohľad na tento film, ktorý ani z ďaleka nedosahuje obsahovej kvalite hernej predlohy a postavy sú plytké a ich zanietenosť a motívy, ktoré ich vedú k finálnym činom sú pre nezainteresovaného diváka dosť nepochopiteľné. Mal som veľkú radosť keď som sa dozvedel že si hlavného hrdinu strihne Michael Fassbender, ktorý sa mi veľmi hodí do tejto úlohy. Mám taký pocit že filmové odaptácie herných hitov v očiach skalných fanúšikov nebudú mať nikdy úspech. Jednak nie je vo filme taký priestor ísť do hĺbky s charaktermi a nedá sa vo filme urobiť toľko zvratov ako práve v hrách. Inak film nie je na zahodenie je svižný a má dosť akcie a dobré grafické spracovanie, ale sa som bol jednoducho sklamaný. 49%

Resident Evil: Zánik (2007)

Za mňa sa jedná o určite najlepší diel celej série a komentár píšem po tom čo som už videl aj ôsmy diel. Mám rád atmosféru post apokalyptického sveta a keď má niekto gule do tohoto sveta pretvoriť Las Vegas má právo na moje uznanie. K tomu všetkému krásna Milla Jovovich, ktorá strieda akčné aj emotívne scény a vôbec mi nevadí že je celé plytké jednoducho sa mi to v takejto podobne v akej nám to predstavil Russell Mulcahy páčilo a bodka. 85%

Obecná škola (1991)

Veľmi dobre pozerateľná česká komédia, ktorej ani nie je moc čo vytknúť. Herecké obsadenie aj s výkonmi hlavných protagonistov bolo na solídnej úrovni. Príbeh povojnovej školy a okolia pútal pozornosť po celú dobu. Charaktery mali svoje príbehy čo dotváralo veľmi dobrý cielený efekt na emócie. Ja osobne neobľubujem českú tvorbu ale po dlhej dobe som našiel film ktorý mi neprekážal a dobre sa mi na neho pozeralo. 78%

Dunkerk (2017)

Od tohoto filmu som veľa očakával a jediné čo mi ostal v pamäti bol vynikajúci Hanz Zimmer, ktorý aj z absolútne všedných scén, dokázal svojou hodnou vytvoriť napätú atmosféru. Inak je film v celku zabudnuteľný a po celú dobu stopáže veľmi nudí. Herecké obsadenie je veľmi dobré. Hardy sa mi v tejto hereckej rovine veľmi páčil a pristanú mu filmi kde moc nekecá ale koná. Chápem, že ide o autentický film vykresľujúci históriu mesta Dunkirk ale trocha viac príbehu o hlavných postavách a možno by sa dostavila aj nijaká emócia, ktorá by tomu pomohla. 60%