Kráva (1993)

Všechny ostatní filmy se z mé TOP 10 můžou postupně vytratit, Kráva v ní ale vždycky zůstane. Mám ji doslova pod kůží, a to už od doby jejího vzniku, tedy bezmála 20 let. Karlu Kachyňovi se tady povedlo něco zcela nevšedního a o tom, že to nikdo nečekal, svědčí fakt, že ten film původně vůbec nebyl určen pro kina (mám za to, že později se do nich díky svým nepřehlédnutelným kvalitám dostal). Času je málo, ale na Krávu si znovu a rád nějaký udělám. K dnešnímu dni jsem ji viděl určitě alespoň třikrát, což můžu říct všeho všudy o pěti (?) filmech. Pro mě zkrátka čistá krása.

Terapie láskou (2012)

Navzdory všem superlativům, které jsem zaregistroval na adresu tohoto filmu, jsem mu sám zdaleka tolik nepodlehl. Když to zjednoduším, tak to bylo klasické americké limo, které divákovi poskytlo přesně to, co by od podobného filmu čekal- krásné mladé představitele, sympatické představitele starší generace (v tomto případě navýsost), chápající sourozence a přátele, pěkné interiéry,... a pochopitelně povinný happy end. Normální zívačka. Tři hvězdy jsou až dost.

Ospalá díra (1999)

Vymazlený film, přesto je to ode mě jen za čtyři. Nelíbilo se mi to zdlouhavé a poněkud nepochopitelné doznání hlavní intrikánky. Co mě mrzí, je podcenění jezdcovi lebky. Ta přece měla mít zuby zbroušené do špiček..? Předpokládám, že podobných detailů by se v té změti podivností dalo najít víc, to moje hodnocení už je tak nějak zohledňuje, horší už to s Ospalou dírou být nemůže. Na to byla opravdu moc dobrá.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Píše se rok 2005. Tenhle film si vypůjčím ve videopůjčovně a nedokoukám ho. Proč? Už si nevzpomínám. Ale řekl bych, že mě iritovala ta samotná myšlenka - nechat si někoho vymazat z paměti. To je krutý. Nechal si někdo vymazat mě? Píše se rok 2013. Koukám na ten film v klidu doma, a jeho ústřední myšlenka mě irituje do té míry, že ho dám na dvakrát. Ale dal jsem. A konec byl krásnej. Kéž už by jim to vydrželo a nenechávali se znovu a znovu mazat. Plnej kotlík tomu dát nemůžu, ale méně než čtyři taky ne. Silný film.

Zábavný park (2009)

Drama(?)/Komedie(????)/Romantický(??). Takže tak

Skyfall (2012)

Chvilkama jsem se nudil. Chvilkama i dost. Ale byť 100%ní heterák, aspoň jedna pecka za Craigovu dokonalou musklaturu. Jinak už asi bylo k tomuto filmu řečeno úplně vše.

Superbad (2007)

Amíci mají zvláštní smysl pro humor. Ti, kteří mají na svědomí tohle, teda v každým případě.

Truman Show (1998)

Komenty píšu spíš pro sebe, abych se třeba po čase mohl podívat, proč se mi ten kterej film líbil nebo naopak nelíbil. U Trumana nic psát nemusím, tenhle film se nedá zapomenout. Je totiž nositelem velice silného a v dnešní době velmi aktuálního tématu. Takže obsah super a forma taky vynikající- pětihvězda jak vyšitá!