Muž z Ria (1964)

Ač Belmondův velký fanda, vůbec mě to nebavilo. Nebylo to realistické, nebylo to vtipné, nebylo to napínavé, zábavné, nic... Dle celkového hodnocení soudím, že Belmondo má ještě mnohem větší fandy, než jsem já. To už je ale fandovství na hranici zdravého rozumu. Vyšroubovat tuhle ptákovinu o ničem téměř k osmdesáti procentům (77), to je k zamyšlení...

Hořící keř (2013) (TV film)

Paráda! Jediné, co mi na tom může vadit, je fakt, že to po dlouhé, předlouhé době říkám o českém filmu, který natočila polská režisérka. :-( To už se tady na podobné hodnocení skutečně žádný tuzemský tvůrce nezmotá? :-( Nemůžu ani uvěřit, jak to bylo civilní, a přitom strhující, jak byli všichni herci (snad s jedinou výjimkou - úplně mi nesedl David Novotný) přirození a uvěřitelní. Naprosto vedle jsem byl z Táni Pauhofové. Ještě jsem ji neviděl v roli inteligentní, kultivované ženy, ve všech předešlých filmech ji, co se pamatuji, pasovali na blbku, nejlépe lehkou a snadno k mání. Absolutorium zaslouží kamera, ta byla naprosto dokonalá - železničář u mechanismu na závory, vlající pšeničné pole... Super, super, super!!

Můj pes Killer (2013) odpad!

Záběr na krajinu, ve které se vůbec nic neděje- 2 minuty. Další záběr na jinou krajinu- 1 minuta. Další záběr- borec cvičí se psem - 3 minuty. Další záběr- 2 borci si něco vykládají ve vinohradu, co, to je těžko říct, protože je to jaksi česko-slovensky a ještě na ruchovej mikrofon a tohle má- ať nežeru- 5 minut. Na všechno je tady tolik, tolik času... To, co se odehrává na plátně, nemá žádný děj, takže to můžete natahovat kdekoliv čímkoliv, na jednom místě třeba uděláte pětiminutovej přesun partičky skinheadů odněkud někam úplně bez pointy. Jinde chlapík přečerpává víno z jednoho tak pětadvacetilitrovýho demižónu do druhýho, a tady jsem měl režisérku jedinkrát rád, protože ho nechala odtéct jen půlku. V tu chvíli jsem se tomu docela divil, po tom, čím jsem si už s tímhle vysoce uměleckým filmem prošel. Děs běs. V Rotterdamu a ve Villniusu to posbíralo nějaké ceny, což si neumím vysvětlit, ale přemýšlet nad tím odmítám. Chci na to co nejdřív zapomenout a pamatovat si to jen do té míry, že už to nikdy nechci vidět znovu.

Hon (2012)

Opravdu PERFEKTNÍ FILM. Jak se to pozná? Snad že ho jako film ani nevnímám, že je jako život sám. Uf! Jsem zvědav, jak dlouho se mě bude držet ten svíravý pocit. Mám ho v břiše i v krku, a je mi jasné, že reakce okolí, s nimiž se setkal, a s nimiž bude až po zbytek života žít Lucas, by neminuly nikoho a nikde. Podobný problém jsme měli asi před rokem v rodině, Lov mi to připomněl a snad mne alespoň na nějakou dobu opět učiní ostražitějším. Děti jsou perfektní, ale právě proto, že je tak milujeme, nám mohou pořádně zaškodit.

Vlkodlak (2010)

Od A do Z dobře udělané. Příběh přesně takový, jaký by člověk podle názvu očekával, nádherná výprava, špičkoví herci, atmosféra, že by se dala krájet, tajemná hra stínů, vynalézavá kamera... Ano, je to pokleslý žánr a osobně se trochu divím, že do toho Benicio Del Toro vůbec šel (aha- ten rozpočet), ale film jako takový pro mě byl spíše příjemným, než nepříjemným překvapením (k dnešnímu dni posbíral celkem chabých 61 procent). Přál bych mu, aby se přehoupl přes 70, ale tohle přání je z rodu těch zbožných. Nicméně trápit se kvůli tomu nebudu. Pobavil jsem se dobře, smysly si přišly na své a s tím se spokojím.

První den zbytku tvýho života (2008)

Navzdory brněnskému dabingu krásný film! A to už je tedy vážně co říct. Namlouvat to Pražáci, tak tomu snad dám i pětihvězdu (věřte, nevěřte, opravdu jsem z Brna). Moc se mi to líbilo, doporučuji všem.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Předně nevěřím v tak radikální změnu lidské povahy - z mimořádně agresivního kriminálníka, kterej je zásluhou chlastu a drog věčně mimo tělo, je najednou beránek boží. Pak jsou tu drobnosti typu noční přestřelky, jejímž výsledkem je nález tlupy dětí. Už se ale nedozvíme, na koho se střílelo, nebo proč se najednou střílet přestalo. Kostelní proslovy hlavního hrdiny vůbec nekomentuju, věřící si k němu zřejmě dobrovolně chodili pro svoji pravidelnou dávku pokory. Jednu věc ale na tomhle filmu hodnotím ryze pozitivně - a to je jeho poselství. Situace v některých afrických zemích je skutečně tristní a i jedinec z tzv. vyspělého světa může výrazným způsobem pozitivně ovlivnit životy mnoha místních lidí. Otázka je, jestli může mít efekt té pomoci dlouhodobější trvání. Tady se obávám, že nikoliv, a že ta snaha tím pádem nemá v podstatě žádný smysl. Přesto si však všech, kdo se o něco takového pokoušejí, velice vážím. Stejně tak jsem rád, že někdo to téma převedl na filmové plátno. Byť mne jako diváka poněkud zarmoutil, protože jsem podle názvu čekal něco trochu jiného.

Superžralok (2011) odpad!

Ed Wood že byl nejhorší režisér všech dob???? To považuju po zhlédnutí pár minut Superžraloka za největší nespravedlnost v dějinách filmu!!!! Nebo vám přijde normální, aby žralok sundal stíhačku v letu??!!!

Smrt stopařek (1979)

Dávám tomu 4 hvězdičky, což je na moje poměry opravdu hodně (dnes jsem třeba stejně nacenil Obvyklé podezřelé). Ten film má pro mě taky hodnotu jen tří (60 procent), ale je tak starej a pořád má grády a tenhle fakt je nejméně za dalších 10, takže to tu čtyřhvězdu nakonec udělá. Viděl jsem to už vícekrát, naposledy včera, a i když to dávali někdy kolem půlnoci pro ty úplný nespavý zoufalce, tak jsem u toho vydržel. Co mi na tom filmu vadilo nejvíc, to s jeho kvalitami nemá de facto co dělat. Byly to kecy toho kriminalisty v podání Zdeňka Buchvaldka, když se například holky, která se přijde svěřit se znásilněním při autostopu, neopomene dvakrát zeptat- "a proč jste nepřišla už dřív?" A ještě přiloží pod kotel, když řekne "kdybyste přišla dřív, tak jsme tady třeba dnes neměli ty dvě mrtvý holky." Ale jak jsem napsal výše, tímhle u mě ten film body neztrácí, protože takoví kreténi mezi náma jsou a budou a rozhodně nejsou jen výplodem scénáristovy bujné fantazie. Bohužel.

Obvyklí podezřelí (1995)

Mělo to pěknou atmosféru a na příběhu nemá smysl hledat mouchy, když si ho vlastně někdo kompletně vymyslel (bylo to jen zhmotněné vyprávění postavy ztvárněné Kevinem Spaceym). Nějaké nedostatky by se jinak jistě našly, stačí se jen pozastavit nad tím, že nepolapitelný Kayser Söze se s ostatními gaunery seznámil ve vazbě (jak se tam dostal, když byl taková extratřída), nebo popřemýšlet, jak se na konci o jeho propuštění dozvěděl šofér v jaguáru (přijel pro něj před policejní stanici právě ve chvíli, kdy odtud odcházel). Ale jasně, ve filmu to všechno vypadalo dobře. Ve filmu... Ale nechci být moc zlej, ta atmosféra to všechno vyvážila. PO TÝDNU: Nechal jsem se strhnout těmi čtverylkami a pětibábami uživatelů s nejvyšším ratingem. Na první stránce se mi žádné jiné hodnocení nezobrazuje. Já ho ale po zralé úvaze snižuji na 3 hvězdy. V tomhle filmu se toho totiž v podstatě moc nestalo, celý je jen zhmotněným vyprávěním nějakého sedmilháře bez fantazie, který si musel vypomáhat vším, co zrovna viděl kolem sebe - nápisy na nástěnce, značkou hrnku... Jinak jsou Obvyklí podezřelí takovým lehkým podvodem na diváka, protože nám nakonec nikdo neobjasní, jak se věci skutečně mají.. Já si ten podvod nechci nechat líbit a zvažuju, jestli nejsou 3 hvězdy ještě pořád moc. Ale asi se už s tímhle hodnocením spokojím, i když se mi film nijak zvlášť nelíbil. Před chvílí jsem dokoukal Hon (Jagten) a to je tedy jiné kino! Tož tak...