Damašská růže (2017) odpad!

Rozhodně nemám předsudky vůči bulharským filmům, ale tohle byl ten nejstrašnější, nejpatetičtější kýč, jakej jsem kdy viděl. Doufám, že ten majitel růžového království, který se stal předlohou pro vznik tohoto filmu a celý ho také nejspíš zaplatil, z toho tanku, co mu stojí v jednom záběru u baráku, nestřílí lidi, kteří před ním nechodí v předklonu.

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

První díl- *****- je to rajcovní, je to svým způsobem napínavý, je to čurina. Druhý díl- *****- i really like it! Třetí díl- *****- great fun! Čtvrtý díl- ****- maličko slabší, ale ty záběry z pláže, to není reality show, to je Spielberg! Pátý díl- ****- furt mě to bavî. Šestý díl- ****- vypadá to, že tam po sobě nechají sekeru. Sedmý díl- *****- Francesco, ty nám teda dáváš. Osmý díl- ***- paradoxně nejslabší, zbytečně to natahovali. Každopádně Francesca byla neskutečná, Harryho z ní asi jednou bude bolet hlava, ale věřím, že mu to za to stálo. Parádně postříhaný, nasnímaný, dobře nacastovaný (žádná filozofická fakulta, ale příjemní, sympatičtí, přirozeně inteligentní lidé), vyvolalo to ve mně silný emoce a to i díky tomu spravedlivýmu, dojemnýmu finále.//// Druhá sérka to u mě má taky za 4 pecky. Na třetí už by se mi teď hned okamžitě koukat nechtělo, ale i dvojka ve mně vyvolala spoustu příjemných emocí a ano- přinutila mě k zamyšlení nad sebou samým.

Ženská na vrcholu (2019)

K postavě ztvárněné Martinem Dejdarem jsem po mnoha a mnoha letech pocítil určitou sympatii. (Znovu a znovu si při pohledu na něj říkám, kam se poděl potenciál, který v sobě kdysi měl, šance stát se druhým Menšíkem, plnohodnotně ho nahradit.) Tady ho hodně vylepšil saxofon a scéna s hraním na mrazu byla vážně vydařená. Moc šikovné byly děti. Linka s rodiči totálně o ničem, na Annu Polívkovou se nekoukám rád. Ještě nebyla v žádným filmu na Šumavě, v Jeseníkách a v Beskydech, tím pádem to s ní ještě chvíli budu muset vydržet.

Tobruk (2008)

Napodruhé to u mě zabodovalo podstatně víc. Sice se vůbec nepodařilo vyvolat sympatie k některé z postav, v tomhle směru to bylo totálně ploché, ale na český biják tu bylo překvapivě dost akce a i ta byla dobře natočená. Nabarvené ptáče zapláče, nejlepší Marhoul je Tobruk.

Akumulátor 1 (1994)

Takových nápadů a jako celek je to úplně o ničem. Minimálně jedna z těch dvou hvězd je za Editu Brychtu, ta byla sladká! Škoda, že se později v českých filmech neobjevovala častěji.

Vyproštění (2020)

Chrisu Hemsworthovi tu zázračnou neprůstřelnost a sníženou citlivost vůči obdrženým zásahům věřím, takže ta rozmazaná postava na konci byl jistě on a já už se těším na jeho další misi. Jsem zvědav, kde uleví přelidněné planetě tentokrát. Jinak bojovat se učil u Johna Wicka, tam jsem tento styl zabíjení viděl poprvé.

Rašín (2018) (TV film)

Zvlášť s ohledem na téma moc pěkné kino. Hlavně ale zajímavé- pro mě tedy každopádně. Mám mizernou paměť, všechno se mi to časem zase vykouří z hlavy, ale mohl bych si aspoň chvíli pamatovat, co tehdy panu císaři stačilo k tomu, aby někoho nechal popravit... Opravdu jsem netušil, že byla monarchie tak útlocitná. Přitom by možná stačilo, kdybych dával větší pozor u Švejka. Každopádně to bylo poučné a přitom záživné, pan Svoboda umí.

23 (1998)

K zbláznění miluju Matrix a moc jsem si přál, aby se mu to aspoň trochu podobalo. A z počátku jsem tomu i věřil. Ale tohle byl film o kybernetické špionáži, všechny třiadvacítky a ilumináti tady byli navíc, vůbec nesouviseli s hlavní dějovou linkou, byla to jen zbytečná vata. Žádné dobré úmysly nehrály v jednání ústřední čtveřice žádnou roli, šlo tady jen o prachy.

Smyčka (2016) odpad!

Maďaři opomněli jeden zásadní prvek zdánlivě funkčních časových smyček. A sice příčinu jejich vzniku, moment, z něhož se to zacyklení rodí. Bez toho je to mindfuck, těch Adamů by s takovou po Budapešti běhaly tisíce. Co by se mi mělo líbit na filmu, pro který neexistuje logické vysvětlení?

Párty Hárd (2019)

Tolik pecek ode mě žádnej řezníkův film ještě nikdy nevyfásnul. Tohle ale byla fakt celkem prdel. Čekal jsem to po pravdě ještě o něco tvrdší, na likvidaci Pochcánkovic baráku ale asi chyběly keše.