Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Důsledně slzopudná záležitost. Dva dospělí Gumpové mě lehce znervózňovali, stejně jako třeba mohovitě vyhlížející Ivana Chýlková (ty porcelánový zoubky například) coby partnerka bezdomovce Bédi. Podobných rušivých momentů jsem v tom objevil víc (taky se ten pejsek mohl mít na konci k Bolkovi trochu víc), ale je první svátek vánoční, dojímal jsem se a líbilo se mi poselství toho filmu, takže jo, tohle bylo fajn.

Narcos: Mexiko - Série 2 (2020) (série)

Druhá série Narcos Mexiko se mi líbila víc, než ta první. Míň se tu řešilo psychologické rozpoložení jednotlivých postav a víc se šlo po principu a jemných nuancích narkobyznysu. Tvůrcům se podařilo dokonale pojmenovat příčiny Felixova návratu na výsluní i jeho pozdějšího pádu. Na ploše deseti dílů se mi jako fail jevila jediná dějová linka- ta s Felixovým řidičem, jehož osud se propojil s osudem členů rodiny Palma. Dopustil se chyby, za kterou by podle mě zaplatil nejvyšší cenu, tady ale dostal nepochopitelnou druhou šanci. Nad tím jsem káravě zvedal obočí, jinak to ovšem bylo dokonalý.

Liga mužské moudrosti - Dožínky (2021) (epizoda)

Hodnotím první epizodu- je to eklhaft a stupid. Mít nižší IQ, tak si na tom možná smlsnu, ale takhle bohužel…

Narcos: Mexiko - Série 1 (2018) (série)

První Narcos mě totálně odrovnal, tohle se mi s Mexikem nestalo. I tak to bylo VELKÝ a neumím si představit, že by to třeba někdo vzdal před koncem. Tihle lidi to mají fakt zmáknutý.

Psanci (2021)

Z nuly na sto ve světě zločinu. A co jste v sedmnácti dělali o prázdninách vy? Begoña Vargas novodobá Penelope Cruz. Cool kino.

Judy (2019)

Není to veru bohviečo, zvlášť ne pro člověka jako jsem já, pro kterýho už je stará paní i dcera Judy Garland Lisa Minelli, natož samotná paní Judy. Takže sleduju, jak se loučí se světem dáma v mém věku, na kterou mi tento film neprozradil, jak moc byla kdysi slavná, ani proč a kdy se to pokazilo. Film naznačuje, že jí zničil život Hollywood, když do ní už coby do teenagerky rvali drogy horem spodem. Na to, že měla Judy brzy předčasně umřít, ji vykreslili ještě velmi důstojně. Ten další půlrok do její smrti, o kterém zase nic nevíme, už patrně tak blyštivej nebyl. A to mi přijde trochu líto, že si ho mám jen představovat. Konečně bych ale taky mohl začít chválit. Bylo by toho víc, ale vypíchnu Renée. Ta byla N E S K U T E Č N Á!!! A teď nemyslím jen to, že si to i sama odzpívala. Myslím i to, že z Renée toho při ztvárnění Judy opravdu moc nezbylo. Mimořádná hvězda mimořádně ztvárnila mimořádnou hvězdu. Těším se na film o Renée.

Magic Medicine (2018)

Škoda, že kamera patrně nedostala svolení sledovat některého z pacientů, jemuž se ani po letech od seance/ “léčby” deprese nevrátily. Přesto věřím, že v referenční skupině někdo takový byl. Což je úžasný úspěch, který bych osobně nečekal. Mé psychice psylocibin nesvědčil a to činila obvyklá dávka 8 houbiček a ne stovky. Z toho bych se patrně zjevil, takže už by nějaký deprese vůbec nehrály žádnou roli.

Sedm vězněných (2021)

Včera jsem si dal bezdomovce v L.A., dnes jsem si naordinoval novodobý otrokářství. Co mě asi tak čeká zítra..? Bojím se tu bednu zapnout. Ne, ve skutečnosti jsem rád, že o těch věcech vím. Nenechává mě to ale lhostejným a absolutně mě nenapadá, jak nebo čím bych mohl přispět ke změně. Je to chabej a nejspíš úplně marnej pokus, ale když tomu dám plnej počet hvězd, tak zvýším pravděpodobnost, že se na to třeba podívá nějakej politik, kterej to téma otevře například na půdě OSN. Možná podoba a rozsah toho byznysu je v Sedm vězněných zobrazená dokonale. A už jen za to ten film velebím a nemohl bych mu dát méně než 4 hvězdy. Je to chytrý, odvážný a užitečný film. A rozhodně jsem se u něj nenudil. Že nemá happy end? Protože je to nekompromisní, pravdivej biják a ne nějaká zasraná americká limča.

Medicína (2014)

Ze začátku mě to vůbec nebavilo, nakonec jsou z toho ale lepší tři hvězdy a svrbí mě ruka, abych ještě jednu nepřidal. Má to zvláštní půvab. Není to bůhvíjak vtipný, hlavní hrdinka není vzhledově žádná hvězda, ani ji neobdařili pelem neodolatelnosti, přesto to ale má něco do sebe. Příjemně to odsejpalo a říkám si, že kdyby na mě měly ve finále takhle působit český romantický komedie, tak bych se vůbec, ale vůbec nezlobil.