Harry Potter a Fénixův řád (2007)

A tady se zrodil největší záporák všech dob! A skutečně tím nemám na mysli Voldemorta. Té příšerné růžové krávě z ministerstva jsem chtěla rozšlapat hlavu už od té doby, co ve filmu poprvé promluvila. Voldemort je klasický ničím nepřekvapující záporák, Bellatrix je tak šílená až je úžasná a hlavně jí hraje Helena a třeba Malfoyovi? Ti jsou sice neskutečně slizcí, ale v podstatě jsou neschopní a k úspěchu jim vždycky kousek chybí. Ale Dolores Umbridgeová je prostě ztělesněním toho nejhoršího zla, jaké si vůbec dovedete představit, Naprosto jasný nepřítel č. 1. A když máte silného záporáka, tak je skoro o půlku postaráno. Navíc i přestože se nám svět Bradavic mírně uzavírá (třeba nějaký ten famfrpálový zápas mi tu vážně dost chyběl), tak se nám naopak představují nové postavy jako třeba Lenka, Bellatrix nebo Tonksová. Víc prostoru dostává i Ginny a po menší pauze se vrací Lupin se Siriusem (i když ten tu moc neohřál). A jak v jednom rozhovoru řekla Emma Watson, tak tento díl je hlavně o vztazích, především o přátelství jako takovém a to skutečně oceňuji. Což je mimo jiné důvod, proč tak zbožňuju scénu, kdy hlavní trojice sedí u krbu ve společenské místnosti a probírá polibek Cho a Harryho a nakonec Hermiona spontánně vyprskne smíchy. Najednou má totiž člověk pocit, že ti tři hlavní hrdinové jsou úplně normální a klidně by s vámi mohli sedět U Tří košťat.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Když člověka celou dobu mnohem více zajímá příběh Jane než hlavního hrdiny Tarzana, tak je něco asi špatně. Postava Margot Robbie se mi tady nesmírně líbila a zvlášť scény s ní a Christophem Waltzem jsem si neskutečně užívala. Se zbytkem už to tak slavné nebude. A tak si nyní pokládám otázku, proč sakra ještě nikdo nenatočil film o Jane, zvlášť v podání v jakém jsme ji dostali zde?

Deník Bridget Jonesové (2001)

Dlouho předlouho jsem se tomuto filmu vyhýbala. Vůbec jsem nedokázala pochopit, co na něm všichni vidí, zvlášť když já jsem si pod názvem představovala ubrečenou trapárnu nějaký třináctky, co to zrovna poprvé dostala a děsně chce světu ukázat, jak moc je nespravedlivej a zlej. Hned po úvodních minutách jsem si za tuhle představu musela vrazit facku, teda až potom co jsem se přestala smát. Renée je jedním slovem prostě úžasná a pořádně do toho šlape od úvodních minut až po ty závěrečné. Takže i když už měl film ke konci víc zápletek a dějových zvratů než turecká telenovela, tak já si ho maximálně užila.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Svižnější, akčnější, uvolněnější a vtipnější. Třetí díl je vlastně možná ten nejlepší. Za to, že se tak trochu vymyká všem ostatním, může v největší míře postava režiséra. Škoda, že jsme nemohli Cuaróna vidět i u dalších dílů, už jen ta představa mě dost baví. Vlastně už ani nevím, co bych dodala. Tento díl je pro mě skoro perfektní, je tady od všeho kousek a to se mi líbí. Není nad to dostat steak propečený, tak jak jsme chtěli.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Temnější a hrůzostrašnější atmosféra značně přispěla k tomu, že mi jaksi došlo, že tady pohádka asi končí. Druhý díl je slušnou předehrou ke skutečné fantasy sérii, která už rozhodně není určena pro malé děti. Ale zpátky k Tajemné komnatě. V žebříčku oblíbenosti jednotlivých dílů HP by se pohybovala asi kdesi uprostřed. Příběh mě nijak zvlášť neoslovil a Harry, který si tady hraje na ultra kladného hrdinu, ze kterého stříká odvaha (nebála bych se to nazvat až pošetilostí) na všechny strany, mě dost prudí. Ale zatím ne tak moc jako v pozdějších dílech.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Zjevení! Vůbec bych se nebála takto nazvat tuto show. V době, kdy jsou nám podsouvány laciné pouťové a cirkusácké odrhovačky nebo ještě lépe všelijaké soutěže dělané podle amerického modelu, jejichž trapnost hvězd se dotýká, je pro mě tento pořad živou vodou. Ještě předtím než se člověk začne koukat na tuto show, je důležité uvědomit si a ujasnit si, co je jejím účelem a co od toho můžeme očekávat. Hlavní myšlenka je vcelku jasná. Darovat peníze na charitu, zatímco se budou herci snažit pobavit diváky tím, že si tuto show užijí. Podle množství odpadů ale soudím, že většina z vás pravděpodobně očekávala kultivovanou společenskou show, kde to jen bude hýřit vysokým intelektem. Že to ve spojení s TV Nova nedává smysl? Ne, vážně nedává, ale jinak si to skutečně nedokážu vysvětlit, protože já se náramně bavím. Šla jsem do toho s tím, že uvidím trapnou show, kde se budou herci a herečky předhánět v tom, kdo ze sebe udělá většího blbce při parodování jiné celebrity, ale dostala jsem něco mnohem serióznějšího. Je to možná blbost, ale má dobrý účel a je vidět, že vystupování všichni berou vážně a svědomitě se na ně připravují. Některé výkony mi vážně přišly úžasné a zaslouží si obrovskou pochvalu.

Past na rodiče (1998)

Jó to byly časy, když byla ještě Lindsay malá zrzavá rozverná a roztomilá holka, která ještě nebyla závislá na drogách a hlavně alkoholu. To byl svět ještě v pořádku, všechno bylo tak nějak hezčí, lepší, věci byly levnější a vlastně vůbec jsme se všichni měli moc fajn... Ne kecám, ale přesně tyhle pocity film evokuje a navíc je to v určitých chvílích vážně slušná zábava, takže za mě jasných 5*. Film do nepohody, co ze všech starostí najednou udělá úplný prkotiny.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Tady krásně platí úměra čím více dílů, tím více akce. Čím více akce, tím méně příběhu a originality. A čím více se to ubírá tímto směrem, tím horší a nudnější film z toho ve výsledku je. Tady se úžasně projevil syndrom natahování série, co to jde za účelem většího zisku. Připadá mi, že druhý díl Pirátů byl vlastně neoficiálně rozdělen na dva a místo dnes obvyklého označení 1. část a 2. část, se oba díly pojmenovaly úplně jinak. A aby toho všeho nebylo málo, tak se příběh tak moc zauzloval, že jsem některé části úplně nepochopila. Ale to je možná moje vlastní chyba. Alespoň, že se sem vrátil Geoffrey Rush.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Popravdě Disneyho nemám příliš v lásce, ty jeho předvídatelné konce mě víceméně unavují a na koukání se na přeslazenou romanci v pohádkách, ve kterých princezny vypadají jako anorektičky a princové jako ulíznutí slušňáci všeho druhu, mě taky moc neužije. Nicméně musím přiznat že na tohle může být společnost Disney náležitě a právem hrdá. Tato série v podstatě úplně překopala představy o pirátských filmech a pirátech vůbec. Udělala z nich vychytralé mazáky, kteří než odvahou překypují spíše smyslem pro dokonalé naplánování útěku. A já musím říct, že se mi to neskutečně líbilo, ono komu asi ne. Piráti z Karibiku jsou už dlouho klasikou a fenoménem, stejně tak jako Johnny Depp, bez kterého by byli poloviční. Pro mě je první díl jednoznačně tím nejlepším (což není nic moc překvapujícího, protože to tak bývá hodně často), protože je tu všeho tak akorát. Příběh je nápaditý, odsýpá a na rozdíl od druhého nebo třetího dílu není tak šíleně zamotaný a složitý. Akce a napětí tu taky jsou k vidění, i když v menší míře, to ale filmu nijak neškodí. Navrch výborně zahrané sympatické postavy, myslím že to je všechno co film potřebuje, aby ode mě dostal 5 hvězd.

Máj (2008) odpad!

Dlouho jsem váhala, jak mám vlastně film ohodnotit. Pokud by tohle mělo být autory myšleno vážně a námi diváky snad bráno jako seriózní podívaná, tak by to asi byla ta největší fraška, jakou jsem kdy viděla, o to hůř že to natočila Česká televize. Ovšem kdyby si někdo zamanul parodovat Máchovo dílo Máj, tak tohle by bylo naprosto fantastické. Co vám budu povídat, já jsem se nad trapností tohoto filmu nasmála, až mi z toho vyhrkly slzy do očí. Nicméně jelikož to autoři asi mysleli vážně, tak nemůžu dát nic jiného než odpad. První polovina filmu by se jednoduše dala shrnout do dvou neustále se opakujících slov: nádherná přírodní scenérie a prsa. O nic víc tam vlastně nejde. Druhá část, to už jsem se smála, až jsem se za břicho popadala, je nejspíš jenom jeden velký nepovedený žert. Vážně jsem nevěděla, jestli se dřív mám smát způsobu zabití Vilémova otce nebo rockové hudby a neuvěřitelně trapných výjevů během Vilémova blouznění.