Rychle a zběsile 5 (2011)

Po solidní čtyřce přichází velké nakopnutí série, která tak nějak pospojovala postavy z předchozích dílů. K tomu přibyl The Rock a jeden velkej sejf. V některých momentech je to jako Kobra 11 a je to opravdu popkorňák s autama, ale přiznejme si, že to máme rádi. Paula Walkera je opravdu škoda. R.I.P.

Dvojitý zásah (1991)

Dvojitá porce Van Damma v jedné z jeho nejslavnější dvojrolí. V rámci jeho produkce určitě jeden z lepších filmů z raného období jeho tvorby. Scénář občas místy selhává, ale to je u podobných filmů tak nějak běžné. Ve filmu můžeme vidět povedené bitky. Jen škoda, že Bolo Yeung z Bloodsport nedostal víc prostoru. 3*

Město andělů (1998)

Dojemný a zároveň takový netradiční romantický film o jednom anděli, který se rozhodne ztratit svojí věčnost kvůli lásce...Krásný hudební doprodovod tomu dává takový dojemný tón. Závěr je nečekaný, tedy alespoň pro mě byl...4*

Temný rytíř (2008)

Než jsem viděl The Dark Knight Rises, myslel jsem že tenhle díl bude nejlepší ze série filmů o Batmanovi. Ať už parádně napsaným scénářem nebo hereckým výkonem Ledgera jako Jokera. A zapojení další postavy do příběhu v podobě Harveyho Denta se scénáristům opravdu vydařilo. 5*

Temný rytíř povstal (2012)

Měním svojí top 10. Myslel jsem, že vrchol série je The Dark Knight, ale spletl jsem se. Nolan přišel s tímhle famózním zakončením série. To postupné budování napětí a atmosféry, kdy autoři filmu divákovi naznačují, že se schyluje k něčemu velkému je zvládnuto bravurně. Bane je tu ďábelskej magor (ještě víc než v komiksu) a sledovat jeho převrat a izolaci Gothamu je něco neskutečného. Nikdy jsem ani v komiksu neviděl, aby někdo takhle zničil a potupil Batmana, který byl zlomen na hodně dlouhou dobu. Způsob jeho povstání byl sice trochu nadsazen, ale diváci to tvůrcům žerou. Hvězdně obsazený akční velkofilm o tom, že zlomit Gotham je možná lehčí než se zdá a že to vlastně málem vyšlo. Potěšil i podstatný odkaz na první díl této trilogie v podobě Liama Neesona. 5*

Paranormal Activity 4 (2012)

Recyklace pokračuje, a tak sledujeme další díl téhle série, která tentokrát nesází na kamery umístěné v domě, ale na jakousi synchronizaci web kamer v notebookách umístěných po domě. Scénáristé si pomohli klukem z druhého dílu....a ten závěr..plná ulice démonů..Ne. 1* za tu blonďatou holku.

Velký (1988)

Pohodová rodinná komedie s 80's feelingem. Z Hankse se stane třicátník, ale s myslí dvanáctiletého dítěte...závěr ač je trochu dojemný určitě potěší. Snímek obsahuje dvě písničky od Billyho Idola a to "Rebel Yell" a "Hot in The City", což mi udělalo velkou radost. 4*

Muži v černém 3 (2012)

Jednička byla výborná sci-fi komedie, dvojka doplatila na syndrom druhého dílu a trojka? Ta je opět famózní. Agenti J a K jsou opět spolu a scénář chytře počítal s tím, že T.L. Jones už není nejmladší a použil ho tedy co nejméně. Agent J se nám tedy vrací do minulosti, aby zabránil mimozemské invazi. 4*

Starsky & Hutch (2004)

Zdařilá buddy komedie s retro nádechem na motivy známého seriálu Starsky & Hutch. Sympatická ústřední dvojice, vydařený soundtrack a docela dost známých tváří ve vedlejších rolích. To auto je fakt boží. Potěšila mě i závěrečná scéna s původními představiteli. 4*

Souboj Titánů (2010)

Bohapustá vykrádačka původních titánů obohacená digitálními efekty. To z filmu činí blockbuster, který je zvenčí úchvatný a přitom obsahově prázdný. 2*

Časové pásmo bylo změněno