Hra (1997)

Napínavý thriller s mnoha dějovými zvraty a přesvědčivým Michaelem Douglasem. Přesně takhle má thriller vypadat, Fincher zde opět ukázal, jak skvěle umí vykreslit příběh. Říkejte si, že závěr filmu byl přehnaný, ale mě se líbil. 5 hvězd.

Skřivánci na niti (1969)

Známý film z prostředí kladenských oceláren podle Hrabalovy předlohy. Skvělý Rudolf Hrušinský v roli politického dozoru. Nedivím se, že tenhle film byl dlouhou dobu v trezoru. Ukazuje pravdu, kterou totalitní režim nechtěl vidět.

Probuzená smrt (2004)

Hloupý akční film, u kterého vás nejvíce bude štvát nepřehledný střih. Je to klasický revenge movie s JCVD, který tu s boulí na čele zlikviduje celou mafii bez jediné logické návaznosti na předešlé dění. Závěrečné bitky se také nedočkáme a vidět Van Damma, jak hraje na city, je taky zážitek. Dávám jednu hvězdu.

Dětská hra (1988)

Kultovní horor z 80. let, na který řada lidí pamatuje z dob VHS. Tenhle film má tu dokonalou osmdesátkovou atmosféru, které dnešní horory postrádají. Už úvodní nahánění zločince Charlese Lee Raye je velmi temná a atmosferická scéna. Samozřejmě tahounem téhle série je Chucky, alias převtělený zločinec Charles Lee Ray, který je opravdu démonický. I přes značné stáří dávám 4 hvězdy.

Fešák Johnny (1989)

Průměrná krimi z 80.let s dobrým obsazením, která ale nic nového do žánru nepřináší. Čekal jsem, že to bude trochu více akčně laděné, ale místo toho tu Hill kombinuje krimi s dramatem o začlenění zločince do společnosti. Lance Henriksen byl skvělej a jeho záporáky mám rád.

Zelenáč (1990)

Buddy movie z přelomu 80. a 90. let, na kterém je hodně znát Eastwoodův podpis, nicméně nuda to rozhodně není. Clint dostane coby zkušený policajt nového parťáka - Charlieho Sheena. Ten je v pvní půli opravdu "The Rookie", ale vývoj událostí ho přinutí se radikálně změnit. Clintova hláška "Znám 100 důvodů proč tě nezastřelit, ale zrovna mi žádný nenapadá." nemá chybu a jasně pasuje k jeho typu postavy. Samotný závěr v kanceláři mě hodně pobavil. Ne nadarmo se Zelenáčovi přezdívá “Dirty Harry 6”

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Třetí část série o Axelu Foleym je znatelně nejslabší díl celé série. Třetí díl zavádí Axela na stopu padělatelů peněz rovnou do zábavného parku. Vtipných gagů je tu daleko méně, ale zachraňuje to ta zvláštní zbraň z veletrhu. 3 hvězdy.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Druhý díl začíná stylově, písničkou Shakedown od Boba Segera. Když je postřelen Axelův přítel, vrací se Foley do Beverly Hills, aby znovu pomohl tamním policistům s vyšetřením případu. Dvojka je hodně podobná jedničce, ale pořád je to velká zábava. Eddie chrlí jeden gag za druhým a ukazuje, jaký to byl zábavný komik.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Beverly Hills Cop je moje srdeční záležitost z 80. let. Vtipný příběh, legendární postava Axela Foleyho, skvělý soundtrack a dokonalá atmosféra 80. let dělají z tohohle filmu jednu z nejlepších akčních komedií vůbec. Nejraději mám úvodní honičku kamionu a policejních vozů napříč Detroitem a závěrečnou přestřelku ve vile záporáka. Pro mě dětský kult. Nemohu jinak než 5 hvězd.

Dalších 48 hodin (1990)

Pokračování skvělé jedničky už je o dost horší. Hlášek tu není tolik, příběh je rutinní záležitost a hlavní dvojici už to nešlape jako v prvním díle. Je celkem ironické, že druhý díl vydělal daleko víc peněz než jednička, která byla mnohem lepší.